Co kupić - Telewizja cyfrowa Full HD

RuFiK

New member
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem TV LG LE8500 42"
Teraz przyszedł czas na jakąś TV.
Na czym głównie mi zależy ?
Filmy, wiadomości, filmy, wiadomości i kanały naukowe, seriale, muzyka i tak w kółko :)

Zbliża się okres świąteczny, czyli jest duże prawdopodobieństwo na zakup czegoś dobrego w dobrej cenie.

Co byście polecili
Polsat Cyfrowy, N, Cyfra +

W miarę możliwości dekoder chciałbym nabyć na własność, ale jeżeli operator okaże się dobry, sprawdzony z dobra ofertą i jakością oferowanych usług. To nie będzie stanowić problemu wynajem/dzierżawa

Odbiór TV będzie w:
Skarżysko - Kamienna, woj. Świętokrzyskie.

Pozdrawiam oraz liczę na dobrą pomoc :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Co byście polecili
Polsat Cyfrowy, N, Cyfra +

W miarę możliwości dekoder chciałbym nabyć na własność,
Po co? Żeby się za pół roku się okazało, że to już przestarzały model i nie ma tych funkcji co mają nowe modele na dodatek znacznie tańsze? Moim zdaniem dekoder do platformy satelitarnej znacznie rozsądniej jest dzierżawić niż kupować.

ale jeżeli operator okaże się dobry, sprawdzony z dobra ofertą i jakością oferowanych usług. To nie będzie stanowić problemu wynajem/dzierżawa
Jeśli chodzi o jakość sprzętu jaki oferują te platformy, to zdecydowanie telewizja N. Jeśli zaś chodzi o ofertę programową, to sam musisz poczytać na ich stronach i zdecydować.

Odbiór TV będzie w:
Skarżysko - Kamienna, woj. Świętokrzyskie.
To w jakim miejscu Polski jesteś nie ma w przypadku platformy satelitarnej żadnego znaczenia. Znaczenie ma, czy satelity nie zasłania Ci jakiś sąsiadujący budynek.
 

bzyq

Member
Każda platforma ma swoje wady i zalety, dlatego głównie powinieneś się kierować ofertą programową a nie jakością sprzętu. Co Ci po wypasionym sprzęcie jak nie będzie tam programów jakie lubisz
 

bzyq

Member
Z tego co Ty oczekujesz to myślę, że każda platforma powinna spełnić Twoje oczekiwania. Schody się zaczynają gdy najbardziej zależy Ci na sporcie. Myślę, że powinieneś wybrać taką, która da najwiecej i za najmniejszą kasę. No i oczywiście czym krótszy okres zobowiązania tym lepiej, bo ten rynek jest bardzo dynamiczny i szybko się wszystko zmienia :)
 

pattro

New member
Bez reklam
zalezy mi na filmach, wiadmomosci, muzyka, naukowe w HD

to tak :

Filmy - AXN HD, FOX HD, Fox Life HD - masz w N
Muzyka - Eska.TV, MTV HD, Viva Polska, 4Fun.TV - masz w N
Wiadomości - TVN 24, TVP INFO - masz w N
Naukowe - Discovery HD, Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, BBC HD - masz w N

za HD nie płacisz za dekoder HD nie płacisz ;)
 

josephik

New member
to tak :

Filmy - AXN HD, FOX HD, Fox Life HD - masz w N
Muzyka - Eska.TV, MTV HD, Viva Polska, 4Fun.TV - masz w N
Wiadomości - TVN 24, TVP INFO - masz w N
Naukowe - Discovery HD, Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, BBC HD - masz w N

za HD nie płacisz za dekoder HD nie płacisz ;)

to samo jest w Polsacie, oprócz BBC HD
 

posejdon82

New member
Witam, osobiscie tez stalem przed podobnym wyborem ....od prawie dwoch miesiecy mam N, co moge powiedziec dobrego to ze sa troszke do przodu technologicznie od konkurencji, Programy jak programy sam musisz zdecydowac co chcesz ogladac, teraz na N-ce Adamka nie zobacze bo jest w Polsacie...ale N ma wyscigi mootocyklowe moto GP na Sportklub:)Turbodekoder fajna sprawa, MAM JUZ KLIKA FILMOW NAGRANE (turbodekoder 500 gb) I moge je odtwarzac w dowolnym momencie, Przyrodnicze programy sa dosyc interesujece.Filmy na Ence powiem takie sobie...trafilo sie kilka fajnych pozycji.Generalnie moglobyc lepiej.Nadrabiaja Vod czyli pojawiaja sie generlnie co miesiac filmy w wypozyczalni za darmo.Mam pakiet mini full takze wszystko bedzie uzaleznione od pakietu.Programy szybko sie przelaczaja, u konkurencji trzeba czekac sekunde az wskoczy nastepny program.Pilot troche duzy ale solidny.Wyjscie dzwiekowe optyczne z dekodera :)Co jeszcze mi sie spodobalo to ze w kazdym momencie mozna zatrzymac program lub film zrobic kawe wcisnac play i ogladamy dalej...Nie mam pojecia jak pozniej ten czs jest korygowany wzgledem dalszych pozycji w programie ale fajnie to miec.Nie wiem co ma konkurencja dlatego pisze tylko o tym co mam.Umowa na 19 miesiecy.ja place 78 pln miesiecznie ale chyba teraz jest inna lepsza oferta za mini full.O czym warto wiedziec biorac Enke

1 dodatkowe opcje ktore sa tylko od 1 miesiaca do czterech nalezy wylaczyc dzwoniac do enki poniewaz moze byc taka sytuacja.Jesli ktos nie wypowie tych dodatkowych programow po wygasniecu okresu "rabatowego" nalicza dodatkoawa kwote za te programy.Czyli albo sie podoba i placisz dodatkowo albo wylacz.

2 Jest jednak tez plus w ence i pewnie w polsacie i cyfrze tez.Jesli podpisujesz umowe na poczatku miesiaca np 2 grudnia caly grudzien masz za darmo !!!od stycznia nalicza sie okres umowny no 19 lub 15 miesiecy.Okres aktywacyjny miesieczny moze byc wykorzystany dlatego warto podpisac na poczatku miesiaca.za trbodekoder zaplacilem raz czyli aktywacje i nie warto wykupywac na wlasnosc.Technologia sie zmienia za dwa tlata bedzie turno hiper mega dekoder i co z tym naszym pudelkiem zrobic????Gwarancja na dekoder jest dozywotnia tak mi powiedzieli .Jesli cos sie zepsuje dostaje nowy lub naprawiaja na miejscu.Wszystko o czym napisalem warto jeszcze raz sprawdzic przed wyborem telwizji.Wszystko moze sie zmienic i moje info moga byc malo aktualne.
 

RuFiK

New member
to tak :

Filmy - AXN HD, FOX HD, Fox Life HD - masz w N
Muzyka - Eska.TV, MTV HD, Viva Polska, 4Fun.TV - masz w N
Wiadomości - TVN 24, TVP INFO - masz w N
Naukowe - Discovery HD, Animal Planet HD, Nat Geo Wild HD, BBC HD - masz w N

za HD nie płacisz za dekoder HD nie płacisz ;)

Jaka cena w N ?

to samo jest w Polsacie, oprócz BBC HD

Jaka cena w Polsacie ?

Wracajac do wyboru TV...
Doszedłem do wniosku ze mogę na chwilę obecna jakos spożytkować obecna TV - Czyli Vectra bez dekodera.
A TV Cyfrową mogę wykorzystać tylko i wyłącznie do oglądania kina w HD.
Więc chciałbym kupić maksymalną ilość kanałów HD tyou HBO, cinemax itd itd w HD
Czy się tak da ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Masz Vectrę? Jeżeli masz dostęp do cyfrowej Vectry z internetem, to chyba żadna platforma się nie może równać?
 

janusz

New member
Bez reklam
Weź w Vectrze multiroom, drugi dekoder to 9,90 HD lub 5,90 SD i warto zmienić umowę, teraz oferują internet 8MB z platyną i nagrywarką za 89,90 (fakt, że umowa na 3 lata, ale podpisują nawet jak ktoś ma trwającą umowę).
 

sawaaa

New member
Czy moze ktos ma jakies przecieki w N-ce o lepszych promocjach na swieta, czy warto jeszcze poczekac czy juz nic sie nie zmieni??
 
Do góry