Co do 6000zł LCD czy plazma ?

bert

New member
To mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za wszelaką pomoc. Więc do rzeczy. Co kupić do 6000 PLN ? Plazmę czy LCD ? W grę wchodzi tylko przekątna 37 cali lub wyższa, żeby sprzęt był przystosowany do HDTV. W rozdzielczość nie wnikam ale nie chodzi mi o full HD, bo wiadomo, że to nie w tym przedziale cenowym. Zdaje się, że sprzęt musi mieć logo "HD Ready" i gniazdo HDMI. Tak czy nie ? Bo zaczynam powoli dostawać wodogłowia od czytania różnych forum i przeglądania ofert różnych sklepów a konkretnie na http://www.euro.com.pl

Przykład:Samsung PS42V6S - plazma za 4999zł

Przystosowany do HDTV ale brak gniazda HDMI, ma za to DVI. Czy to błąd czy może tak być? Bo już naprawdę zaczynam się gubić. Czy DVI jest potrzebne by był HD Ready, może powinien mieć gniazda HDMI oraz DVI ? Być może podali błędne informacje bo zdażyło mi się też natknąć na telewizor (niestety nie pamiętam modelu) nie przystosowany do HDTV, który owo gniazdo HDMI posiadał..

LG RZ-42PX11 - 5990 - kolejna plazma gotowa na HDTV bez HDMI.. za to z rozdziałką XGA 1024 x 768 pikseli

Wytypowałem sobie z oferty euroagd takie oto modele:
PLAZMY
LG 42PX4RV - 4999zł HDMI ma, DVI nie

Panasonic TH-42PA60 - 5999zł HDMI ma, DVI brak

LCD
Samsung LE37S71B - 4999zł

LG 37LC2R - 5990zł (mój cichy faworyt)

Polecilibyście coś z tego a może zupełnie innymi modelami powinienem się zainteresować ? Ktoś tu na forum pisał coś o Sharpach, że bardzo dobre ? Nie przykładam NADMIERNEJ wagi do marki ale wszechświat (czyt. DAEWOO) lub inne FUNAIe zdecydowanie sobie odpuszczę! Co innego LG, Samsung lub "lepsze". Nie jestem jeszcze konkretnie zdecydowany czy LCD czy plazma, choć jeśli chodzi o te pierwsze to z czasem matrycy nie dłuższym niż 8ms. Co do plazm to nie mam pojęcia czym się sugerować. Był jakiś Samsung czy LG który miał jakiś patent zapobiegający wypalaniu się ekranu ale to już raczej parametr drugorzędny aczkolwiek z pewnością bardzo przydatny. W tej klasie cenowej mogę chyba tylko wybierać w plazmach WVGA 852 x 480 pikseli :(
Odbiornika będę używał głównie do oglądania telewizji z Cyfry+ ale nie wiadomo czy nie przeszedłbym na ofertę ITI (trudno gdybać o czymś czego jeszcze nie ma)
DVD zamierzam dokupić później, ale oglądalność i tak rozkładałaby się m/w tak:
80% (lub więcej) - TV / 20% DVD (bądź inne "blueray'e" )
Sprzętu nie będę wykorzystywał do gier (konsole czy podpinanie PC) ale dobrze byłoby gdybym miał taką możliwość (wiadomo - nowe napędy do PC zawsze tańsze na początku)
Odległość z jakiej będę oglądał programy/filmy to 3,5 metra. Mam takie pomieszczenie (raczej słoneczne ) salon który przechodzi później w sypialnię. Z salonu oglądanie prawie prostopadłe, z sypialni pod kątem ok. 30 stopni ale wtedy wiadomo że raczej się zasypia w towarzystwie odbiornika ;) Jest problem co wybrać.
Może doradzi mi ktoś w obu "moich" kategoriach ?
1. Uwzględniając moje warunki mieszkaniowo-oglądalne
2. Pomijając je
Ale chyba zbyt wiele wymagam :(
Od plazm - wiadomo - spore refleksy, LCD pod kątem traci na jakości. Choć muszę przyznać, że LCD oglądane przeze mnie w sklepie, pod kątem, nie spisują się tak fatalnie jak komputerowe monitory LCD.
Dodam, że nie jestem jakimś super wybrednym krytykiem, czy wyrafinowanym videofilem, kinomanem. Jednak badziewia też nie chciałbym kupić.. tylko mieć jak naładniejszy obraz, wiadomo ;)
Czekam na wasze podpowiedzi niecierpliwie bo zakup być może już w tym tygodniu. Po remoncie i przemeblowaniach muszę teraz patrzeć na mój stary 13letni Philips 21 cali z ponad 3 metrów i już wymiękam.. raaatunku!

P.S.
Wprawdzie tutaj jest dział LCD i mogą przeważać bardzo subiektywne oceny przy poradzie ale nie dam przecierz identycznego topicu do działu z plazmami bo pewnie zabilibyście mnie :rolleyes: Jeśli moderator lub admin uzna że wątek powinien znaleźć się gdzie indziej to proszę go o przeniesienie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ja wybierałbym pomiedzy tymi ,które mieszczą się w klasie cenowej.
Ale rozpocząłbym jednak od kasy 6500 zł.
Plazma Panasonica 42 PV 60
LG PX 5

LCD JVC 37 S 60
Sharp 37 P 70
Sharp 37 BV 8

Te spełniaja Twoje zapotrzebowanie.
Jeśli masz wątpliwości - prezentacja wszystko wyjaśnia.
pozdrawiam
 

bert

New member
Kiki dzięki za pomoc ale może jeszcze coś doradzisz bo podane przez Ciebie modele są jak najbardziej ok. tylko po za moim portfelem.
Niestety nie chcę przekraczać pułapu 6000 zł. Uznałem po prostu że nie wydam więcej za TV nawet gdyby tańczył, śpiewał, gotował i recytował ;)
Ustaliłem sobie taką górną granicę zdroworozsądkową - jak dla mnie - uwzględniającą moje możliwości.
Mam jeszcze parę małych pytaniątek, wątpliwości:

1.To może ktoś doradzi który z tych czterech LCD (chyba że z innych do 6000 zł)
LG LB1
LG LC2R
Samsung LE37S71B
Samsung LE37R72B

2.Lub plazmy
LG42PX4RV
LG42PX3RV
Panasonic TH-42PA60
bo PV60 jest po za moim zasięgiem

3.Sharpy ładne, matryca dostosowana do PAL ale.. no właśnie jedno małe ale czy przy HDTV będzie odczuwalny spadek przy tej rozdzielczości Sharpa 960x540 ? LCDki mają przeważnie 1366 x 768 pikseli. No i jeszcze w niektórych modelach ten czas reakcji matrycy.. kilkanaście ms :-/
4.Czy obraz z plazmy w rozdzielczości 852 x 480 pikseli jest sporo gorszy (wiem że zależy od źródła sygnału) od tego na plazmie XGA 1024 x 768 pikseli ?
5.Czy ja te wszystkie różnice zauważę z odległości ok. 3 - 3,5 metra ? Wzrok mam raczej przeciętny a nie sokoli
6.No i moje pytanie co z tym DVI ? Czy telewizor HD Ready ma mieć to gniazdo, czy wystarczy jak ma HDMI ? Może powinien mieć oba a może wystarczy jeśli jest DVI bez HDMI ? Bo już się gubię :(
Obejrzyjcie LCD Philipsa 32PF3320 - HD Ready z DVI bez HDMI na
http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/philips-32pf3320-lcd.bhtml
7. Odbiornik który chcę kupić (powinien być gotowy na HD) musi mieć logo HD Ready ? A jeśli je ma to czy musi mieć gniazdo HDMI ? Przykład powyższego Philipsa pokazuje że nie ma on HDMI ale logo jak najbardziej.

Coś mi się tu nie podoba albo ja już od tego wszystkiego głupieję.. wychodzi na to że jak się nie ma problemów to wystaczy wybrać sobie jakiś telewizor - ot łamigłówka na wiele tygodni
Na koniec jedna mała uwaga, którą chyba powinienem uwzględnić przy wyborze plazma czy LCD to warunki mieszkaniowe a raczej budowlane. Ponieważ mieszkam w starej kamienicy, w sąsiedztwie torów kolejowych i gdy przejeżdża pociąg to nieraz chałupą nieźle zatrzęsie. Czasem znacznie ale nie aż tak jak na pewnej polskiej komedii.. wprawdzie obrazy mi nie zlatują ale monitorem (17'' CRT na nóżce) niekiedy zauważalnie huśta. Plazmy zdaje się, że są bardziej wrażliwe na tego typu "atrakcje" ? Odbiornik mam zamiar wprawdzie docelowo powiesić na ścianę ale początkowo jakiś czas postoi i to zapewne na jakiejś nóżce/podstawce..
 

PAZ

New member
Dlaczego uparłeś się na sklep Euro? Przecież oni tam mają ceny z księżyca, PA60 można kupić poniżej 5 tyś. ( z podstawą ) a PV60 poniżej 6 tyś ( bez podstawy ).

Post poniżej:
No proszę kolega @mactwar znalazł dla Ciebie PV60 z podstawą za 6 tysiączków, nic tylko brać.
 
Ostatnia edycja:

bert

New member
Właśnie wróciłem z MediaMarkt tam dopiero są kosmiczne ceny.. choć zdarzają się i tańsze modele niż u konkurencji (EuroAGD). Jak to w życiu bywa.
Niebawem lecę do Saturna to porównam "trzech wielkich". Gdybym miał wystarczająco gotówki to nie snuł bym się po tych molochach, tylko kupił coś gdzieś w jakimś kameralnym sklepie a'la salonik kina domowego, albo zamówił pokaz u Kikiego i kupił jakiegoś wypasionego Pionierka a tak sami rozumiecie..
W zasadzie nie uparłem się na Euro AGD ale:
po pierwsze nie chcę sprzętu za taką kasę kupować przez net, zrozumcie, jestem chyba trochę starej daty
po drugie i raczej przeważające to to że sprzęt będę brał na 2 letni kredyt i nie ukrywam że w Euro AGD jest mi najkorzystniej. Choć nie zaklinam się że tylko Euro, to właśnie korzystny kredyt (żeby nie wyszedł mnie suma sumarum jak za 1,5 albo dwa odbiorniki) zawęża mi możliwości.

Nikt nie odpowiada jak to jest z tymi gniazdami HDMI & DVI :( ?
Dzisiaj właśnie w MM wyczaiłem (przyglądając się z bliska tyłowi) że LG LC2R ma 2 identyczne gniazda obrysowane ramką z napisem HDMI a nad każdym z osobna tych gniazd po napisie DVI1 i DVI2. Czy HDMI równa się DVI oto jest pytanie.. ? Przynajmniej z naocznej obserwacji opisów gniazd można wyciągnąć taki wniosek. Kurna bo się poddam, naprawdę nikt nie wie co za szopki z tymi gniazdami ?
Nic też nie mówicie na temat wypisanych przeze mnie modeli. Czy każdy dobry ? Czy wybrać któryś szczególnie a może żaden z nich tylko inny ? Co i jak będę oglądał pisałem na samym początku.
Doceniam to że każdy doradza sprzęt jak najlepszy i pewnie taki jaki sam chętnie by kupił ale muszę liczyć siły na zamiary by wybrać w miarę optymalnie.

P.S. PV60 kusi, oj kusi.. a jaka dla niego alternatywa LCD ? Tylko żeby cenowo nie było jeszcze drożej
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej:)

To proste HDMI - przysyła i obraz, i dźwięk, DVI - tylko obraz. Tak, że HDMI nie równa się DVI. Przy cenie jaką wymieniłeś chyba nie ma lepszej alternatywy niż PV60. Po prostu dobre LCD o porównywalnym rozmiarze są dużo droższe. PZDR
 
Ostatnia edycja:

pablo82

New member
Żeby telewizor był "HD Ready" musi mieć conajmniej 720 linii, wejście component i HDMI lub DVI obsługujące HDCP!

Kiki! Poleciłeś JVC 37S60; skoro już S60 to nie lepiej np. R70???
 

klaus71

New member
Bez reklam
w media markt w poznaniu też panasonic 42pv60 z podstawką był w dobrej cenie - za 5950 (obecnie brak).
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
bert napisał:
To mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za wszelaką pomoc. Więc do rzeczy. Co kupić do 6000 PLN ? Plazmę czy LCD ? W grę wchodzi tylko przekątna 37 cali lub wyższa, żeby sprzęt był przystosowany do HDTV. W rozdzielczość nie wnikam ale nie chodzi mi o full HD, bo wiadomo, że to nie w tym przedziale cenowym. Zdaje się, że sprzęt musi mieć logo "HD Ready" i gniazdo HDMI. Tak czy nie ? Bo zaczynam powoli dostawać wodogłowia od czytania różnych forum i przeglądania ofert różnych sklepów a konkretnie na http://www.euro.com.pl

Przykład:Samsung PS42V6S - plazma za 4999zł

Przystosowany do HDTV ale brak gniazda HDMI, ma za to DVI. Czy to błąd czy może tak być? Bo już naprawdę zaczynam się gubić. Czy DVI jest potrzebne by był HD Ready, może powinien mieć gniazda HDMI oraz DVI ? Być może podali błędne informacje bo zdażyło mi się też natknąć na telewizor (niestety nie pamiętam modelu) nie przystosowany do HDTV, który owo gniazdo HDMI posiadał..

LG RZ-42PX11 - 5990 - kolejna plazma gotowa na HDTV bez HDMI.. za to z rozdziałką XGA 1024 x 768 pikseli

Wytypowałem sobie z oferty euroagd takie oto modele:
PLAZMY
LG 42PX4RV - 4999zł HDMI ma, DVI nie

Panasonic TH-42PA60 - 5999zł HDMI ma, DVI brak

LCD
Samsung LE37S71B - 4999zł

LG 37LC2R - 5990zł (mój cichy faworyt)

Polecilibyście coś z tego a może zupełnie innymi modelami powinienem się zainteresować ? Ktoś tu na forum pisał coś o Sharpach, że bardzo dobre ? Nie przykładam NADMIERNEJ wagi do marki ale wszechświat (czyt. DAEWOO) lub inne FUNAIe zdecydowanie sobie odpuszczę! Co innego LG, Samsung lub "lepsze". Nie jestem jeszcze konkretnie zdecydowany czy LCD czy plazma, choć jeśli chodzi o te pierwsze to z czasem matrycy nie dłuższym niż 8ms. Co do plazm to nie mam pojęcia czym się sugerować. Był jakiś Samsung czy LG który miał jakiś patent zapobiegający wypalaniu się ekranu ale to już raczej parametr drugorzędny aczkolwiek z pewnością bardzo przydatny. W tej klasie cenowej mogę chyba tylko wybierać w plazmach WVGA 852 x 480 pikseli :(
Odbiornika będę używał głównie do oglądania telewizji z Cyfry+ ale nie wiadomo czy nie przeszedłbym na ofertę ITI (trudno gdybać o czymś czego jeszcze nie ma)
DVD zamierzam dokupić później, ale oglądalność i tak rozkładałaby się m/w tak:
80% (lub więcej) - TV / 20% DVD (bądź inne "blueray'e" )
Sprzętu nie będę wykorzystywał do gier (konsole czy podpinanie PC) ale dobrze byłoby gdybym miał taką możliwość (wiadomo - nowe napędy do PC zawsze tańsze na początku)
Odległość z jakiej będę oglądał programy/filmy to 3,5 metra. Mam takie pomieszczenie (raczej słoneczne ) salon który przechodzi później w sypialnię. Z salonu oglądanie prawie prostopadłe, z sypialni pod kątem ok. 30 stopni ale wtedy wiadomo że raczej się zasypia w towarzystwie odbiornika ;) Jest problem co wybrać.
Może doradzi mi ktoś w obu "moich" kategoriach ?
1. Uwzględniając moje warunki mieszkaniowo-oglądalne
2. Pomijając je
Ale chyba zbyt wiele wymagam :(
Od plazm - wiadomo - spore refleksy, LCD pod kątem traci na jakości. Choć muszę przyznać, że LCD oglądane przeze mnie w sklepie, pod kątem, nie spisują się tak fatalnie jak komputerowe monitory LCD.
Dodam, że nie jestem jakimś super wybrednym krytykiem, czy wyrafinowanym videofilem, kinomanem. Jednak badziewia też nie chciałbym kupić.. tylko mieć jak naładniejszy obraz, wiadomo ;)
Czekam na wasze podpowiedzi niecierpliwie bo zakup być może już w tym tygodniu. Po remoncie i przemeblowaniach muszę teraz patrzeć na mój stary 13letni Philips 21 cali z ponad 3 metrów i już wymiękam.. raaatunku!

P.S.
Wprawdzie tutaj jest dział LCD i mogą przeważać bardzo subiektywne oceny przy poradzie ale nie dam przecierz identycznego topicu do działu z plazmami bo pewnie zabilibyście mnie :rolleyes: Jeśli moderator lub admin uzna że wątek powinien znaleźć się gdzie indziej to proszę go o przeniesienie
W tej klasie cenowej jedyna słuszna decyzja to ta którą podał Kiki tylko mała poprawka na cenę 5999 z orginalną podstawką gratis sklep Model1 Poznań ul.Czarneckiego (sprawdź w necie) i raty sobota-niedziela 0% tzn. cena dzielona przez ilość rat i jeżeli nie masz problemu z dojazdem do Poznania to polecam pojawić się z materiałem (mają na wystawie sztukę wygrzaną ;) )
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
To masz już tylko wybór 42 LG LX 5 czy Panasonic 42 PV 60 - obydwa w Twojej klasie cenowej.

Jeśli 37 S 60 i 37 R 70 - decyduje tylko design przy wyborze .
I tu jest 100 : 1 na korzyść serii s 60.

Zakup w internecie - to jak byś wyjechał do miasta obok na zakupy. masz więcej zalet niż wad takiego zakupu. Ale ważniejsza jest karta gwarancyjna ogólnopolska.
pozdrawiam
 

bert

New member
Serdeczne dzięki wszystkim za fachowe rady i uwagi. Narazie jeszcze nie zdecydowałem, chyba odłożę ten zakup na jakiś czas. Mam małe urwanie głowy: praca, mało wolnego czasu a nie chcę robić zakupu na "hop siup" W każdym bądź razie jak coś kupię to nie omieszkam podzielić się z wami wrażeniami ;)
 
Do góry