Co kupić? Panasonic TX-P42C3E czy Samsung PS42C450?

tasmaniec

New member
digitalus, a co sądzisz o tym:
.ceneo.pl/;0155817274-10;0020-20-0-0-2 (dopiszcie www i wklejcie, gdyż na razie nie mogę wklejać linków, a ten nie jest spamem)
Telewizor Samsung PS42C450 - opinie, komentarze o produkcie, 3[/url]
na ostatniej stronie nr3 opinii o samsungu z naszego tematu piszą negatywnie o tym.
A czy wpływ też na format odbieranego sygnały,a dalej obrazu wyświetlanego ma rodzaj dostarczanej usługi tj. sygnał analogowy czy cyfrowy? Bo aktualnie mam telewizję analogową UPC ale raczej zmienię na pakiet cyfrowy UPC.
Byłem oglądnąć tego Samsunga i po załadowaniu zdjęć przez USB zdjęcia poziome były wyraźnie rozciągnięte. Zmiana ustawień wyświetlania obrazu z 16:9 i 4:3 nic nie zmieniało - dane zdjęcie tak samo było prezentowane. Zastanawiam się czy to wada softu, czy może niedoróbka Samsunga. Też tak macie?
A czy w związku z tym, że sygnał będzie nadawany tylko cyfrowo (za jakiś czas w PL) to format obrazu wówczas też będzie np. tylko 16:9?
 

digitalus

Banned
to poprzedni model telewizora. zrodlo sygnalu odgrywa duze znaczenie.wiadomo ze jesli to bedzie sygnal cyfrowy to jakosc obrazu bedzie lepsza.
wczesniej wspomnielem o bzyczeniu . pytanie bylo inne. nie kazdy musi slyszec bzycznie.
w sklepie niestety trudno to ocenic

ogladalem w sklepie 50 calowa plazme panasonic 50c3e. kilka osob napisalo ze c3e ma slaby kontrast. bzdura, nic takiego nie zauwazylem. obok stal telewizor 50 calowy 50s20 i lcd sharp. moze bardzo mocne oswietlenie powoduje ze niektore osoby uznaly ze telewizor ma slaby kontrast.
mozesz zwrocic tez uwage na plazme panasonic TX-P42CX3.
42x20 (stary model) ,w domu prezentuje sie tak. dla niektorych osob to tez slaby kontrast.
http://i200.photobucket.com/albums/aa244/jameslove8/1-4.jpg
LG 42pj550 ma odczyt plikow z usb.sprawdz czy zdjecia beda rozciagniete.
42pj550 ma na pewno lepsza ostrosc od lcd
przyklad.wiecej szczegolow widac w plazmie.
zdjecie zrobilem w sklepie
http://www.fotofotki.pl/images/supff93t5y5tpce9e8co.jpg
ten film powinien kazdy obejrzec i wiadomo ze lepiej kupic plazme
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma

tylko raz ogladalem zdjecia w telewizorze, po wybraniu formatu 4:3, sa wtedy szare pasy po bokach ekranu.zdjecia wygladaly normalnie.
nie ma gwarancji ze po przejsciu na sygnal cyfrowy dvb-t mpeg4 tvp zrezygnuje natychmiast z 4:3.mozna zauwazyc ze odbywa sie to stopniowo.
wykaz kanalow w 16;9 jest tutaj
Transmisje w formacie 16/9 - KingOfSat
 
Ostatnia edycja:

tasmaniec

New member
to poprzedni model telewizora. zrodlo sygnalu odgrywa duze znaczenie.wiadomo ze jesli to bedzie sygnal cyfrowy to jakosc obrazu bedzie lepsza.
wczesniej wspomnielem o bzyczeniu . pytanie bylo inne. nie kazdy musi slyszec bzycznie.
w sklepie niestety trudno to ocenic
ogladalem w sklepie 50 calowa plazme panasonic 50c3e. kilka osob napisalo ze c3e ma slaby kontrast. bzdura, nic takiego nie zauwazylem. obok stal telewizor 50 calowy 50s20 i lcd sharp. moze bardzo mocne oswietlenie powoduje ze niektore osoby uznaly ze telewizor ma slaby kontrast.
mozesz zwrocic tez uwage na plazme panasonic TX-P42CX3.
42x20 (stary model) ,w domu prezentuje sie tak. dla niektorych osob to tez slaby kontrast.
LG 42pj550 ma odczyt plikow z usb.sprawdz czy zdjecia beda rozciagniete.
42pj550 ma na pewno lepsza ostrosc od lcd
przyklad.wiecej szczegolow widac w plazmie.
zdjecie zrobilem w sklepie
ten film powinien kazdy obejrzec i wiadomo ze lepiej kupic plazme
tylko raz ogladalem zdjecia w telewizorze, po wybraniu formatu 4:3, sa wtedy szare pasy po bokach ekranu.zdjecia wygladaly normalnie.
nie ma gwarancji ze po przejsciu na sygnal cyfrowy dvb-t mpeg4 tvp zrezygnuje natychmiast z 4:3.mozna zauwazyc ze odbywa sie to stopniowo.
wykaz kanalow w 16;9 jest tutaj

1.to był opis samsunga ps42c450 - czyli tego z naszego wątku i nad nim się zastanawiam. Trzecia strona opinii o tym produkcie mówi o wadach. Tyko czy to jest prawda?
2. Plazma Panasonica nie ma usb a na tym mi zależy.
3. LG nie mogę sprawdzić bo w moim mieście na ma go w sklepach:( może ktoś może sprawdzić, czy zdjęcia w formacie 4:3 pozostają w nim czy są rozciągane na boki?
4.Niestety po wyborze w sklepie formatu 4:3 zdjęcia poziome i tak rozciągał na cały ekran, pozostawiając tylko pasy nad i pod zdjęciem :( a tego chciałbym uniknąć.
5.W laptopie natomiast nie mam złaca HDMI i podpinanie kompa innym kablem - może pogorszyć jakość, czy spowolnić reakcję TV względem tego co się dzieje na kompie? Bo jeśli nie to pozostawało by prezentowanie zdjęć z kompa - tylko nie po to kupuję TV z usb.

Jeśli dobrze rozumiem, tylko na CRT obraz nie jest rozciągnięty, bądź jest z pasami nad i pod obrazem.
 

digitalus

Banned
LG posiada wejscie d-sub czyli takie same jak do podlaczenia monitora komputerowego.nie powoduje to spowolnienia pracy komputera.oczywiscie jesli chcialbys ogladac filmy lub przegladac zdjecia to lepiej kupic telewizor z odczytem plikow z usb
jesli chodzi o zdjecia tzn czy nie sa rozciagniete to musialby ktos sprawdzic kto ma Lg 42pj550.
na tym filmie trudno to ocenic
YouTube - Teste USB - Plasma LG 42PJ350
 
W

witek_z

Guest
LG posiada wejscie d-sub czyli takie same jak do podlaczenia monitora komputerowego.nie powoduje to spowolnienia pracy komputera.oczywiscie jesli chcialbys ogladac filmy lub przegladac zdjecia to lepiej kupic telewizor z odczytem plikow z usb
jesli chodzi o zdjecia tzn czy nie sa rozciagniete to musialby ktos sprawdzic kto ma Lg 42pj550.
na tym filmie trudno to ocenic
YouTube - Teste USB - Plasma LG 42PJ350

Zdjęcia są rozciągnięte i nie ma możliwości zmiany formatu.
 

digitalus

Banned
kiedys przegladalem zdjecia przez dvd i gdy zmienilem format obrazu na 4:3 to wygladaly normalnie ale z pasami po bokach ekranu.dvd pioneer.
witek_z sprawdzales jak to wyglada przez dvd?
nie sprawdzalem jeszcze przez hdplayera bo nie bylo takiej potrzeby
 

digitalus

Banned
w przypadku uszkodzenia telewizora trzeba zglosic usterke. serwis przyjedzie
przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/62420-42pj550-problem-z-gniazdami-av-4.html#post610400
http://www.hdtv.com.pl/forum/396295-post96.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/384665-post92.html
jesli w telewizorze bedzie ustawiony format 4:3 to beda szare pasy po bokach ekranu.przeciez tak nie mozna ogladac telewizji. sa oczywiscie osoby ktore taka ogladaja. dlugotrwale ogladanie w formacie 4:3 nie jest zalecane.wiekszosc oglada programy z ustawionym formatem 16:9. jesli program nadawany jest w 16:9 to jest ok. w przypadku gdy program jest nadawany w formacie 4:3 i mamy ustawiony format 16:9 to obraz jest rozciagniety. mozna sie do tego przyzwyczaic.
jest jeszcze latterbox. niektore programy sa tak nadawane . to pseudo 16:9 czyli czarne pasy na dole i gory ekranu. bardzo czesto w przekazie analogowym latterobox. ten sam program ale przekaz satelitarny 16:9.
Letterbox ? Wikipedia, wolna encyklopedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Format_obrazu
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
Abyśmy się dobrze zrozumieli : zdjęcia w formacie 4:3 wyświetlone przez USB są rozciągane do 16:9 i nie jest możliwe aby to zmienić.
Przez DVD nie próbowałem.
A z kompa z DVI na HDMI jest OK.
 

Edek Łomiarz

New member
co do tych szarych pasów po bokach - u mnie (37x20) jest możliwość regulacji poziomu tej szarości aż do czarnego.
Oglądanie telewizji z szarymi pasami to porażka, ale czarne nie rzucają się już tak w oczy i na upartego można przeżyć.
Oczywiście pomijam tu kwestie "wypalania" i innych dziwnych teorii odn. pogorszenia obrazu - wyrąbane mam na to (oglądanie telewizji ma być przyjemne a nie męczące z powodu ciągłego pilnowania żeby mi się jakość obrazu nie pogorszyła o 0,1%, choć i tak po godzinie wszystko wraca do normy).
 
Ostatnia edycja:

BOBY70

New member
Abyśmy się dobrze zrozumieli : zdjęcia w formacie 4:3 wyświetlone przez USB są rozciągane do 16:9 i nie jest możliwe aby to zmienić.
Przez DVD nie próbowałem.
A z kompa z DVI na HDMI jest OK.

na PK950 zdjęcia można przeglądać zarówno w formacie 4:3 jak i 16:9, zależy jaki sobie wybierzesz oraz jak zostały zapisane, oczywiście można to zmieniać.
 

tasmaniec

New member
dziś oglądałem LG42PJ550 i ten sam problem. Obraz ustawiony w formacie 4:3, a zdjęcia w formacie 4:3 rozciąga w poziomie na cały ekran. Porażka - po co jest możliwość zmiany tych proporcji z poziomu oglądania zdjęć skoro i tak to nic nie zmienia w odczycie. Aż dziwne, że tak samo jest w Samsungu i LG. Lubię oglądać zdjęcia i wygląda na to, ze i tak będę musiał podpinać kompa na kabel i z kompa oglądać zdjęcia - czyli jedna funkcja korzystania z USB mniej.
Czy ktoś się orientuje, że LG ma PiP? Bo na stronie producenta nie ma info, a w sklepie nie wiedzieli i jeszcze mnie interesuje stop klatka - czy jest taka możliwość z pozycji TV zatrzymać obraz?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
PiP.
Odnośnie stop-klatki,to sorry w moim 950 jest.Nie wiem jak w niższych modelach.
 
Ostatnia edycja:

beybik

New member
Przepraszam, że zwlekam z odpowiedzią, ale telewizor cały czas "znajduje się w fazie testów" :) Mówiąc ogólnie moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne, choć wynikają one może z faktu, że nie jestem specjalistą z tej branży i nie zwracam uwagi na detale. Najpóźniej jutro napiszę wam moją obszerną opinię na temat zakupionego telewizora.

Pozdrawiam!
 

tasmaniec

New member
Byłem w sklepie, wypakowali z kartonu Samsunga i po podłączeniu laptopa przez HDMI nie było sygnału w TV. Sprawdzili w sklepie wszystkie HDMI, 2 laptopy, z których oba grały na LG. Czy w Samsungu trzeba coś w menu przestawić by wejścia stały się aktywne?
LG sam wystartował i zasugerował użycie sygnału z podłączonego właśnie HDMI, a Samsunga sprzedawca przez 15 minut nie uruchomił:)
Czy Samsung z tematu po podłączeniu HDMI, Euro lub innych wyjść wykrywa od razu źródło i sygnał?
 

tasmaniec

New member
do dziś nie mogłem się zdecydować czy Samsung ps42c450 czy LG42pj550 no i wszedłem do ostatniego sklepu i teraz nie wiem czy to nie był błąd. Obok Samsunga stał samsung LCD40C650. Faktycznie obraz jak żyleta, więcej szczegółów widać. Jeśli już bym się decydował to na niższy model bez WiFi (może ktoś powiedzieć jaki to model).
Tylko nie wiem czy jest sens plazmę ceria 4 porównywać z LCD serii 6? mam problem z tym tematem od nowa. Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat.
Poza tym sprzedawca mówił, że w LG nie można aktualizować softu, a w samsungu można.
Nie wiem czy zostać przy LG/Samsung czy myśleć o serii 6?
 

rychu88

New member
@beybik

I jak tam z tym obszernym opisem?? ;)

Szczególnie ciekawi mnie: Jak samsung radzi sobie z zachowaniem proporcji (czy np. podczas oglądania sam z siebie nie zmienia rozmiaru obrazu), jak odtwarza filmy z komputera. No a oprocz tego to standard, jaka czern, czy cokolwiek jakkolwiek smuży, jakie ogólne wrażenie z jakiego źródła.

Czekam na opis z niecierpliwością ;)
Pozdrawiam
 

beybik

New member
Witam!

Od 11 marca br. jestem użytkownikiem telewizora plazmowego Samsung PS42C450.

Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami związanymi z użytkowaniem w/w modelu.

- "Bzyczenie" - Podczas pierwszych dni użytkowania telewizora rzeczywiście słyszalne było "bzyczenie", o którym pisało już wielu forumowiczów. Nie było to uciążliwe, choć momentami, szczególnie w godzinach wieczornych denerwowało. Wówczas telewizor podłączony był pod dekoder telewizji kablowej SD. Po wymianie dekodera na HD i podłączeniu go z plazmą kablem HDMI problem "bzyczenia" zniknął.

- USB - Niewątpliwie to jeden z większych atutów tego modelu. Szkoda, że w tej półce cenowej nie ma żadnego modelu Panasonica z wejściem USB. Telewizor bez problemu odtwarza pliki z pendrive'a 4GB oraz 8GB. Próbowałem także podłączyć pod plazmę dysk zewnętrzny Western Digital 750 GB z osobnym zasilaczem. Tu, także się udało! Nie miałem jeszcze okazji oglądać filmów z napisami, więc nic na ten temat nie mogę napisać. Niestety czasem zdarzało się, że obraz odtwarzany z USB nie był do końca spójny z dźwiękiem. Różnica w czasie była minimalna, ale zauważalna i irytująca. Nie wiem jednak od czego to zależy, bo problem ten dotyczył mniejszej części odtworzonych plików filmowych. Duży minus dla Samsunga za rozciąganie zdjęć do formatu 16:9.

- obraz - Jeśli chodzi o dopatrywanie się szczegółów dotyczących obrazu, to nie napiszę wam wiele, bo w tej kwestii jestem kompletnym laikiem. Mam możliwość oglądania w jakości HD kanałów "Polsat", "TVN" oraz "TVS". Mogę powiedzieć, że programy nadawane w jakości HD oglądam z wielką przyjemnością. Obraz - pierwsza klasa! Po przejściu z dekodera SD na HD i podłączeniu go do plazmy jakość obrazu pozostałych kanałów polepszyła się i nie ma na co narzekać.

- "efekt lustra" - Niestety, ale telewizor stoi w pokoju od zachodniej, nasłonecznionej strony, co zmniejsza komfort oglądania w godzinach południowych i popołudniowych. Nawet opuszczone rolety nie pomagają nie zauważyć własnego odbicia w ekranie. Koncentrując się jednak na oglądanym programie można się do tego przyzwyczaić, także nie robię z tego tragedii. Problem na szczęście znika wraz ze znikającym słońcem.

- pilot - W przypadku innych urządzeń pilot słucha mnie, nawet gdy nie jest skierowany w stronę urządzenia, natomiast w przypadku Samsunga PS42C450 musimy trafić prosto w cel. To szczegół, ale wielu forumowiczów o tym pisało, a ja chciałem to tylko potwierdzić. Poza tym poręczny i funkcjonalny.

To tyle na tę chwilę. Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam!
 
Do góry