Chłodzenie projektora w szafce

kkrupa

New member
Witam
mam pewien problem z montażem i użytkowaniem projektora BenQ TW519.
Zaprojektowałem pod niego szafkę widzącą pod sufitem -> otwór środkowy większy o 10cm z każdej ze stron od projektora. Dodatkowo w górnej częście 3 otwory aby zapewnić wentylację.

Niestety okazało się że projektor musi leżeć w pozycji do góry nogami, wtedy ciężko jest go ustawić idealnie aby wyświetlał równo obraz. Pierwsze pytanie -> jak go dobrze przymocować do szafki do góry nogami, albo na czym go postawić aby był stabilny i łatwo było początkowo wycelować w ekran.

Kolejna sprawa, po 10-15min oglądania projektor się wyłącza z powodu przegrzania. Jaka jest wasza propozycja aby "wyciągnąć" gorące powietrze przez otwory wentylacyjne u góry półki lub przez otwarty front półki?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
najlepiej zastosować jakieś ciche wentylatorki komputerowe, ja tak uczyniłem ze swoim ampli dla czystego sumienia i świętego spokoju:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja bym zastosował ze dwa wentylatorki. Niech jeden wyciąga ciepłe powietrze a drugi tłoczy zimne. Albo obydwa niech dmuchają na projektor. Przymocować bezpośrednio do płyty najlepiej od środka będzie to estetycznie wyglądało;)
 

isaak

New member
Projektor w szafce? Musi być strasznie dobrze wentylowana, a zastosowane chłodzenie będzie zwyczajnie głośne. Jest to bezsensowny pomysł

Wysłane z mojego XT1052 przy użyciu Tapatalka
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale wentylatorkami można uzyskać taką temperaturę jak i trochę niższą jaka by panowała gdyby był poza szafką :p
 
Do góry