Ciemne rogi w Panasonic tx-AS650

valdi_one

New member
Ja tez mam starszą plazmę Samsunga, i widać że te Nasze zabytki mają mniej wad niż teraz nowe LCD czy LED. Wygląda na to, że kupno w dzisiejszych czasach TV wolnego od w/w wad to loteria.

Mój nie popsuł się nigdy, chciałem zamienić na smart i przeskoczyć z 42 na 55 cali. Wiem że, zawsze można dokupić np F-boxa Fergusona
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jak duży masz salon i w jakiej odległości siedzisz? Pytam się bo tez mam 42", ale u mnie w pokoju 15mkw i odległości ok. 2,5m wydaje mi się że taki 46" to max., bo przecież cały czas nie oglądamy obrazu w wysokiej rozdzielczości.
 

rott319

Member
Jeżeli oglądasz TV z odległości ok. 3,5 metra, to powinieneś kupić minimum 47-50 calowych TV.
42 calowy TV jest akceptowalny, jeżeli oglądasz TV z odległości ok. 2,5 metra.
Aktualnie ceny tych samych model TV w rozmiarze 42 cali a 47-50 cali różnią się o kilkaset złotych i
TV użytkuje się kilka lat, więc opłaca się dołożyć i kupić większy TV i najlepiej solidnej jakościowo marki.
Lepiej narzekać, że przekroczyło się planowany budżet i kupiło duży TV niż kupić mniejszy TV i następnie dojść do wniosku, że jednak należało kupić większy.
To jest moja prywatna opinia, ale oparta na życiowym doświadczeniu.
 
Ostatnia edycja:

sebba

New member
Witam.

Wczoraj wieczorem w MM oglądałem 48AS640 i też ma niedoświetlone rogi.
Byłem/jestem na niego zdecydowany ale teraz już nie wiem czy przy użytkowaniu nie będę się w nie wpatrywał i denerwował.
Obok stał 48H6400 i wydawało mi się że ma mniej niedoświetlone rogi.

Wczoraj nie miałem czasu ale pewnie zanim zdecyduję się na zakup to przetestuje tą niedoskonałość z pena na białym tle.

Podobno ten problem dotyczy wszystkich obecnie produkowanych TV z większymi matrycami.

Pytanie czy ten efekt można jakoś zniwelować w ustawieniach?

Po zakupie w MM podobno mogę bez podawania przyczyny wymienić ten telewizor w ciągu 14 dni na inny w tej samej cenie lub droższy za dopłatą.

Już utargowałem 200,- tzn 2800,- więc jak na MM to niezłą cena chyba.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam.

Wczoraj wieczorem w MM oglądałem 48AS640 i też ma niedoświetlone rogi.
Byłem/jestem na niego zdecydowany ale teraz już nie wiem czy przy użytkowaniu nie będę się w nie wpatrywał i denerwował.
Obok stał 48H6400 i wydawało mi się że ma mniej niedoświetlone rogi.

Wczoraj nie miałem czasu ale pewnie zanim zdecyduję się na zakup to przetestuje tą niedoskonałość z pena na białym tle.

Podobno ten problem dotyczy wszystkich obecnie produkowanych TV z większymi matrycami.

Pytanie czy ten efekt można jakoś zniwelować w ustawieniach?

Po zakupie w MM podobno mogę bez podawania przyczyny wymienić ten telewizor w ciągu 14 dni na inny w tej samej cenie lub droższy za dopłatą.

Już utargowałem 200,- tzn 2800,- więc jak na MM to niezłą cena chyba.

moj as640 od Kikiego nie ma żadnego problemu,

za 2800 to ładnie przepłacasz..

na koniec nie ma sie co pytac o zdanie ludzi w MM bo g. sie znaja, ogladalem ostatnio w Sonym ponad 80'' i po tym co wnioskuje powiedzial Ci sprzedawca powinien miec ciemne rogi a nie mial, ja od łepka w Euro dowiedzialem sie ze as640 ma 300mhz matryce...??? :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Łepek z Euro opowiada głupoty...

Sebba - jak będziesz niebieski to ceny są znacznie, znacznie niższe...
 

sebba

New member
moj as640 od Kikiego nie ma żadnego problemu,

za 2800 to ładnie przepłacasz..

na koniec nie ma sie co pytac o zdanie ludzi w MM bo g. sie znaja, ogladalem ostatnio w Sonym ponad 80'' i po tym co wnioskuje powiedzial Ci sprzedawca powinien miec ciemne rogi a nie mial, ja od łepka w Euro dowiedzialem sie ze as640 ma 300mhz matryce...??? :confused:


Na tym teście też widać niedoświetlone rogi
https://www.youtube.com/watch?v=i7XOvM3Z2kk

Jak na sklep stacjonarny to cena jest niezła.

Gościa z MM też nie słucham bo gadał gupoty.
Sam se przetestuję TV i podejmę decyzję czy u nich kupię.
Najlepiej jak by była możliwość przetestowania egzemplarza którego się kupuję. Po co mam jeździć z nie małym pudłem! :shock: tam i z powrotem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciemnie rogi - zależą od egzemplarza.
Borixon dostał od nas sprawdzony model i nie ma ciemnych rogów.
Cena znacznie, znacznie , niższa od tej co podałeś nawet jak na sklep stacjonarny.
 

psiaja

Member
Witam.

Wczoraj wieczorem w MM oglądałem 48AS640 i też ma niedoświetlone rogi.
Byłem/jestem na niego zdecydowany ale teraz już nie wiem czy przy użytkowaniu nie będę się w nie wpatrywał i denerwował.
Obok stał 48H6400 i wydawało mi się że ma mniej niedoświetlone rogi

Mam Samsunga 46F6770 - też ma lekko ciemniejsze rogi.. Jeżeli chodzi o taką wadę, to dla mnie jest bez znaczenia (nie widzę jej, jedynie przy białych planszach, które występują głównie przy reklamach ;) ), bo podświetlenie ekranu jest równomierne, DSE dla mnie nie widoczne no i sympatyczna czerń..
Generalnie chcę powiedzieć, że przy tańszych VA chyba jest to dosyć często występująca wada i niech ten minus nie przysłoni Ci ew. plusów..
Oczywiście, jeżeli jest to dla Cb nie do zaakceptowania to wymieniaj - w MM masz na to 30 dni (regulamin chyba zmieniali ok m-c temu).. I za właśnie za ten spokój ducha płaci się więcej w MM (bo co z tego, że kupi się taniej przez neta, jak trzeba płacić za kuriera przy zwrocie i to więcej niż przy wysyłce ze sklepu = czy to nie wychodzi na to samo?)
 

sebba

New member
moj as640 od Kikiego nie ma żadnego problemu,

za 2800 to ładnie przepłacasz..

na koniec nie ma sie co pytac o zdanie ludzi w MM bo g. sie znaja, ogladalem ostatnio w Sonym ponad 80'' i po tym co wnioskuje powiedzial Ci sprzedawca powinien miec ciemne rogi a nie mial, ja od łepka w Euro dowiedzialem sie ze as640 ma 300mhz matryce...??? :confused:


No i stałem się posiadaczem 48AS640 :krol:
Zakupiony w lokalnym sklepie stacjonarnym, który sprzedaje też na Allegro.
Cena 2545,- :-o

Wcześnie przetestowany egzemplarz. Jednak lekko na jasnych tłach widać ciemniejsze rogi. Tak z około 1-2cm. Ale trzeba wiedzieć o tym żeby to widzieć. Żona i dzieci tego nie zauważyli. Nawet jak im powiedziałem to mnie wyśmiali :oops:
Generalnie mi to nie przeszkadza.
 

rott319

Member
Zrobiłem zdjęcia pokazujące równomierność podświetlenia matrycy w modelu 48AS640.
Użyłem do ich zrobienia jednorodnych, jednokolorowych planszy w rozdzielczości identycznej jak rozdzielczości TV, zatem był podświetlony każdy piksel. Dzięki tej metodzie zbadałem również matrycę na obecność bad pixeli. Zdjęcia były robione w nocy.
Generalnie 48AS640 ma widoczne, ale mało irytujące, względnie równomierne niedoświetlone rogi.
Uważam, że równomierność podświetlenia matrycy 48AS640 jest jak najbardziej akceptowalna w przeciwieństwie do 47AS650 i 48H6400.
Niebawem wstawię zdjęcia, na których znalazłem coś bardzo ciekawego ...
 
Ostatnia edycja:

sebba

New member
Oto co Panasonic odpisał w temacie cemnieszych rogów na moje zapytanie!

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic. Uprzejmie informujemy, że w telewizorze o oznaczeniu modelowym AS640 zastosowano pełne podświetlenie matrycy "Direct LED". Jednak przyciemniony obraz przy rogach, o którym Pan pisze, nie jest usterką a cechą naszych telewizorów. Jest to technika zastosowana w naszych telewizorach powodująca taki efekt, przyciemnionych rogów. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.


Zapytanie wysłałem zanim kupiłem tv.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to super. To jak kupimy nowego Merca S i po miesiącu wyjdzie rdza, to tez powinni napisać że to nie wada a taka technika zastosowana przy zabezpieczaniu antykorozyjnym blachy. Dziwne że wogóle coś widać w tych TV, przecież zawsze można powiedzieć że te TV służą do oglądania wyłącznie filmów, których akcja dzieje się w nocy:) Ja pierdykam, robią ludzi w balona i jeszcze z usmiechem na twarzy i pełnym przekonaniem wmawiają że tak po prostu ma być:(
 

rott319

Member
A więc Panasonic celowo wyprodukował matrycę, która ma niedoświetlone rogi, żeby wyróżnić się na rynku podobnie Christian Louboutin, który wytwarza kultowe damskie buty z krwistoczerwoną podeszwą.
Na szczęście ten celowy, przemyślany, marketingowy zabieg nie udał mu się w modelu AS640 tak dobrze, jak w modelu AS650.
 
Ostatnia edycja:

kuer3

New member
To kto mi w takim razie wytlumaczy dlaczego w moim panasonicu matryca została wymieniona na nową? przecież w opisie usterki pisze "ciemne rogi" Nie mogli poprostu odpisać ze jest to nowa technologia "Dark Corners"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież miałeś chyba takie życzenie?
Wystarczy sprawdzić przed zakupie i po problemie.
Wysłaliśmy wiele, wiele sztuk i wszyscy są zadowoleni.
I jeszcze o tym piszą w wątku.
 
Do góry