Co daje Audyssey ?

Prokop

New member
Bez reklam
Czy w salach koncertowych są dywany meble a jaka jest przestrzeń do odsłuchu? Oczywiście faktem jest odpowiednie wytłumienie wnętrza, specjalne ściany itp ale to nie zmienia faktu, że w dużej sali też daje się słuchać muzyki.
W którym miejscu napisałem, że duża sala jest zła do odsłuchu muzyki????? Większe pomieszczenia są z reguły lepsze w adaptacjach akustycznych.
Większość kolumn przeznaczona jest do pomieszczeń maks 25m..czy to oznacza, że źle zagraja w większym pomieszczeniu? NIe. Po prostu będzie duża scena i dźwiek będzie się rozchodził dookoła. W moim przypadku na 60m nie słucham muzyki na 2 kolumnach tylko na wszystkich i żeby mieć scene z przodu wyciszyłem surr bo przy wszystkich za bardzo wszystko się rozpraszało. Z reszta zamieściłem nagrania na yt i słychac tą przestrzeń co nie zmienia faktu że muzyka jest spójna.

Co do regulacji suba nie wiem jakie macie. W moim cantonie jest regulacja fazy, głośność i częstotliwość. Przy kalibracji ustawiłem głośność na 0. Skalibrował mi -12 zmniejszyłem do -5 i całość regulowałem głośnością żeby nie za bardzo dudnił w scenach dynamicznych. Słychać delikatnie w muzie a w filmie jak potrzeba do dupnie.

Wszystko zależy od sprzętu czy ampli zgra się z kolumnami i da odpowiedni efekt.
Jk powiedział znajomy jesli kupisz wzmacniacz za 500 i kolumny za 500 będzie to grało dobrzę jak za traka kasę ale jak oczekujesz czegoś lepszego to nie da się zaoszczędzić. Sam zmieniłem 5 kompletów kolumn zanim dojrzałem do tego żeby kupić cantony szczególnie w dobrej cenie za cały zestaw 5.1 i teraz to gra jak powinno.
Pozdr
Do reszty się nie odniosę. Niestety, kolega armanig ma całkowita rację odnośnie twoich wpisów w temacie. Nie jestem złośliwy, daleko mi w tym momencie do tego. Fajnie że się interesujesz, niestety na razie nie masz nawet wiedzy podstawowej w tych tematach.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Jesteście przedstawicielami kłótliwej i mądralińskiej rp. Myślicie, że zjedliście wszystkie rozumy i wasze podejście jest najlepsze a wcale nie prawda. Jesteście zadufanymi w sobie "fachowcami' od sprzętu, bo jeden z drugim ledwo uzbierał na lepszy ampli i rżnie fachowca. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z muzyka miałem naście lat a teraz mam 50 dziesiąt i większość z was jeszcze po tym świecie nie chodziła i wy ośmielacie się negować to co ktoś napisze z doświadczenia przez wiele lat słuchania muzyki począwszy od diory, radmora altusów tonsila bo takie były wtedy możliwości a nawet skadania kolumn samemu? A kim wy jesteście? Forumowymi pismakami za 5 groszy u których występuje przerost formy nad treścia i nic więcej.
Kiedyś ktoś powiedział, że w wiekszości przypadków na forach siedzą znawcy, którzy swoją :wiedze: wyczytali z wiki i innych portali, ale nie potrafią jej wykorzystać w praktyce.
Założe się, że większość z was tych znawców ma sprzęt ustawiony do bani, że się słuchać nie da ale oczywiście na forum pierwsze skrzypce i oczywiście trzeba negować wszystko i wszystkich, bo przecież jest się największym ego znafcą. Typowe niszowe zachowanie polaczków. Radzę się zastanowić nad tymi bzdurami, które wypisujecie i uważacie że sa ach i och a kto inny jesli ma ustawiano sprzęt według innych parametrów to już jest be. Mysli jeden z drugim , że jak kupi amlituner za 3 tys to już wszystkie rozumy zjadł trzy czwarte funkcji nie potrafi w nim ustawić. Normalna żenada.
 
D

Deleted member 452525

Guest
A na tym forum miałem nicka od 2005 roku, więc powinniście mi buty czyścić

armaniq twoja wiedza jest zerowa..obstawileś się sprzętem albo tylko wypisałeś w sygnaturze, zeby ładnie wygladało ale żeby chłopakowi pomoc na zadane pytanie odesłałeś go do debilnego poradnika..normalnie super pomoc i fachowa znajomość tematu buhahaha koń by się uśmiał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Słuchaj Kolego wiek zobowiązuje i wydawało by się ze Powinieneś mieć więcej opanowania ,odzywam się ponieważ to ze Siebie nie szanujesz to absolutnie mi ni przeszkadza ale jak nazywasz mnie" polaczkiem" jak niegdyś wroga dla nas nacja -tez jestem użytkownikiem tego forum to nie wytrzymałem,wypij herbatke i przemysł swoje słowa .Siejesz zament i tyle ustawiaj sobie sprzęt jak chcesz i daj żyć.Pozdro
 

SternQuest

New member
Jesteście przedstawicielami kłótliwej i mądralińskiej rp. Myślicie, że zjedliście wszystkie rozumy i wasze podejście jest najlepsze a wcale nie prawda. Jesteście zadufanymi w sobie "fachowcami' od sprzętu, bo jeden z drugim ledwo uzbierał na lepszy ampli i rżnie fachowca. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z muzyka miałem naście lat a teraz mam 50 dziesiąt i większość z was jeszcze po tym świecie nie chodziła i wy ośmielacie się negować to co ktoś napisze z doświadczenia przez wiele lat słuchania muzyki począwszy od diory, radmora altusów tonsila bo takie były wtedy możliwości a nawet skadania kolumn samemu? A kim wy jesteście? Forumowymi pismakami za 5 groszy u których występuje przerost formy nad treścia i nic więcej.
Kiedyś ktoś powiedział, że w wiekszości przypadków na forach siedzą znawcy, którzy swoją :wiedze: wyczytali z wiki i innych portali, ale nie potrafią jej wykorzystać w praktyce.
Założe się, że większość z was tych znawców ma sprzęt ustawiony do bani, że się słuchać nie da ale oczywiście na forum pierwsze skrzypce i oczywiście trzeba negować wszystko i wszystkich, bo przecież jest się największym ego znafcą. Typowe niszowe zachowanie polaczków. Radzę się zastanowić nad tymi bzdurami, które wypisujecie i uważacie że sa ach i och a kto inny jesli ma ustawiano sprzęt według innych parametrów to już jest be. Mysli jeden z drugim , że jak kupi amlituner za 3 tys to już wszystkie rozumy zjadł trzy czwarte funkcji nie potrafi w nim ustawić. Normalna żenada.
Kolego to pierwsze Twoje zdanie - wręcz idealnie pasuje do Ciebie :eek: Pewnie nawet nie zadałeś sobie trudu by obejrzeć podlinkowany przez Krzysztofa filmik o akustyce "Reduktor Szumu". Bo i po co ? Tobie pasuje słuchanie muzyki na 60m2 z pięciu głośników - sam sobie ustawiasz scenę i jest git. Tak więc słuchaj sobie dalej, może kiedyś jeszcze to zrozumiesz bo na razie jesteś bardzo daleki od tego.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Słuchaj Kolego wiek zobowiązuje i wydawało by się ze Powinieneś mieć więcej opanowania ,odzywam się ponieważ to ze Siebie nie szanujesz to absolutnie mi ni przeszkadza ale jak nazywasz mnie" polaczkiem" jak niegdyś wroga dla nas nacja -tez jestem użytkownikiem tego forum to nie wytrzymałem,wypij herbatke i przemysł swoje słowa .Siejesz zament i tyle ustawiaj sobie sprzęt jak chcesz i daj żyć.Pozdro

Wtrącę się ponieważ jest kilka istotnych faktów o których wspomina Xseeb :

1. Do tej pory kilkukrotnie zadałem proste pytanie właśnie "zanwcom" tego forum to albo dostaje odpowiedzi prywatne żeby coś kupić albo żadnej.
2. Jak już znajdzie się osoba chętna pomóc to niestety ale nie zawsze posiada odpowiednią wiedzę
3. skoro każdy jest taki mądry powinien po prostu odpisać na zadane pytanie , bo przecież do tego służy forum aby wymieniać się poglądami i wiedzą.

Nie neguje czy popieram kogokolwiek tylko przedstawiam fakty a one niestety jasno pokazują , że często gęsto jest tu więcej pułapek aby nagonić kupca na sprzęt niż odpowiedzieć konkretnie na pytanie , mimo wszystko rozumiem , że biznes musi się kręcić ale jak słyszę odpowiedzi na pytania co będzie dobre do...... i otrzymuje jedną odpowiedź Harman i JBL to ręce opadają zwłaszcza ,że właśnie wspomniany producent poszedł bardzo złą drogą przez którą tylko straci niż zyska.

Proszę was skoro nawołujecie do dorosłości to tak też podchodźcie do spraw a nie tylko negujecie bo kolega nie jest w grupie wspierającej forum

dziękuje
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jesteście przedstawicielami kłótliwej i mądralińskiej rp. Myślicie, że zjedliście wszystkie rozumy i wasze podejście jest najlepsze a wcale nie prawda. Jesteście zadufanymi w sobie "fachowcami' od sprzętu, bo jeden z drugim ledwo uzbierał na lepszy ampli i rżnie fachowca. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z muzyka miałem naście lat a teraz mam 50 dziesiąt i większość z was jeszcze po tym świecie nie chodziła i wy ośmielacie się negować to co ktoś napisze z doświadczenia przez wiele lat słuchania muzyki począwszy od diory, radmora altusów tonsila bo takie były wtedy możliwości a nawet skadania kolumn samemu? A kim wy jesteście? Forumowymi pismakami za 5 groszy u których występuje przerost formy nad treścia i nic więcej.
Kiedyś ktoś powiedział, że w wiekszości przypadków na forach siedzą znawcy, którzy swoją :wiedze: wyczytali z wiki i innych portali, ale nie potrafią jej wykorzystać w praktyce.
Założe się, że większość z was tych znawców ma sprzęt ustawiony do bani, że się słuchać nie da ale oczywiście na forum pierwsze skrzypce i oczywiście trzeba negować wszystko i wszystkich, bo przecież jest się największym ego znafcą. Typowe niszowe zachowanie polaczków. Radzę się zastanowić nad tymi bzdurami, które wypisujecie i uważacie że sa ach i och a kto inny jesli ma ustawiano sprzęt według innych parametrów to już jest be. Mysli jeden z drugim , że jak kupi amlituner za 3 tys to już wszystkie rozumy zjadł trzy czwarte funkcji nie potrafi w nim ustawić. Normalna żenada.
Zapytam więc bardzo poważnie, jak osoba z doświadczeniem może udowadniać o zaletach akustyki w swoim pomieszczeniu wrzucając nagranie na YT? Na każdy forum audio zjedzą za takie wpisy (i parę innych). Dlatego że masz 50 lat należy ci się szacunek, ale to nie znaczy, że jesteś guru w temacie, z twoich wpisów wynika wręcz odwrotnie. Jeśli nie zgadzasz się z moimi sugestiami odnośnie tematu to napisz, dlaczego sie nie zgadzasz, jak ty to widzisz. Ja cię nie obrażam, chociaż mam mniej lat niż ty.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Widzę ze ja zostałem wezwany do tablicy, kolega wspomnial o wieku wiec niech adekwatnie się zachowuje .Kolego Abdul wspieram forum bo uważam ze tak trzeba ,odpowiadam na pytania jak wydaje mi się ze znam odpowiedz zresztą moje posty mozesz przeczytać co do naganiaczy to wszystko zależy od naganianego;-) .Pozdro
Ps.Znawca- nie wiem o kogo chodzi:p
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
A czy to nie jest klon mare coś tam coś tam wszystko wie i nikogo nie lubi (w głowie tylko żabki)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Widzę ze ja zostałem wezwany do tablicy, kolega wspomial o wieku wiec niech adekwatnie się zachowuje .Kolego Abdul wspieram forum bo uważam ze tak trzeba ,odpowiadam na pytania jak wydaje mi się ze znam odpowiedz zresztą moje posty mozesz przeczytać co do naganiaczy to wszystko zależy od naganianego;-) .Pozdro
Ps.Znawca- nie wiem o kogo chodzi:p


Nie twierdze kto i co i jak , mówię tylko , że odpowiedzi żadko są naprawde konkretne.
Chwała ci za wspieranie forum , jednak widać , że forum samo w sobie trochę zaczyna być miejscem do przechwalania , zarzucania faktów i fałszowania rzeczywistości ;) jak nasz rząd wszystko jest przecież super;)
 

SternQuest

New member
Nie twierdze kto i co i jak , mówię tylko , że odpowiedzi żadko są naprawde konkretne.
Chwała ci za wspieranie forum , jednak widać , że forum samo w sobie trochę zaczyna być miejscem do przechwalania , zarzucania faktów i fałszowania rzeczywistości ;) jak nasz rząd wszystko jest przecież super;)

Przecież nikt nie da Ci konkretnej odpowiedzi - jak pytasz chociażby o amplituner. Ludzie na podstawie własnych doświadczeń ze sprzętem mogą Ci jedynie doradzić : Kup to albo to, tamto z tym zagra lepiej lub z tamtym itp. Nikt nie da Ci gotowej recepty i nie wierzę w to że polecisz do sklepu i od razu kupisz coś bo gość na forum powiedział że tylko to będzie najlepsze. Forum jest właśnie od wymiany różnych informacji, różne osoby się tu wypowiadają (z większą wiedzą lub z mniejszą) ale to do Ciebie należy ostateczny wybór. Dlatego nie oczekuj pytając " Jaki amplituner.." konkretnych odpowiedzi. Oczekuj różnych propozycji i wybieraj.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Przecież nikt nie da Ci konkretnej odpowiedzi - jak pytasz chociażby o amplituner. Ludzie na podstawie własnych doświadczeń ze sprzętem mogą Ci jedynie doradzić : Kup to albo to, tamto z tym zagra lepiej lub z tamtym itp. Nikt nie da Ci gotowej recepty i nie wierzę w to że polecisz do sklepu i od razu kupisz coś bo gość na forum powiedział że tylko to będzie najlepsze. Forum jest właśnie od wymiany różnych informacji, różne osoby się tu wypowiadają (z większą wiedzą lub z mniejszą) ale to do Ciebie należy ostateczny wybór. Dlatego nie oczekuj pytając " Jaki amplituner.." konkretnych odpowiedzi. Oczekuj różnych propozycji i wybieraj.

Sorry ale nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi.
Konkretna odpowiedź to taka która naprowadzi na rozwiązanie problemu a nie do wyboru głośników czy ampli.... poza tym uważam że odsłuch sprzętu to konieczność jeżeli chce się uzyskać zakładany efekt.

bardzo dobre wypowiedzi jakie widziałem na forum , to np Kolega BIPO , chodzi o jego podejście i dzielenie się wiedzą.

powiem więcej warto dłużej poszukać i nie żałować czy też wymieniać sprzet kilkukrotnie tracąc w krótkim czasie mnóstwo pieniędzy...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciało by się rzec:
"Nikt Cię nie słucha - dopóki nie palniesz czegoś głupiego" ;)

Przyjmij to xseb czy jak ci tam, z godnością i opamiętaj się.
Pisanie o sygnaturkach i innych pierdołach nie przystoi.

Gdybyś przeczytał ten "debilny" poradnik, to wiedziałbyś dlaczego ci ścina suba i gdzie popełniasz podstawowe błędy. Miałbyś przynajmniej jakiś punkt odniesienia i pole do dyskusji.
Jesteś zwyczajnym, niereformowalnym ignorantem, a do tego leniem.

Co do pytania, to padła odpowiedz. Czytaj uważniej.
Nie myśl też, że ktoś będzie stawał za każdym razem na baczność i tłumaczył przez cały dzień podstawy po raz enty. W wątku kalibracyjnym masz moich 300 wypowiedzi, rok czasu siedzieliśmy w tym wątku i wałkowaliśmy podstawy, dzień po dniu i w kółko to samo, ale skoro to dla ciebie "debilny" poradnik, to żyj dalej w tym swoim świecie Radmorów i Altusów. Ps. Handlowałem tym sprzętem, jak ty na niego wyciągałeś ze skarpety, więc daruj sobie te przypowieści.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szkoda strzępić języka... ;)
Jak nie xseeb, to lemil, popej, itd. Dziś oni, za miesiąc znów inni. Zawsze co jakiś czas znajdą się tacy odmieńcy, co mają po 50 lat, super doświadczenie, którzy zamiast wyszukać temat założą nowy, bo który doświadczony 50-ciolatek zadałby sobie trud, by przeczytać coś co ma więcej niż 2 strony, zawsze znajdzie się ktoś komu pasuje granie w surowej akustyce na 60 m2 czy ktoś, kto nie chodził na lekcje fizyki lub będzie oburzony na akustykę lub innych, którzy próbują ją poprawić.
Mi nie chce się zabierać głosu w takich przypadkach, ponieważ głową muru nie przebijesz. Martwi mnie tylko to, że cześć osób czytających takie herezje weźmie je za pewnik i zastosuje u siebie..., a w tym przypadku to już jawne, celowe wprowadzanie w błąd naiwnych, którzy tylko szukają pomocy w rozwiązaniu problemu tu na forum.
Dlatego jak zwykle w takich przypadkach proponuję zakończyć temat, póki jeszcze nie przerodził się w bardziej obraźliwe pyskówki. Brak pożywki w postaci sensownych odpowiedzi skutecznie odstrasza pieniaczy. Zadziałało to w innych przypadkach, zadziała i w tym... :)
 
Ostatnia edycja:

popej

New member
Jak nie xseeb, to lemil, popej, itd.
To jest zwykłe odniesienie ad personam. Z gatunku takich, co ignorant wstawia, kiedy nie ma argumentów. W tym wątku nie uczestniczyłem, więc przypisywanie mi jakiś poglądów jest zwykłym nadużyciem. Akurat jestem zwolennikiem porządnej kalibracji, więc wypraszam wstawianie mojego nicka w takim kontekście.

Martwi mnie tylko to, że cześć osób czytających takie herezje weźmie je za pewnik i zastosuje u siebie..., a w tym przypadku to już jawne, celowe wprowadzanie w błąd naiwnych, którzy tylko szukają pomocy w rozwiązaniu problemu tu na forum.
Bardzo rozczulające. Też niemerytoryczne ale co szkodzi zrobić sobie autopromocję?

Dlatego jak zwykle w takich przypadkach proponuję zakończyć temat, póki jeszcze nie przerodził się w bardziej obraźliwe pyskówki. Brak pożywki w postaci sensownych odpowiedzi skutecznie odstrasza pieniaczy. Zadziałało to w innych przypadkach, zadziała i w tym... :)
Tylko najpierw musisz kogoś obrazić? Pisz merytorycznie, to nie będzie problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry