Co kupić ? Plazma czy LCD.

broda1725

New member
Bez reklam
Witam nadszedł czas na zmianę mojego maleństwa jakim jest 26"LCD i tu moje pytanie czy kupić kolejnego LCD czy może jednak PDP pytanie bardziej kieruję do Kikiego i osób które posiadały LCD a zmieniły na plazmy.

Jakie masz warunki ? - 3m x 3,3m
Preferowana wielkość matrycy ? -
40-42 ewentualnie 46 ale cena :(
Preferowane marki ? - hm... oby dobry nie przywiązuje uwagi do marki
Jaki sygnał ? - kablówka osiedlowa(kanał Polsat - seriale żony), tv "N" i może X360 (jak żona pozwoli kupić:grin:) a i dvd (dvd i divx)
Jaka odległość od ekranu ? - ok 1,5-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia ? - "N"recorder, X360 w przyszłości i DVD
Jaka klasa cenowa ? -
i tu problem do 3300zł ale czym mniej tym lepiej
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? - popołudnia i wieczory
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - zero słońca pokój od północy przez cały dzień cień i rolety w oknach
Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku ? - na wprost
Jaki masz ulubiony program ? - TVN HD, Discovery HD, HBO HD itp.HD :grin:
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? - bez a jak coś to mała lampka
Jaki masz telewizor ? - Samsung Le26R71 (LCD)
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - niema znaczenia i tak z 2,5m nie zauważę różnicy przy 42" chyba że HD Ready to już przeżytek
Ma stać czy wisieć ? -
wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? - smużenie które ja zauważam, czerń, rażąca czerń w moim lcd która daje po oczach, i mało szczegółów widocznych

PS. Tv będzie na wprost okna.
............
Myślałem nad plazmą PV80 albo LCD Samsungiem 656.
Boję się plazmy z powodu tych powidoków, wypaleń którymi tak się straszy, podobno piszczenia, brzęczenia i greenghostów, ale zachęca mnie cena.
W LCD mnie denerwuje smużenie gdzie widzę na moim i na ojca Samsung 40" Le451C1 i mało szczegółowość w filmach.
Najbardziej mnie denerwuje to że jak widzę postać na czarno na czarnym tle to zlewa się ubranie z tłem i nie widać kontur ubrania. Tak jakby mała szczegółowość obrazu.

Proszę o rade stary LCD idzie pod młotek :wink: (sprzedaż, mam kupca).
 
Ostatnia edycja:

zszczech

New member
Witam.
Trafiłem tu przez przypadek. Mam trochę rad na tema tego wątku. Telewizor LCD czy plazmę należy oglądać z odległości ok. 5X przekątno ekranu. Ja proponuje odbiornik 32” To wtedy LCD a jeżeli chcesz kupić 42” to proponuje Plazmę.


broda1725 napisał:
Boję się plazmy z powodu tych powidoków, wypaleń którymi tak się straszy, podobno piszczenia, brzęczenia i greenghostów, ale zachęca mnie cena.

Jeżeli chodzi o wypalanie pixeli jeżeli jest wyświetlany obraz ruchomy to nie będzie widoczne gdyż będzie się wypalać równą. Producenci zapewniają żywotność modułów PDP nawet do 70 000h. LCD ma taką cechę że obraz jest ładny jak jest w pomieszczeniu widno, a gdy jest zgaszone światło to już razi po oczach i zlewają się kolory czarnym z szarym. Natomiast w PDP tak nie jest, a te brzęczenie czy piski to się mogło zdarzyć w jakiś PDP starego typu :(
Ja proponuje odbiornik LG 42PG-3000 lub 42PG -6000 :D :D
 

Maxavelli

New member
Przed zakupem zrob prosty test - znajdz kogos z plazma i zacznij grac/ogladac. Jesli po dwoch godzinach nie beda Cie do czerwonosci bolaly oczy to bierz plazme, bo jakosc jest faktycznie niesamowita. Mnie niestety plazma doprowadza do placzu i stalem sie posiadaczem LCD (co nie znaczy ze nie jestem szczesliwy :p!).
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ale dlaczego plazma ma prowadzić do płaczu, daje większe promieniowanie na oczy ?. Mnie bolą od LCD choć noszę okulary, ale to jest od zmęczenia, praca przy komputerze ( niestety ).
 

robotxx

New member
obojetnie co z tych 2 modeli wybierzesz bedziesz zadowolony , obecne lcd maja juz naprade dobry obraz przy dobrym sygnale z cyfrowki .

mam lcd 37lg5000 i plazme panasa , i osobom ktore porownuja obraz , bardziej podoba sie te z lcd , sa one zywsze niz wyblakle na plazmie.

jezeli ogladasz sportu duzo , to bralbym plazme , bo tu jeszcze nawet najlepszym lcd troche do plazm brakuje.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Sportu nie oglądam, chyba że z ciekawości jaki sygnał nadaje TVP HD.
 
Ostatnia edycja:

Maxavelli

New member
broda1725 napisał:
Ale dlaczego plazma ma prowadzić do płaczu, daje większe promieniowanie na oczy ?. Mnie bolą od LCD choć noszę okulary, ale to jest od zmęczenia, praca przy komputerze ( niestety ).

Nie pytaj mnie - nie mam pojecia jak funkcjonuje ta technologia. Moze to od reklamowanego na prospektach cczasu rekacji matrycy (0,001ms), inni z kolei mowia ze widza jak plazma migocze. Ja nie widze zeby migotala, ale moze to wlasnie owe "migotanie" jest przyczyna przekrwionych oczu?
 
Ostatnia edycja:

zszczech

New member
Maxavelli napisał:
broda1725 napisał:
Ale dlaczego plazma ma prowadzić do płaczu, daje większe promieniowanie na oczy ?. Mnie bolą od LCD choć noszę okulary, ale to jest od zmęczenia, praca przy komputerze ( niestety ).
Nie pytaj mnie - nie mam pojecia jak funkcjonuje ta technologia. Moze to od reklamowanego na prospektach cczasu rekacji matrycy (0,001ms), inni z kolei mowia ze widza jak plazma migocze. Ja nie widze zeby migotala, ale moze to wlasnie owe "migotanie" jest przyczyna przekrwionych oczu?
A może masz ustawione zbyt jaskrawe kolory.
 

Maxavelli

New member
Jesli juz to nie ja, tylko osoba u ktorej na plazmie (bodajze Panaosnic PZ8) gralem. Ja po tym urazie nigdy bym plazmy nie kupil...
 

zszczech

New member
Nie koniecznie. Migotanie jest spowodowane wadą modułu nie częstotliwością. Gdyby było tak to stare telewizory powinny migać jak chinka na Boże Narodzenie ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Łoj boże mój jak coraz więcej się czyta na forum to coraz bardziej chce się doszukać wad Plazmy czy LCD.
Niema ja nieświadomość ludzka.
 
Do góry