Clouding -duży czy nie?

m9999

New member
Hej,

kupiłem tydzień temu telewizor Sony 50W755. Jestem z tego modelu bardzo zadowolony, ale przy zgaszonych światłach na czarnym ekranie widać białe plamy, czyli znany clouding. Zastanawiam się czy zwrócić ten TV do sklepu i kupić inny egzemplarz tego Sony'ego, ale jak wiadomo, to też jest ryzyko. Nie mam porównania i nie wiem czy clouding występujący w moim TV jest duży czy mały. Póki co chmury nie są widoczne podczas oglądania filmów. Myślicie żeby oddać tv i wziać inny? Czy to zjawisko może się pogłębić?
Przesyłam linki do zdjęć TV w ciemnośći z czarnym ekranym:
https://drive.google.com/file/d/0Bz2fcjjypO8HSzRwN3ZzTGdhVEU/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bz2fcjjypO8Hbmx0RTRkQU5Rb3M/view?usp=sharin
view

view
 

Rudeford

New member
Tak samo mi się skojarzyło. Clouding typu kaloryfer:D Miałem podobne natężenia, ale trochę inny wzorek i oddałem. Łapałem się na tym, że więcej sprawdzam czy go widać w różnych warunkach niż normalnie oglądałem. Dla własnego zdrowia psychicznego oddałem. Ogólnie takie chmurki to norma w modelach z 2015 od Sony serii WC.
 
Ostatnia edycja:

m9999

New member
Po poludniu postaram sie zrobic lepsze zdjecia. Ten model ponoc ma spory clouding czy jezeli chce przy nim zostac to warto wymienic go na inna sztuke? Czy moze wszystkie beda mialy taki problem
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tragedia, ja się nie dziwię, że plazmowicze widząc takie fotki psioczą tak na tv lcd/led. Tu albo zdjęcie które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością (złe ustawienia aparatu), albo tv do zwrotu. Chociaż podejrzewam, że jedno i drugie.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie wiem jak w realu, ale na fotkach wygląda to fatalnie. Jeśli w realu jest podobnie, to wymień TV na inny egzemplarz, a jeśli i to nie pomoże, pozostaje inny model.
 

m9999

New member
W realu to nie wygląda, aż tak strasznie, ale tak czy siak chyba oddam ten TV. Wieczorem postaram się wrzucić lepsze zdjęcia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na fotkach wcale nie wygląda bo są prześwietlone.
Takie zdjęcia to nawet Oled będzie miał plamy...
 
Do góry