Co jest lepsze do zestawu stereo: końcówka mocy czy wzmacniacz?

JanVid

New member
.... inwestuj w kolumny, bo to element, który najtrudniej zrobić, który faktycznie ma własne brzmienie i który najbardziej wpływa na końcowy efekt.

... i to jest "święta prawda" :) a do tego jeszcze można dodać akustyka pomieszczenia odsłuchowego .... jeżeli te podstawowe warunki są minimalnie spełnione to wówczas sprzęt nawet budżetowy może zabrzmieć jak hi-end :)




PS. ..... wpis "jubileuszowa 100" :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Dla uzupełnienia dodam, że odsłuchiwałem na Bostonach A360, i zupełnie niepotrzebnie na Dali Ikon 6 oraz Focal Aria 926.
Niepotrzebnie, bo brzmienie tych ostatnich mnie po prostu zauroczyło, a Ikony pokazały pazura w połączeniu z samym wzmakiem, podpięte pod sam ampli grały niewiele lepiej od moich Bostonów ;)

Kurczę, niestety nie zapoznałem się z nimi dokładnie, ale wizualnie mnie oczarowały ;)
Muszę posłuchać zatem 926 i 936, bo od dawna to za mną chodzi...
 

Pap76

New member
Harman HK 980 jest dobrym klockiem .....ale budżetowym ,więc jeżeli się już porywasz na wzmacniacz kup coś lepszego ,Marantz 7000 wydaje się lepszą propozycją
Tak na marginesie w cenie tego Marantza masz końcówkę mocy Exposure lub Roksan Candy K2 .W ogóle jeżeli chcesz się "rozwijać " końcówka mocy jest lepszym wyborem szczególnie w przyszłości ,potem dokupujesz przedwzmacniacz i masz super zestaw - lepszy niż wzmacniacz zintegrowany jakby jednak wrażeń było mało i chciałbyś osiągnąć S -klasę dokupujesz jeszcze jedną taką samą końcówkę mocy ,mostkujesz i wtedy jedna końcówka przetwarza jeden kanał ,moc wzrasta dramatycznie podobnie jak i jakość dźwięku

Jaki typ Exposure kupię za 800zł, za które moge dostać Marantza PM-7000??/ Roksan chyba tez drożej wyjdzie...
Za czy się jeszcze rozglądać? Audiolab 8000, Densen, Nakamichi (stare,a le podobno dobre), Thule, Baltlab, Rega...?
Jakies propozycje? - ...może bezpośrednie nawet?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jaki typ Exposure kupię za 800zł, za które moge dostać Marantza PM-7000??/ Roksan chyba tez drożej wyjdzie...
Za czy się jeszcze rozglądać? Audiolab 8000, Densen, Nakamichi (stare,a le podobno dobre), Thule, Baltlab, Rega...?
Jakies propozycje? - ...może bezpośrednie nawet?

Ten Marantz, który posiadasz jest niezly.
Czy za 800 zł kupisz Roksana... watpie.

okresl co potrzebujesz i do czego

pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Quadral wprowadził nowe końcówki mocy serii Aurum ,zresztą nie tylko akurat teraz jestem w Niemczech ,tutaj normalnie jest taki sprzęt, że głowa mała .Niektóre marki widzę pierwszy raz w życiu .Jak wrócę napisze coś więcej ,w każdym razie pozdrowienia dla całej ekipy
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tutaj jest jakiś powalony internet ,czwarty raz próbuję coś napisać ,fotki wrzucę .Tak na szybko z ciekawych rzeczy - DEVIALET,miałem okazję słuchać wzmacniacz LE 800 -kosztuje23900€ , wrażenie zrobiły też gramofony Scheu Analog ,podobnie jak Technics Grand Class G30
 

werf

Active member
Bez reklam
Tutaj jest jakiś powalony internet ,czwarty raz próbuję coś napisać ,fotki wrzucę .Tak na szybko z ciekawych rzeczy - DEVIALET,miałem okazję słuchać wzmacniacz LE 800 -kosztuje23900€ , wrażenie zrobiły też gramofony Scheu Analog ,podobnie jak Technics Grand Class G30

W Polsce kosztuje tyle samo,i też możesz posłuchać i kupić od ręki : )

małe edit Przemko z czym tam jest łączony ?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem ile kosztuje w Polsce podobnie jak inne rzeczy firm Grimm Audio, Mola ,Furman,Lidemann ,Kii i innych
401221IMG_20160319_160630.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Przemo słuchałem tego jajka podpiętego do dwóch jeszcze taki samych na Audio Show i powiem Ci że w miarę fajnie to grało.. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też miałem okazję. Straszenie drogie, ale dawał radę. Gość w Top... kręcił głośnością do granic wytrzymałości i nadal nie było słychać zadyszki.
Membrany nieźle podskakują :D
Tyle, ze w tym jajku jest więcej elektroniki niż w dzisiejszych wzmacniaczach :D
devialet_phantom_internal_0.jpg

20141210_parts_1000w.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry