Co kupić : Panasonic czy Samsung

zn4jd4

New member
Witam.

Zdecydowałem się na plazmę 50" ponieważ pomieszczenie ma około 20m2 i chciałbym by można było z każdego miejsca w pokoju oglądać. Mam dylemat pomiędzy Samsungiem PS50B551 oraz właściwie nie wiem. Model x20 jest sporo tańszy, natomiast s20 sporo droższy.

Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy lepiej zaoszczędzić, czy też może ten samsung jest lepszym wyborem. Telewizor będzie odbierał, przynajmniej narazie słabej jakości kablówkę, filmy z komputera i raz na tydzień lub dwa jakąś grę w którą można pograć na padzie. Do reszty mam monitor.

Teraz pytanie czy warto inwestować w full hd? Możliwe, że kiedyś będę miał jakąś konsolę na której czasami zagram. Samsung podobno ma gorsze głośniki, czy może nie tylko? Starałem się znaleźć odpowiednie porównania ale większość była dość stronnicza.

Telewizję oglądać będę przeważnie z około 3 metrów. Lubię raczej duże ekrany.
Prosiłbym o rady dotyczące wyboru telewizora.

Pozdrawiam.
 

zn4jd4

New member
Cóż gdybym miał te parę stów więcej to pewnie bym wybrał wersję wyżej.
Ale niestety nie mam, więc pytanie czy jest faktycznie taka różnica pomiędzy B551 i B650? Jeżeli mam brać model wyżej to raczej o mniejszej przekątnej i znów pytanie, czy nie lepiej panasa S20. Jestem studentem, więc poprostu boli mnie portfel jak mam jeszcze dołożyć do modelu wyżej ;]
Wybiorę się jeszcze pooglądać te plazmy, ale jednak wolałbym mieć nakreślony obraz sytuacji. Na bajerach typu internet itp mi nie zależy. Natomiast z opinii na forum wyczytałem, że B550 i B650 się niczym specjalnym nie różnią.
Kolejna sprawa to bzyczenie, słyszałem sprzeczne opinie ale w sumie wychodzi, że warto kupić panasa.

Nie będę miał możliwości zwrotu, a zakup na miejscu jest droższy.
 

gabo2

New member
rob jak uwazasz ja na twoim miejscu bral bym panasonica s20 na forum jak kazdy zacznie ci doradzac co mialbys wybrac to sie pogubisz wogole i nie dostaniesz dobrej odpowiedzi i co do twojego pytania to potem beda juz pisac wogle nie na temat jak sie rozpedza chlopcy z pare razy by sie zmienial
 

zn4jd4

New member
Tylko że s20 to mniejsza przekątna. Sam nie wiem. Niektórzy bardzo chwalą te samsungi , natomiast spotkałem się również ze sporą krytyką. Panasonic jest tak nowy, że żadnych opinii nawet nie uświadczę :) jedyna rada to zaufać wrażeniu jakie odniosę w sklepie.

I jeszcze czy naprawde nie było by najlepiej wybrać x20? tv jest wszak do filmów więc rozdzielczość mniejsza nie zrobi tu większej różnicy. Natomiast nie rozumiem czemu w opisach x20 podawana jest rozdzielczość 1024/768 skoro tv jest 16/9?
 

gabo2

New member
nie wiem sie nie zapoznawalem z x20 duzo czytalem o modelu g20 bo akurat ten mnie interesuje a myslalem tez o samsungu b650 i 850 ale bardziej jestem przekonany co do panasonica ja poczekam jeszcze 2-3 miesiace bo teraz wchodza 3d to wiele sie zmieni i ceny owych plazm mysle ze pujda w dół
 

don111

Banned
na razie i tak prawie wszystkie gry z konsol są w 720p, a nawet jak będą w full hd to z 3m różnicy wyraźnej nie będzie, to samo przy filmach...
nie bierz mniejszego tv tylko z uwagi że ma full hd, bo full hd jest lepsze tylko na sygnale full hd oraz przy warunku odpowiedniej odległości od tv,
bardziej liczą się inne elementy wpływające na jakość obrazu takie jak np skalowanie zwykłego sygnału oglądanego w zdecydowanej większości

obejrzyj tego 50B550 i 50x10y/50x20y w dobrych warunkach (najlepiej nie przy dużym oświetleniu), sprawdź czy coś nie bzyczy i pobaw się nieco ustawieniami w sklepie, sam zobaczysz co Ci bardziej pasuje
 

zn4jd4

New member
Byłem dzisiaj w saturnie i obejrzałem te dwa telewizory. Bardziej spodobał mi się samsung. Choć wielkiej różnicy nie było. Ten egzemplarz buczał delikatnie, aczkolwiek raz nie kupię tv z wystawy, a dwa w saturnie przepłaciłbym o jakieś 600 zł. Będę chyba musiał zaryzykować w takim razie. Zobaczyłem również ich wielkość i zacząłem się zastanawiać czy czasem może nie lepsza będzie 46 ;] Ale jak znam życie to się szybko przyzwyczaję. Co mi się nie spodobało w samsungu to bardzo delikatna podstawa. Miałem zamiar postawić go na szafce, ale chyba jednak będzie wypadało powiesić.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Telewizję oglądać będę przeważnie z około 3 metrów. Lubię raczej duże ekrany.

jesli lubisz duze ekrany to 92" z proja beda akurat....
a do obejrzenia wiadomosci itp. 42" wystarcza...

jesli brak mozliwosci - wedlug mnie lepszym wyborem bedzie 46" full hd niz 50 hd ready.
przy odleglosci 3m program w SD da sie ogladac , a przy materiale HD zawsze mozesz sie troche przysunac, aby stworzyc wrazenie "kinowosci" przy ogladaniu filmow i tak jeden i drugi ekran jest za maly.

Najlepiej samsung b650

a ja napisze- najlepszy panasonic
a ktos znow napisze - najlepszy samsung
i co ?! zrobimy plebiscyt ?!
takie wypowiedzi nic nie wnosza ! to zwykly :spam:
 

zn4jd4

New member
Dlatego właśnie rozważam tak tego samsunga. Jest fullhd, a jeżeli chodzi o jakość obrazu to dzisiaj nie zauważyłem zbytniej różnicy. Grał fajnie. I myślę, że jeszcze dzisiaj go zamówię. Większość filmów i tak będzie z pcta, a mimo że tam full hd materiały również rzadko się zdarzają to chyba lepiej mieć niż nie mieć. Choćby tylko po to żeby czasem w collina na tv pograc :)
 
Ostatnia edycja:

zn4jd4

New member
Wczoraj wieczorem zamówiłem tego samsunga :) Jak jutro lub pojutrze dostane, potestuję to napisze o wrażeniach :)

Dzięki za próbę pomocy ;]

Pozdrawiam
 
Do góry