Chcę wreszcie kupić ten fu...ing telewizor!

drevnikocurr

New member
Drodzy,
Mam już serdecznie dosyć czytania testów i opinii na forum. Chcę kupić telewizor i mieć spokój.

Po przeczytaniu wszystkiego na temat TV LCD mam mega bałagan w głowie.

Odpowiadam na standardowe pytania:
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - w metrach nie podam, ale pokój jest duży, poddasze.
jaki sygnał ? - sygnał docelowo z telewizji N + gry na PS3
Preferowana wielkość matrycy ? - 42" lub 46"
jaka odległość od ekranu ? - ok.2.5-3m
jakie urządzenia do podłączenia? - Playstation3, lustrzanka cyfrowa, laptop z wyjściem HDMI
jaka klasa cenowa? - od 3500 do 4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - wieczorem i w nocy
przy włączonym świetle czy bez światła? - przy świetle
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - kiepsko nasłoneczniony, ale będę się przeprowadzać:)
ile osób zasiada przed telewizorem? - od 1 do 5
Jaki masz ulubiony program? - filmy DivX, blue ray, hd-dvd, dvd, kanały TVN, Discovery Channel, HBO
jaki masz telewizor? - CRT Philips 21" 50 Hz
Ma stać czy wisieć? - jeszcze nie wiem
Co Cię wkurza w telewizorach ? - w tv lcd - szeroka rama, błyszczący lakier obramowania, który odbija światło, pikselioza, nienaturalne kolory, zniekształcenia/spłaszeczenia postaci. W wielu LCD są słabe kąty oraz bardzo słaba czerń.

To chyba tyle. Mam sieczkę w głowie jeśli chodzi o firmę, możliwość późniejszej ewentualnej reklamacji, czyli serwis i wady fabryczne takie jak wypalone piksele i paski czy kreski na ekranie.

Podobno japońskie są najlepsze - ale pracuję w marketingu i reklamie i wiem że to moze byc tylko haslo reklamowe. Myslalam jednak o Sharpie, Toshibie. Nie chce przeplacac za firmę ! Sony na przyklad sa drozsze od reszty. LG sa brzydkie, a Samsung podobno kradnie pomysly innych i tez nie jest najladniejszy. Sharp robi wlasne matryce (to podobno sie chwali), a Toshiba nie jest japonska odkad produkuje w Polsce. Sony daje 5 lat gwarancji, a u Sharpa wolno dziala przelaczanie kanalow. Philips jest prosty w obsludze, ale przyciski schowane pod jakas klapka, Sharp ma jakies filetowe odcienie - No i jak TU NIE ZWARIOWAC?

W sklepach wszystko wyglada tak samo. Philips calkiem niezle, bo ma wejscie USB, to jest wygodne. Ale jak z parametrami i stosunkiem jakosci do ceny?

Zalezy mi na ostrym, gladkim obrazie, dobrych kolorach i jakosci. Na pewno kupie TV Full HD.
Po co przeplacac, skoro mozna wymieniac TV za pare lat?


Wiem ze PS3 na prawie kazdym LCD wyglada oszalamiajaco.
Podobnie jest z telewizja HD.
Co polecacie? Ktory TV jest najbardziej przyjazny dla klienta i gdzie go kupic?

Jesli ma sie przed oczami SHARP XL2E albo TOSHIBE z3030 (bo zf jest za droga, choc ma piekna cienka ramke), a moze Sony ktory daje 5 lat gwarancji?
Nowe modele Toshiby , te z wiekszymi matrycami 46 cali podobno sa do niczego.

Pomocy! Chce kupic ten telewizor i juz o tym nie myslec...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Twoich potrzeb i warunków:
Panasonic 42 PY 80
JVC 42 S 90
Toshiba 42 RV 555
Te mają najmniej wad i najwięcej realizują Twoje potrzeby.
 

drevnikocurr

New member
dziękuję

Kiki,
Bardzo dziękuje, że jako jedyny udzieliłeś mi porady:)
Czy mogłabym prosić jeszcze o coś z serii tych większych - 46 i 47 cali?
Będę wdzięczna.
A twoim propozycjom przyjrzę się bardzo dokładnie!
Pozdrawiam!
 
Do góry