Co kupić ? onkio TX-NR616 czy denon AVR-2113 ?

Ozimosis1

New member
Co kupić ? onkio TX-NR616 czy denon AVR-2113 ?
Wykorzystanie 40% muzyka ( rock, pop, heavy metal, koncerty CD,DVD, BR, iphone) 10%PS3/ 50% TV z kablówki.
Pomieszczenie małe ok 18m2 dlatego rozważam na początku zakup 2 kolumn na stereo.
Kolumny chciałbym mniejsze ale dobrej klasy z uwagi na brak miejsca, kiedyś dokupie coś większego na przód, a te małe dam na tył ?
Co o tym myślicie ?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja bym poszukał Marantza SR 5006, lepszy w muzyce i większe możliwosci rozbudowy, a można go teraz kupić za śmieszną kase :>
 

Ozimosis1

New member
Chyba jednak zdecyduję się na Denon.
Wynegocjowałem nawet z żoną głośniki podłogowe JBL 190 ale po sprawdzeniu wymiarów i wyobrażeniu sobie ich w 16m pokoju, zdecydowałem, że nie będę robił wiochy i poszukam czegoś innego.
Wybór padł na Dali Zensor 1 - czy ktoś może coś napisać na temat tych głośników może jakieś inne propozycje ??
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam, że lepiej zainwestować w kolumny podłogowe. Jeśli studio 190 są dla Ciebie za duże to poszukaj mniejszych. Np. Zensor 5, Roth Oli30, MA MR4.
 

sopla2

New member
był w serwisie i sciemniaj ze u nich okey - EIC (tekst a unas dobrze chodził )

Wystarczy zaktualizować soft do najnowszej wersji (400) i jest ok.
juz na samym poczatku to zrobiłem podnisołem do 400 - poczytajcie co ludzie wypisuja na AVS w stanach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kris_2021

New member
denon 2113 jest teraz za 250 funtow w anglii. za ta cene mozecie zapomniec o innych amplitunerach zwlaszcza o awaryjnych (tegorocznych) onkyo.....
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Pisałem o tym w innej sekcji forum.

Po aktualizacji do ver. "400" (przez USB) problemy zmniejszają się o 95%. Czasem jednak znów coś nie zagra. Dobre jest też to, że nie trzeba już odłączać od sieci. Wystarczy kilka razy wyłączyć z pilota. Aczkolwiek fakt.... irytujące jst to. Może kolejny update da rezultat na 100% :)
 

pikos1

New member
świetnie... kupić sobie sprzęt za 2000-2400 zł i mieć problemy, które rozwiązuje kilkukrotne wyłączenie i włączenie ampli?... porażka... kupię jakiegoś Denon'a albo poczekam i zobaczę co Onkyo wypuści na rynek w przyszłym roku... może będzie lepiej
dla zainteresowanych (do poczytania najlepiej przed zakupem) link do forum na avs:
The *Official* Onkyo TX-NR414/515/616 Problems Thread
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chyba technika trochę nas przerosła:) Kiedyś miałem podłączone DVD do ampli po optyku i nie było bata żeby przez 7 lat nie było dźwięku. Teraz czasami jak włączę urządzenia w jakiejś odwrotnej kolejności to obraz z DVD mi momentami nie zaskoczy, i muszę albo włączyć ponownie DVD albo ampli. Kiedyś mi się ze 2 razy zdarzyło, że nie wyłapało dźwięku przy starcie filmu. Już się przyzwyczaiłem do takich delikatnych przypadłości i z tego co widzę to nie ma reguły czy to jest Denon, Yamaha czy Onkyo. W nowych aktualizacjach to nieraz jedno naprawią a drugie skopią. Kiedyś ampli i wzmaki miał grać, bo taka była ich rola, a teraz to Airplay, radia internetowe, USB, WI-FI, pliki Flac itd, nie zdziwię się jak za rok wyjdą takie co będą zdjęcia robić. Może jestem staromodny ,ale zawsze uważałem że telefon komórkowy jest do dzwonienia, aparat cyfrowy do zdjęć a sprzęt grający do dobrego przetwarzania dźwięku:)
 

sufitowski

New member
dokładnie ...

mam 616 spiętą z zestawem jamo 606 (bez suba na razie, ale szczerze mówiąc bas z przodów jest taki ze na razie odpuszczam inwestycją suba ...)

żadnych problemów nie mam (odpukać), korzystam z 3 źródeł hdmi + na stałe wpiety pendrive z muzą flac i mp3 z tyłu ...

nie wiem o czym ludzie piszą, ale jak sie szuka problemów to zawsze się znajdzie ... najlepiej wbić sie do łba że jak się wydało 2 tys zł na ampli to juz wszystko jest malina i nie ma prawa sie spierd. .... i bedzie działać 40 lat

najbardziej wk.... mnie to że w 609 był na wyświetlaczu graf kolumn które aktualnie grają a w 616 nie mam :) kitajce chore by były gdybyś czegoś nie zabrały przy nowym modelu ....

ale reasumując twierdze ze to dobry sprzęt. jamo troche trudne w ustawieniu z uwagi na boczny bas - ale jak już ustawicie to jest pierdoln .... w kinie i w stereo.


pozdr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
[...] jamo troche trudne w ustawieniu z uwagi na boczny bas - ale jak już ustawicie to jest pierdoln .... w kinie i w stereo.

W stereo to chyba nie bardzo to Jamo 606, nie oszukujmy sie. U mnie swojego czasu spiete byly z Onkyo 905, Denonem, Pionierem (bardzo wysoki model ktory potrafil trzepnac) i bez rewelacji jezeli mam byc obiektywny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry