Chcę kupić kolorowy telewizor

djeliba

New member
Dzień dobry.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21 mkw
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m lub więcej
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost lub pod skosem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? z rana jasno, potem już nie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3D mile widziane
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T, możliwe, ze kablówka Netii
10 .Jakie urządzenia ? USB (filmy), PC, odtwarzacz BR, tuner DVBT, sporadycznie magnetowid VHS
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 0-4, w weekendy więcej.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? trudno powiedzieć, rzadko mam do czynienia z tv
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie oglądam telewizji prawie wcale, czasem filmy dokumentalne (TVP kultura, historia itp.). Sportu nie oglądam w ogóle.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Możliwe, o ile będzie to wygodne.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Co do marki nie, kieruję się opiniami o konkretnych modelach.
17. Preferencje co do wielkości? 55 (lub więcej)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jeśli nie odtwarzają niektórych plików, problemy z poprawnym wyświetlaniem napisów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Trzy tysiące złotych
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? To będzie mój pierwszy tv, więc nie wiem
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? terra incognita

programy telewizyjne z pewnością będę oglądać niezwykle rzadko. Jestem kinomaniekiem i będę oglądać filmy DVD (poważna kolekcja), BR, mkv. Głównie klasyka kina. W 4K na razie nic nie przewiduję, więc mi na tym zupełnie nie zależy. Generalnie i tak z czasem chcę przerzucić się na projektor, tv jest jako etap przejściowy. Jeżeli oglądanie z YT okaże się wygodne, to też będzie służyć do tego.

Zrobiłem rozeznanie i wstępnie zdecydowałem się na LG 55lf652. Czasem jeszcze można go dostać. Czy byłby jakiś inny, będący sensowną alternatywą? Nie znam się na 3D, ale to pasywne w LG przekonuje mnie bardziej, poza tym parę innych drobiazgów i mnóstwo pozytywnych recenzji.

Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych modeli 55" masz :
- TCL 55S7906 za 3099 zł
- TCL 58S7806 za 3250 zł
- Hitachi 55HZT66 za 2850 zł
 
Do góry