Co do Jamo S 506 Hcs???

kwiatek_83

New member
Witam, udało mi się dziś okazyjnie zakpić zestaw głośników Jamo S 506 Hcs i chciałbym je jakoś wykorzystać :)

Głośników będę używał najczęściej jako element kina domowego, wiec nie chciałbym wydawać majątku na zakup amplitunera.

Czy moglibyście mi zaproponować coś w rozsądnej cenie abym miał nad czym się zastanowić.

Dodam że pokój mój nie jest zbyt duży ok 3,8x5,5m
 

kwiatek_83

New member
Rozsądna czyt. możliwie najniższa :) a tak poważnie nie podam kwoty bo nie orientuję się ile trzeba wydać na takowy sprzęt. Zaproponuj mi coś z niższego segmentu, ale żeby nie był to totalny szajs.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Hmm...:) Na forum znajdziesz osoby, że rozsądne klocki kupują za 4-6k, więc zależy na co kogo jest stać? Na 20 mkw i żeby to poprawnie zagrało musisz na ampli liczyć te 1700 - 2000zł. Możesz kupić też ampli za 1k, ale i moc, dynamika nie taka i trochę są takie sprzęty okrojone z pewnych udogodnień. Jeszcze jest możliwość kupna dobrego sprzętu, ale ze starszych modeli. Nic nie tracisz a masz mocny i dobry klocek. Ja mam Onkyo 608 i jestem bardzo zadowolony, zasilacz ponad 600W, nowe dekodery i inne funkcje. Brak jedynie opcji internetowych i USB. Cena teraz na Allegro też jest bardzo ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No ja Ci zaproponuję ampli jaki posiadam - Onkyo 608. Dobry, bezawaryjny i mocny sprzęt. Cena nowego to teraz ok 1200zł. To jest model porównywalny z 616 ale bez bajerów. Zobacz Denon 1911/1912, Yamaha 671. Starsze a dobre modele, oczywiście wyposarzone we wszystkie nowe dekodery.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nord

New member
kwiatek 83-odrzuciłeś Pioneer-a vsx 322 bo krąży opinia (szczególnie na tym forum) że to shit. Może nie do końca. Na innym forum gość który nie jest żółtodziobem w temacie z ciekawości porównał właśnie Pioneer 322 z Onkyo txnr 5007, a więc sprzęty z dwóch różnych biegunów cenowych. Wcześniej również "jechał" po tym Pioneerze a po podłączeniu do KEFów iQ90 wpadł w lekkie zakłopotanie bo Pionek zagrał nadspodziewanie dobrze. Więc sądzę że nie ma co mieszać z błotem najtańszych ampów tylko dobierać do nich odpowiednie kolumny które się zgrają i w niedużym pomieszczeniu może być całkiem przyjemnie (jak za takie pieniądze).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chciałbym bardzo zobaczyć tego Pioneera 322, ze 180W poborem prądu, jak napędza te KEF IQ90:) Oczywiście, na mniejsze pomieszczenia jest ok, ale przy mocniejszych kolumnach i większym metrażu już może być za słaby. I nie chodzi tu o głośność, bo mini wieżę jak damy na full to tez będzie głośno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
przy dobrych kolumnach słaby amplituner też może zagrać bardzo dobrze
sam mam starego Panasonica SA-HE75 , pobór mocy 220W , sam ma moc 2x80/5x80W i jakoś daje radę , ale brak mu zdecydowanie dynamiki ( brakuje takiego lounessa ) , bo poza tym do kina przy dobrym subie daje radę , w stereo jak się mocno podkręci to czuć moc , ale mimo wszystko brakuje dynamiki przy cichym słuchaniu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja tez miałem kiedyś Yamahę 430, i potrafiła głośno zagrać, ale brakowało jej właśnie dynamiki i kopa, pełnego basu, wypchnięcia dźwięku przed kolumny. Ja wiem że słabsze sprzęty też zagrają, ale przy cichym odsłuchu już klapa, a i przy głośniejszym strach o przesterowania. Do tych IQ90 na pewno bym nie kupił Pionka 322:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nord

New member
Jasne że nie. Porównanie było zrobione jako ciekawostka i nieco zaskoczyło. To wszystko. Natomiast założyciel wątku ma Jamo 506 i być może z nimi ten Pioneer nie zagra aż tak źle. Może wypowie się ktoś kto ma taką konfigurację.
 

kwiatek_83

New member
Zatem po długim czasie poszukiwań i rad bardziej doświadczonych kolegów, postanowiłem dokonać wyboru spośród :
Yamaha RX-V473
ONKYO TX-SR608 TX-SR 608 7.2 HDMI 1.4
PIONEER VSX-827
DENON AVR-1513
Jakieś sugestie …:)
 
Do góry