Co kupić 49-55

makwasnik

New member
Witam,
Prośba w pomocy i doborze tv

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 18-20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, oraz czasem na boku z pozycji kuchni stanowiącej aneks. Pokój prostokątny

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? od zachodu z boku tv, jest dość jasno w dzień
7. Jaki masz obecnie telewizor? sharp aquos 46 LE830E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz zwłaszcza przy przy sporcie i filmach, brak smug,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV z UPC przez amplituner
10 .Jakie urządzenia ? PS4, Amplituner do kina domowego
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 6-8 w dni wolne od pracy więcej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Film 3h, zwykle po tym czasie zmieniam kanały
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Eleven sport, nastepnie filmy z UPC (HBO, Canal +), Netflix
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Pewnie tak, do Youtuba ewentualnie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? To zależy od dnia, czasami w ogóle, a jak mam wolne od pracy to nawet kilka godzin potrafię spędzić przed konsolą.
16. Preferencje co do marki? Sony
17. Preferencje co do wielkości? 49 - 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Mulący system, jakość meczów sportowych tak jakby opóźnienia
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorem, w wolne dni o każdej porze
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000, choć jeszcze zastanawiam sie nad sony 55 xf9005 w okolicach 4500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Raz na 6-8 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Czy często to nie wiem ale zakładam że tak

Nadmienie ze z obecnego modelu jestem niezadowolony, po kalibracji obraz jest mało żywy, a jak ustawie na żywy, kontrastowy to przy dynamicznych akcjach pojawia się snużenie na konturach postaci. Do tego zupełnie nie funkcjonalny i wieszający się internet, dosłownie odstraszający uzytkownika.

Kupuje Tv przede wszystkim do oglądania telewizji z UPS, zwłaszcza sportu, filmów, czasem też pogram na PS4.
 

makwasnik

New member
I jak Szanowni Koledzy nic nie pomożecie?
Myślałem jeszcze nad:
LG SK9500 lub modelem niższym LGSK8500 vs
Sony xf9005 a sony xf8505

Czy warto dopłacać do wyższych modeli ?


Czy lepiej pozostać na matrycy IPS? Czy ta VA będzie bardzo dukuczliwa przy oglądaniu pod kątem? Trudno to nazwać oglądaniem bo zwykle oglądam na wprost i czasem tylko na szybko w kuchni jak coś do jedzenia robię to spoglądam z boku


Bęe zobowiązany za pomoc i Wasze rady.
 

eckonom

New member
w przypadku LG różnica nie będzie duża Sk9500 ma po prostu więcej stref podświetlania i troche jaśniej świeci w stosunku do sk8500
jeśli chodzi o sony to tu różnica będzie już ogromnaa 9005 to VA z pełnym podświetleniem a 8505 to IPS z podśiwtleniem krawędziowym
myślę że VA nie będzie Ci ąz tak dokuczała, zawsze możesz zamontować odchylany uchwyt ;)
jeżeli nie masz preferencji co do systemu smart TV i lubisz filmy i sport to sony XF9005 będzie tutaj najlepszym wyborem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie do 4 tyś zł :
Philips 55PUS8303 z 3699 zł
TCL 55X2 za 3499 zł
Samsung 55NU 80542 za 3499 zł
LG 55SK8500 za 4199 zł

Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację gratis, wtyczki
 
Do góry