Co kupić? 46EH5300 czy 46ES5500, czy może coś innego.

R.o.b.e.r.t

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
22 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Pod nie dużym kątem (15-25 stopni)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Okno od północy, telewizor stoi w rogu pokoju, tuż obok okna (północny-wschód)
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Kineskop 29"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Internet poprzez kabel, odtwarzanie wielu formatów plików przez USB, Cienką ramkę (grubość obudowy nie ma znaczenia)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Zwykła antena, w przyszłości, dekoder Cyfry+
10.Jakie urządzenia ?
Obecnie tylko pendrive dysk twardy pod USB
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
raczej matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy i seriale z nośników zewnętrznych 60%, Piłka nożna 25%, Cyfrowa telewizja naziemna 15%
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Raczej sporadycznie, np. sprawdzenie pogody czy programu TV, Youtube, IPLA
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie
16.Preferencje co do marki ?
Brak, aby obsługiwała najpopularniejsze kodeki poprzez złącze USB.
17.Preferencje co do wielkości ?
46-47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Buczenie przy nocnych seansach, równomierne podświetlanie.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Telewizor najczęściej będzie grał między 17 a 23.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2 700 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Nie interesuje mnie 3D w obecnej postaci.WitamMam możliwość zakupu modelu EH5300 za kwotę 2260 zł, natomiast modeluES5500 za 2590 zł. Wg specyfikacji producenta, dla mnie posiadają identyczne parametry, akurat brak w modelu EH5300 PVR i Time Shift nie ma dla mnie znaczenia, bo nie będę tego używał. Grubość obudowy nie ma dla mnie znaczenia, a szerokość ramki z przodu oba modele mają taką samą.
Więc mam pytanie do Was, jest jakiś powód dla którego opłaca się dopłacić te 330zł do wyższego modelu.
Zależy mi głównie na równomiernym podświetlaniu (chodź pewnie i tak nie zależnie co bym kopił będę zadowolony po przejściu z 29" CRT'ka), gdzie obiło mi się o uszy, że te modele mają inne podświetlanie matrycy, które jest lepsze?

Nie mam nic przeciwko propozycjom z innymi modelami, ale w tej cenie raczej będzie problem.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak chcesz zostać przy matowej matrycy to raczej model EH5xxx. Jeśli chodzi o równomierność podświetlenia matrycy musisz zobaczyć sam przed zakupem. Na pewno clouding w jakiejś postaci będzie widoczny. Pytanie tylko czy to dla Ciebie będzie akceptowalne.
Matryca ES5500 będzie z bardziej błyszcząca - ma to wpływ na jakość obrazu, kolory są bardziej nasycone
 

R.o.b.e.r.t

New member
Akurat bardziej błyszcząca matryca w ES5500 mi nie przeszkadza. Dopiero przeszkadzają mi te które są w plazmach, dlatego z tego powodu zrezygnowałem z zakupu plazmy, bo ja chcę telewizor oglądać a nie się przy nim golić.

Tam gdzie mieszkam akurat nie mam możliwości porównać równomierności podświetlania, nie ma modelu ES 46" ale tylko 32", więc porównanie do 46" EH nie ma sensu.

A może bo rodzaju podświetlania, chyba w EH jest Full LED a w ES krawędziowe, można stwierdzić w którym będzie bardziej równomierne, ale ja się nie znam która technologia jest lepsza, oraz co będzie lepsze do materiałów w jakości HD, bo głównie będę oglądał filmy z dysku zewnętrznego w 720p i 1080p.
 

R.o.b.e.r.t

New member
Już zdecydowałem się na zakup modelu ES5500 za 2590 zł, a tym czasem zauważyłem, że model o wyższym numerze czyli ES5700 można nabyć za kwotę 2 400zł.
Sprawdzałem w porównywarce Samsunga, ale nie widzę żadnych różnic pomiędzy tymi modelami a cena niższa. Za bardzo nie wierzę tej porównywarce wiec próbowałem się dodzwonić na infolinię, z tym, że dzisiaj nie czynna. Więc jedyna w was nadzieja, że wytłumaczycie mi czy lepiej brać ten 5500 czy 5700, bo google jakoś nic mi nie chce powiedzieć.

PS: Sorry za post pod postem.
 

R.o.b.e.r.t

New member
Nie, na necie kupuję, ale zerknę na ofertę MediaExpert jeśli polecasz.
Tzn że te dwa telewizory są identyczne?
Jeśli posiada tuner DVB-S, to czasem nie będzie problemu z odtwarzaniem naziemnej telewizji cyfrowej, która jest chyba w standardzie DVB-T?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie, na necie kupuję, ale zerknę na ofertę MediaExpert jeśli polecasz.
Tzn że te dwa telewizory są identyczne?
Jeśli posiada tuner DVB-S, to czasem nie będzie problemu z odtwarzaniem naziemnej telewizji cyfrowej, która jest chyba w standardzie DVB-T?

Nie tylko ten model był na wyłączność w tej sieci...
DVB-S to wbudowany w TV tuner satelitarny jeśli masz go taniej to kup po prostu możesz podłączyć pod TV satelite bez potrzeby posiadania zewnętrznego dekodera i możesz wtedy też nagrywać z satelity :) czyli ogólnie jest lepiej wyposażony od ES5500
 

Andrzej RATM

New member
Nie tylko ten model był na wyłączność w tej sieci...
DVB-S to wbudowany w TV tuner satelitarny jeśli masz go taniej to kup po prostu możesz podłączyć pod TV satelite bez potrzeby posiadania zewnętrznego dekodera i możesz wtedy też nagrywać z satelity :) czyli ogólnie jest lepiej wyposażony od ES5500
Z tym nagrywaniem nie do końca jest jak piszesz. W konfiguracji tnk + moduł CI tnk teoretycznie (dla przeciętnego Kowalskiego) jest to niemożliwe. Piszę teoretycznie bo w praktyce przy odpowiednich zabiegach jest inaczej. :krol:
 
Do góry