charczenie dzwięku xv835

danch

New member
Witam. Mam od 2 tygodni Toshibe 47 ZV 635 DG. Problem charczenia występuje również u mnie. Sygnał z HDMI z odtwarzacza BR i po około 2h dźwięk siada. Dotad, samemu sprawdzając jakie jest rozwiązanie, zmieniałem żródło na Tv, wracałem i było ok.

Tv mam cyfrowe, ale z kabla antenowego, więc nie wiem czy problem przy HDMI powtórzył by się i tutaj, ale zapewne tak :(

Da się z tym zyć, zwłaszcza, że jako całość Tv jest baaaardzo zadowalający.
Czekam na ewentualne rozwiązanie problemu.

Czytalem ze wlaczenie i wylaczenie mute tez pomaga. Sprawdz, bo to chyba prostsza i szybsza operacja niz zmiana zrodla sygnalu.
 

mismo

New member
W moim 47 zv635 też charczy po ok 2-3 godz. a przełączenie na mute nie pomaga - trzeba wyłączyć i włączyć tv lub przełączyć na chwilę na inne źródło np. inne hdmi.
W przeciwieństwie do innych posiadaczy, jak na razie charczy tylko przy połączeniu z cyfrą - przy PS3 i DVD nie.
 

kamyk17

New member
Witam,
Posiadam Toshibę 42ZV635D, u mnie problem z charczeniem nie występuje - a gram na PS3 po kilka godzin non-stop po HDMI. Oprócz tego kablówka analogowa, komputer, DVD po SCART - żadnych problemów z charczeniem.
 

milosz.k

New member
Dziś dostałem odpowiedź na email z Toshba Polska:

Witam
W Pana przypadku konieczna jest wymiana modułu cyfrowego (zalecane przez
producenta) w celu wyeliminowania usterki.
Prosze o podanie danych teleadresowych w celu umówienia do Pana kuriera.

A więc coś się ruszyło...
 

KrissN73

New member
Dziś dostałem odpowiedź na email z Toshba Polska:

Witam
W Pana przypadku konieczna jest wymiana modułu cyfrowego (zalecane przez
producenta) w celu wyeliminowania usterki.
Prosze o podanie danych teleadresowych w celu umówienia do Pana kuriera.

A więc coś się ruszyło...


Też mam ten problem i jak do tej pory myślałem że to wina dekodera aż do dziś wyczytałem na stronie toshiba.pl :


Informacja dla użytkowników niżej wymienionych modeli odbiorników LCD marki Toshiba

W wyniku stałego monitoringu kontroli jakości Naszych produktów zidentyfikowano drobną niedogodność, która może wystąpić w podanych niżej modelach. W pewnych specyficznych warunkach pracy może zostać stwierdzony poniższy symptom:
W sytuacji ciągłej pracy OTV w trybie HDMI z wybranymi urządzeniami zewnętrznymi, może wystąpić zjawisko nagłego zaniku lub zniekształcenia (efekt echa) dźwięku. Występowanie zjawiska ma charakter losowy. Zmiana źródła sygnału lub wyłączenie i włączenie OTV, chwilowo eliminuje słyszalne zniekształcenia.
Jeśli stwierdzili Państwo w posiadanym przez siebie odbiorniku, występowanie opisanego wyżej problemu, prosimy o kontakt z numerami telefonów 22/642 77 99 lub 22/371 02 04


Jutro dzwonie do serwisu :)
 

danch

New member
Też mam ten problem i jak do tej pory myślałem że to wina dekodera aż do dziś wyczytałem na stronie toshiba.pl :


[... ciach kajanie sie toshiby...]

Jutro dzwonie do serwisu :)

No to toshiba ma refleks, choc ze to nie problem dekodera mozna poczytac od pol roku na anglojezycznych forach po obu stronach oceanu. Stawiam na to ze dostaniesz nowy firmware, tak przynajmniej mieli to naprawiac w USA.
 

heggie

New member
Witam,
Posiadam Toshibę 42ZV635D, u mnie problem z charczeniem nie występuje - a gram na PS3 po kilka godzin non-stop po HDMI. Oprócz tego kablówka analogowa, komputer, DVD po SCART - żadnych problemów z charczeniem.


mam identyczny model- charczenie występuje po hdmi z dekodera polsatu (echostar:/), nie występuje zaś po hdmi z ps3 (nawet po ok 8 h ciągłego grania)... czyli mówicie do serwisu

btw. kupiłem TV w sklepie w Łodzi, na karcie gwarancyjnej napisane jest, że muszę DOSTARCZYĆ TV w orginalnym opakowaniu- czyli ja nie mam gwarancji door-to-door , czy też każdy ją ma, bo jest to gwarancja Toshiby?


pozdrawiam
 
Do góry