Ciemne plamy na ekranie

lalas

New member
Witajcie, posiadam tv LH 7000 w rozmiarze 47 cali. Zauważyłem ostatnio oglądają olimpiadę iż mam jakieś dziwne ciemne plamy, zauważyć to można właśnie na białym tle. Najbardziej widoczna jest plama po lewej stronie w okolicach rogu, oraz generalnie solne rogi są jakby ciemniejsze tak jakby zakurzone :-(
Zamieszczam, zdjęcia dla przybliżenia problemu (pierwsze zdjęcie pokazuje plamę po lewej stronie na dole ekranu), choć obiektyw aparatu aż tak widocznie nie przedstawi problemu jak ludzkie oko.
Będę oczywiście dzwonił do serwisu, na razie pytam tu co może być tego powodem :shock:
 

Attachments

  • z1.jpg
    z1.jpg
    121,9 KB · Wyś: 5907
  • z2.jpg
    z2.jpg
    131,3 KB · Wyś: 13201

griszq

New member
również mam to samo, posiadam 47LH7000 i ewidentnie na białym tle widać ciemne plamy w tych samych miejscach
Jak będziesz coś wiedział z serwisu daj znać
 

lalas

New member
Ok, dzisiaj będę zgłaszał reklamację poprzez ich "hotline" najpóźniej jutro, jeśli miałbyś info wcześniej niż ja też prośba o podzielenie się w tym wątku :)
 

lalas

New member
Tv posiadam od października 2009, dlaczego uważasz, że będą problemy, to jakaś normalna przypadłość matryc w LG :-?. Kurcze tv prawie za 5 kawałków i takie klocki :evil:
 

lalas

New member
Tv posiadam od października 2009, dlaczego uważasz, że będą problemy, to jakaś normalna przypadłość matryc w LG :-?. Kurcze tv prawie za 5 kawałków i takie klocki :evil:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mieliśmy też problem z plamami i to kilkukrotnie.
Zauważyliśmy że te telewizory które stoją dłużej na sklepie maja takie problemy. Widocznie kurz itp warunki zewnętrzne mają wpływ na żywotność ekranu LG.
 

jsbuba

New member
A ja Ci mówię, że będą Ci robić problemy.
Skąd ten pesymizm ? Ja też byłem wystraszony jak diabli (naczytalem sie perypetii z serwisem
jakie mieli inni) i gdy na wyswietlaczu mojego 14 miesięcznego 32LG7000 pojawila się pionowa
swiecaca na biało- turkusowo krecha o szerokości 2 mm i dlugości ok. 5 cm aż mie się nie chcialo dzwonić ze zgloszeniem usterki . Zadzwoniłem do centralnego serwisu zglaszając usterkę, na drugi dzień mialem telefon z serwisu w moim mieście , umowilem się z technikiem że podjedzie na oględziny. W podanym terminie przyjechal, telewizor obfotografował, spakowal i zabrał.
A za 3 doby zadzwonili do mnie (z lokalnego serwisu )że wlaśnie otrzymali od producenta nowy telewizor dla mnie i o dziwo był to "wyższy" model 32LH7000 (100Hz, matryca 2,4 sekundy reakcji, MPEG-4) czyli model o niebo lepszy od poprzednika a gwarancja na nowo podbita z datą 14.01.2010 . Podejście producenta i serwisu mnie zaskoczylo na plus (spodziewalem się że bedzie to trwalo 2-3 tygodnie i ze bedą go naprawiać). Rozmawialem z technikiem jak byl po telewizor -stwierdzil że są one dość wrażliwe na warunki zewnętrzne typu kurz , wilgotność( a u mnie przez ok. rok czasu przed oknami budowali 9-piętrowy wieżowiec i mieszkalem praktycznie na placu budowy więc kurz i syf wszelaki aż fruwal po calym domu i to moglo się przyczynić do awarii LCD)
 

kolec64

New member
Skąd ten pesymizm ? Ja też byłem wystraszony jak diabli (naczytalem sie perypetii z serwisem
jakie mieli inni) i gdy na wyswietlaczu mojego 14 miesięcznego 32LG7000 pojawila się pionowa
swiecaca na biało- turkusowo krecha o szerokości 2 mm i dlugości ok. 5 cm aż mie się nie chcialo dzwonić ze zgloszeniem usterki . Zadzwoniłem do centralnego serwisu zglaszając usterkę, na drugi dzień mialem telefon z serwisu w moim mieście , umowilem się z technikiem że podjedzie na oględziny. W podanym terminie przyjechal, telewizor obfotografował, spakowal i zabrał.
A za 3 doby zadzwonili do mnie (z lokalnego serwisu )że wlaśnie otrzymali od producenta nowy telewizor dla mnie i o dziwo był to "wyższy" model 32LH7000 (100Hz, matryca 2,4 sekundy reakcji, MPEG-4) czyli model o niebo lepszy od poprzednika a gwarancja na nowo podbita z datą 14.01.2010 . Podejście producenta i serwisu mnie zaskoczylo na plus (spodziewalem się że bedzie to trwalo 2-3 tygodnie i ze bedą go naprawiać). Rozmawialem z technikiem jak byl po telewizor -stwierdzil że są one dość wrażliwe na warunki zewnętrzne typu kurz , wilgotność( a u mnie przez ok. rok czasu przed oknami budowali 9-piętrowy wieżowiec i mieszkalem praktycznie na placu budowy więc kurz i syf wszelaki aż fruwal po calym domu i to moglo się przyczynić do awarii LCD)
Krecha, to nie plamy.Ja też czekam na rozwoj wypadków kolegi.Ja też mam takie delikatne plamy, szczególnie widoczne na bialym tle jak by był uwalony kurzem :)
 

lalas

New member
Witajcie, softu nie zmieniałem jeszcze, jutro a w zasadzie to już dzisiaj około 10:00 rano ma być gość z serwisu, po południu napiszę co stwierdzono etc, choć rano to będzie cieżko widoczne, ale mam zrobione "jpegi" w róznych kolorach także myślę, ze serwisant zauważy o co chodzi ;)

No i już po wizycie serwisanta, generalnie bez gadania tv przyjęty do reklamacji (stwierdzono zabrudzenie/zakurzenie matrycy), podobno to bardzo częsta przypadłość tych tv, generalnie różnych modeli. Mieszkanie na Śląsku jeszcze bardziej temu sprzyja. Zastanawia mnie czy po naprawie znów za jakiś czas problem nie powróci:?:
Tv oczywiście pojechał do serwisu, czas naprawy około 7 dni.
 
Ostatnia edycja:

griszq

New member
No i już po wizycie serwisanta, generalnie bez gadania tv przyjęty do reklamacji (stwierdzono zabrudzenie/zakurzenie matrycy), podobno to bardzo częsta przypadłość tych tv, generalnie różnych modeli. Mieszkanie na Śląsku jeszcze bardziej temu sprzyja. Zastanawia mnie czy po naprawie znów za jakiś czas problem nie powróci:?:
Tv oczywiście pojechał do serwisu, czas naprawy około 7 dni.

To w takim razie czekam na efekty czy usterkę poprawią i w jakim terminie
bądź wymienią Ci na 47LH9000 ? ;)
 

lalas

New member
Witajcie, tv wrócił z naprawy w piątek, wyczyścili matrycę i na dzień dzisiejszy brak ciemnych plam, oby nie powróciły znowu :mrgreen:
 

myszaxp

New member
Witam,
czy po czyszczeniu matrycy masz dalej niedoświetlone krawędzie prawą/lewą?? Czy to również był problem"zakurzenia"?? Czy tą operację odkurzania trzeba powtarzać co jakiś czas??

U mnie tak to wygląda. Według was należy wzywać serwis?:confused:
 

Attachments

  • SNC00038.jpg
    SNC00038.jpg
    734,9 KB · Wyś: 1700
  • SNC00039.jpg
    SNC00039.jpg
    586,8 KB · Wyś: 1114
  • SNC00040.jpg
    SNC00040.jpg
    611,6 KB · Wyś: 412
Ostatnia edycja:
Do góry