Cichy tuner PVR HD

sebekz

New member
Witam,

Jestem właśnie na początku ścieżki przejścia z CRT + Mediasat CYFRA+ na plazmę Panasonica serii 80 i tuner HD z PVR.

Zrobiłem eksperyment. Zmieniłem Mediasata na Philipsa HD PVR. No i mam za swoje...
- jakość obrazu SD drastycznie spadła, to już nie te same kolory, nasycenie, kontrast, ostrość...
- moje samopoczucie drastycznie spadło, bo tuner WYJE :( jak potępieniec - wentylatorek szumi radośnie, a dysk wydaje ciągły, nie dający się znieść pisk :niewiem: . Nadmienię, że mój komputer, który stoi w tym samym pokoju ma chłodzenie wodne, nad którym siedziałem 3 miesiące i jest praktycznie niesłyszalny, tak więc mam "hopla" na punkcie bezszelestnej elektroniki.

Na szczęście eksperyment jest łatwo odwracalny - tuner mogę oddać. Po prostu wystąpiło ryzyko, którego się spodziewałem. Spadek jakości jest zbyt duży. Co gorsza, zamiast spodziewanego wzrostu komfortu użytkowania (PVR) mam spadek tegoż (hałas skutecznie mnie zniechęca do siedzenia przed tym grzmotem :().

Stąd moje pytanie do Was, osób, które siedzą w temacie od dawna i nie jeden tuner miały w łapkach - co kupić, by się nie spłukać, a mieć:
- obraz SD o wysokiej jakości (nie gorszej, niż w leciwym Mediasacie)
- obraz HD o wysokiej jakości, gdy podłączę pod plazmę, którą zamierzam zakupić po Świętach
- bezszelestny tuner - ma nie szumieć, nie buczeć, nie piszczeć. Nie musi mieć 160GB dysku. Wystarczy mi 4GB flash przez USB - raz na ruski rok coś nagram, a do timeshiftingu wystarczy. No, chyba, że istnieją bezszelestne PVR z dyskiem...
- sprzęt ma obsłużyć prawidłowo Cyfrę+ SD i HD i być prosty w obsłudze (Wife Acceptance Factor - na przykład żona jest zadowolona z tego, że Philips ma takie samo menu ekranowe, ale już sama zmiana pilota na innego ją stresuje...)

Dużo poczytałem i jestem tak samo głupi, jak byłem. Humaxy, Fergusony, Kathreiny i inne pudełka... niewiele mi to mówi w kontekście moich wymagań.

Pomocy. Help. Hilfe. Aiuto...
 

Jimmy

New member
@sebekz

Najcichszym tunerem PVR jaki znam jest Technisat Digicorder HD S2 z dyskiem 160 Gb. Dysk twardy włącza się tylko wtedy kiedy trzeba i jest naprawdę bardzo cichy. Jakość obrazu HD i SD jest znakomita.
Co do timeshiftu to przyznam, że nawet nie sprawdzałem jak go włączyć w tym tunerze bo osobiście uważam to za kompletnie niepotrzebną rzecz. Kiedyś miałem timeshift w tunerze innej firmy i tak naprawdę nigdy z niego nie korzystałem (tzn nie cofałem nagrania) bo timeshift działa tylko z tym kanałem, który oglądasz. Po przełączeniu na inny kanał nagranie jest automatycznie kasowane. Jest to moim zdaniem niepotrzebny bajer. W końcu w poprzednim tunerze funkcję timeshift wyłączyłem bo (tak przypuszczam) przez nią często twardy dysk siadał, aż do całkowitego zniszczenia.
 

sebekz

New member
Oj drogi. WAF (Wife Acceptance Factor) w tym wypadku będzie ujemny... :/

A co sądzisz o Kathrein? Albo Ferguson 8900?
Tak naprawdę to przede wszystkim chodzi mi o jakość SD, bo HD w polskich platformach... :grin:
 

Jimmy

New member
sebekz napisał:
Oj drogi. WAF (Wife Acceptance Factor) w tym wypadku będzie ujemny... :/

A co sądzisz o Kathrein? Albo Ferguson 8900?
Tak naprawdę to przede wszystkim chodzi mi o jakość SD, bo HD w polskich platformach... :grin:
W takiej sytuacji sugeruję zajrzeć na forum SatKuriera.
 

Driver1

New member
Osobiscie polecam Golden interstar 890 hd. Tunek bardzo szybki - sam jestem zaskoczony- ladny obraz sd i hd - po kablu hdmi - innego nie testowalem. Funkcja PVR po usb - brak wbudowanego dysku. Wyglad w rzeczywistosci jeszcze lepszy niz na zdjeciach- noi najwazniejsze- mozliwosc "edukacji".
 

sebekz

New member
Ten Golden interstar 890 hd wygląda bardzo, ale to bardzo kusząco... Co prawda wygooglałem, że PVR po USB jeszcze nie działa, ale z Twojego opisu wynika, że wręcz przeciwnie - czyli była już modyfikacja softu i PVR jest w porządku? :D

No i druga, kluczowa dla mnie sprawa - mam nadzieję, że samo pudeło nie wydaje żadnych dźwięków (wiatraczki, elektronika). :hmm:

Na razie wyselekcjonowałem do dalszego przyjrzenia się:
- Golden Interstar 890 HD
- Topfield TF 7700 HD z najnowszym oprogramowaniem z PVR
- Kathrein UFS 910

czy ktoś miał okazję porównać bezpośrednio ze sobą któreś z nich? Z opisów na forum wynika, że każdy z nich ma najlepsze SD i najstabilniejszy soft w swojej klasie ;)
 
Ostatnia edycja:

Driver1

New member
Masz racje - PVR JESZCZE nie działa ale bedzie działac bo tuner ma taka funkcje. GI nie ma zadnych wiaraczkow dlatego jest bezszelestny. Jesli chodzi o funkconalnosc to jeszcze go docieram- dopiero dochodze do pewnych rzeczy- niektore nie wiem jak zrobic- np nie wiem jak utworzyc swoje grupy programow np. cyfra, polsat etc, - niektore bardzo mi przeszkadzaja - np musze nacisnac klawisz info aby zobaczyc co w danej chwili leci - w fegusnie mialem widoczne od razu po wskoczeniu na kanal. Jedno moge potwierdzic- jakosc kanalow sd jest lepsza niz na ferdku.
 

AlexFM

New member
Podbijam watek bo od tego czasu pojawilo sie kilka nowych tunerow i zaczyna sie dokladnie ten sam bol glowy ktory jest za kazdym razem gdy trzeba kupic jakas elektronike. Duzy wybor, opinie podzielone, rady "fachowcow" i fachowcow najrozniejsze...... (ehhh nie mozna bylo zostac przy vinylach i kasetach ??). Oczywiscie mowa o tunerach HD z mozliwoscia nagrywania (niekoniecznie wbudowany hdd) najlepiej twin + Cyfra + ewentualnie n'ka z telewizji na karte...

Do rzeczy:

1.Vantage HD 8000S Twin PVR
2.TechniSat DigiCorder HD S2
3.TOPFIELD TF 7700
4.Golden Interstar GI-890
5. ??

Jak sie za to zabrać. Motto poszukiwan to przede wszystkim stabilnosc i wzgledna cisza pracy no i oczywiscie jakosc tak HD jak i SD

Alex
 

zakki

New member
WItam
zamierzam kupic dekoderek COMAG PVR 2/100CI ma on wyjscie YPbPr wiec
teoretycznie powinien odbierac sygnał HD ale na stronie producenta pisze ze jest tylko SD sygnał. Wiec moje pytanie czy da sie tym dekoderem odbierac programy hd czy tylko sd??
 

rysy

New member
zakki napisał:
WItam
zamierzam kupic dekoderek COMAG PVR 2/100CI ma on wyjscie YPbPr wiec
teoretycznie powinien odbierac sygnał HD ale na stronie producenta pisze ze jest tylko SD sygnał. Wiec moje pytanie czy da sie tym dekoderem odbierac programy hd czy tylko sd??
Ten tuner nie odbiera mpg4 tylko mpg2 /sd/ . W sd ma b dobry obraz , bardzo cicho pracuje dysk ,świetna przegłądarka fotografii cyfrowej .
Mam go kila dni i jestem zadowolony.
 
Do góry