Chroma 4:4:4 nie działa w Samsungu KU6400

lwlwlwlw

New member
Dzień Dobry,

Zakupiłem wczoraj Samsunga 55KU6400SXXH i nie mogę ustawić chromy 4:4:4 przy podłączeniu z PC, opcja jest dostępna przez sterownik nvidia i mogę ja zatwierdzić, ale wtedy TV nie pokazuje obrazu, jedyna opcja która działa to 4:2:0.

Włączyłem tryb PC, źródło nazywa się PC, włączyłem tryb HDMI UHD poprzez port HDMI 1 (który jest podłączony, telewizor potwierdza to w nazwie trybu), używam kabla HDMI 2.0, sterowniki TV/GPU (GTX1070) aktualne.

Używany kabel: m orele.n et/kabel-ednet-hdmi-hdmi-10m-czarno-srebrny-84484-650910/

Zrzut ekranu ze sterownika nvidia: img ur.c om/a/9RSjE
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Z tego zrzutu ekranu wygląda jakbyś mógł wybrać każda opcję. Czyli nie wchodzi 4:4:4 przy "ograniczonym"? Tak w ogóle, to lepiej ustawić RGB na "pełnym".
 

lwlwlwlw

New member
Tak, źródło jest ustawione jako PC, ma nazwę PC i ikonę komputera :)

Po wybraniu źródła pokazuje się typ inputu PC: 3860x2160 60p HDMI UHD color
 

pawelele

Member
Musiałbyś mieć kabel o grubość 22 AWG, żeby chroma 4:4:4 przy takiej długości przeszła. Niestety nikt tego nie podaje, ale standard hdmi 2.0 po większości kabli to do 3 metrów tylko, czasem do 7,5m i bardzo rzadko do 10 metrów niestety.
 

lwlwlwlw

New member
Mogę w takim razie prosić o polecenie konkretnego modelu dostępnego np. na morelach/x-kom itp o długości >6m który pociągnie 4:4:4? :)
 

pawelele

Member
Sam takiego poszukuje i np kabel auda 10m od speckable hdmi 2.0 nie daje rady. Bede teraz probowal kabel hdmi 2.0 10m cx-hl210 z allegro o grubosci 24 awg, w Polsce chyba nikt nie sprzedaje 22 awg albo ja nie znalazlem.
 

garot

New member
Spróbuj podłączyć PC przez HDMI 1 w TV i daj tryb PC, potem wybierz w sterownikach 60Hz (nie 59) i wybierz opcję 4:4:4.
 
Do góry