charczenie dzwięku xv835

mati0007

New member
Witam

Problem nr 1
Miesiąc temu kupiłem w RTV AGD TV Toshiba 37 cali Xv835. Co jakiś czas (może co ok 2h) dźwięk zamienia się w straszne charczenie (ciężko coś zrozumieć) - trzeba wtedy na chwile przełączyć kanał (w moim przypadku na tunerze satelitarny) i jest znów dobrze na jakiś czas.
Czy jest to problem typowy dla tego modelu? Czy reklamować to? Czy ma ktoś może telefon do servisu TV Toshiba? Czy Firma ta oferuje gwarancję Door to door?

Problem nr 2

Chciałem podłączyć troszkę starszego laptopa do TV (nie ma jeszcze HDMI). Podłączyłem go przez kabel VGA oraz Jack Chincha. Jest jednak albo obraz kiedy wybiorę źródło zasilania PC lub dźwięk kiedy wybiorę: 3C. Jak ustawić TV żeby był jednocześnie obraz i dźwięk?

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi
 

danch

New member
Witam

Problem nr 1
Miesiąc temu kupiłem w RTV AGD TV Toshiba 37 cali Xv835. Co jakiś czas (może co ok 2h) dźwięk zamienia się w straszne charczenie (ciężko coś zrozumieć) - trzeba wtedy na chwile przełączyć kanał (w moim przypadku na tunerze satelitarny) i jest znów dobrze na jakiś czas.
Czy jest to problem typowy dla tego modelu? Czy reklamować to? Czy ma ktoś może telefon do servisu TV Toshiba? Czy Firma ta oferuje gwarancję Door to door?

Rozumiem ze tuner podpiety po hdmi ? Nie pamietam czy na innych wejsciach tez byl ten problem, ale na pewno byl na hdmi.
Tak to jest typowy problem tego modelu, pojawia sie zarowno w xv i zv. Pojawia sie w europejskich wersjach 635,685 jak i w amerykanskich 650.
Tutaj masz link do watku Toshiba XV635 Sound Problems - AVForums.com na forum z UK. Na amerykanskim Toshiba 47ZV650U - AVS Forum na koncowych stronach tez o tym jest.

Ludzie dzwonia do serwisu i slysza ze toshiba pracuje nad problem, a na razie trzeba uzywac polaczenia komponent ;-(.
 

mati0007

New member
Przepraszam pomyliłem się. Mój model do XV635 (37 cali). Nie po to kupiłem tuner z HDMI cały świat przestawia się na HDMI, żebym teraz miał używać starego "EURO". Czy wie ktoś może gdzie można znaleźć telefon do serwisu polskiego telewizorów Toshiba? (no stronie Toshiby nie mogę znaleźć) Używam w 99% sygnału z tunera, a jak oglądam film z PenDriv-a to takich problemów nie ma. Podłącze jeszcze na jakiś czas stare Euro żeby zobaczyć czy problem minie. Mam polską gwarancję. W takim razie będę go reklamował.

Odnośnie mojego drugiego problemu (patrz na samej górze) czy ktoś zna odpowiedz?
 

danch

New member
Przepraszam pomyliłem się. Mój model do XV635 (37 cali). Nie po to kupiłem tuner z HDMI cały świat przestawia się na HDMI, żebym teraz miał używać starego "EURO". Czy wie ktoś może gdzie można znaleźć telefon do serwisu polskiego telewizorów Toshiba? (no stronie Toshiby nie mogę znaleźć) Używam w 99% sygnału z tunera, a jak oglądam film z PenDriv-a to takich problemów nie ma. Podłącze jeszcze na jakiś czas stare Euro żeby zobaczyć czy problem minie. Mam polską gwarancję. W takim razie będę go reklamował.

Telefon do serwisu nic Ci nie da, ale walcz. Toshiba nie wie jak naprawic problem, polski oddzial pewnie powie ze nawet nie wie ze taki problem wystepuje, ten z UK i US twierdzi ze problem jest i dadza klientom znac jak naprawia :).
Wielka to szkoda bo ludzie na zachodnich forach pisza ze sprzet prawie idealny gdyby nie ten problem ale widac toshiba lubi sobie psuc celowo marke, rok temu byly to padajace matryce (pojawiajace sie pasy ) w modelach Z i ZF, teraz sypiacy sie dzwiek.
Rozwiazanie masz dwa, uzywac komponenta lub, jesli twoj dekoder ma wyjscie analogowe dzwieku to podepnij hdmi pod hdmi 1 i dzwiek pusc po zwyklym rca. Hdmi 1 ma taka opcje ze mozna dzwiek zapodac analogowo. Wtedy ow problem nie wystepuje.

ps. Ja sam ciagle rozwazam ten TV, 42zv albo 46xv, w sumie potrzeba wylaczenie czy przelaczenia na innych kanal raz na 2h to nie jest straszna uciazliwosc, z drugiej strony jak wydam 4k zl to nie po to aby sie bawic z taka usterka.
 

mati0007

New member
tył w tunerze mam taki:
Ferguson FK 7900 UCI : Ferguson : Digital Multimedia Technology

Opcja używania komponentu nie wchodzi w grę, choć dzwięk nie charczy to jest dużo gorszej jakości a obraz to już w ogóle porażka.
Odnośnie dodatkowego kabla to chodzi o kabel chinch chinch tak?

Mam wyścia:
SPDIF
Audio: R i L
Komponent: Pr,Pb,Y
2x Component : TV i VCR
LOOP OUT
i Optical

Odnośnie możliwości podłączenia dźwieku dodatkowym kablem jak rozumiem Chinch-Chinch jak ustawić TV żeby obraz pobierał z kabla HDMI a dzwięk z Kabla chinch?
Podobnie jak wcześniej pytałem jak ustawić żeby tv pobierał sygnał (obraz) z VGA a dzwięk z Chinch?

Proszę również jeśli ktoś ma o podanie linka z numerem do serwisu Toshiby lub samego numeru.
 

iksik2

New member
Dokładnie jest tak jak pisze kolega mati0007 - charczenie pojawia się na wejściu HDMI (u mnie na 1 i 3 - te sprawdzałem) - na dwóch różnych kablach i na dwóch oddzielnych urządzeniach - laptop i ps3. Jak jest na sygnale TV nie wiem bo jeszcze nie zdarzyło mi się TV oglądać dłużej niż 15 min. Ale będę musiał potestować. Charczenie pojawia się po około 2 godzinach oglądania, zmiana kanału i powrót na poprzedni pomaga. TV też z Euro RTV - czyżby felerna seria? :p
 

danch

New member
Dokładnie jest tak jak pisze kolega mati0007 - charczenie pojawia się na wejściu HDMI (u mnie na 1 i 3 - te sprawdzałem) - na dwóch różnych kablach i na dwóch oddzielnych urządzeniach - laptop i ps3. Jak jest na sygnale TV nie wiem bo jeszcze nie zdarzyło mi się TV oglądać dłużej niż 15 min. Ale będę musiał potestować. Charczenie pojawia się po około 2 godzinach oglądania, zmiana kanału i powrót na poprzedni pomaga. TV też z Euro RTV - czyżby felerna seria? :p

Raczej fatalny model, tak przynajmniej rozumiem po lekturze zachodnich forow. Jesli ktos ma watpliwosci czy jego toshiba cierpi na ta usterke to niech przez tydzien nie uzywa ampli, tylko glosniki TV, sygnal oczywiscie z hdmi i ciagla praca pare h bez zmiany kanalow, czy zrodel sygnalu. Ja uwazam, ze kazda toshiba xv,zv cierpi na ta przypadlosc.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Raczej fatalny model, tak przynajmniej rozumiem po lekturze zachodnich forow. Jesli ktos ma watpliwosci czy jego toshiba cierpi na ta usterke to niech przez tydzien nie uzywa ampli, tylko glosniki TV, sygnal oczywiscie z hdmi i ciagla praca pare h bez zmiany kanalow, czy zrodel sygnalu. Ja uwazam, ze kazda toshiba xv,zv cierpi na ta przypadlosc.

Zle uwazasz, moja zv nie cierpi na to. Sprawdzilem dla eksperymentu.
 

danch

New member
Zle uwazasz, moja zv nie cierpi na to. Sprawdzilem dla eksperymentu.

Jak sprawdziles, pograles 20min bez ampli ? Juz pisalem problem pojawia sie losowo, srednio co 2h. Mozesz przez tydzien nie uzywac ampli i jechac na glosnikach z TV plus sesje ogladania/grania dluzsze niz 2h na raz, bez zmiany zrodla sygnalu ?
Jesli po takim tescie nadal nie natrafisz na problem, to podaj prosze nr serii bo widac czesc TV moze byc wolna od tej wady.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak sprawdziles, pograles 20min bez ampli ? Juz pisalem problem pojawia sie losowo, srednio co 2h. Mozesz przez tydzien nie uzywac ampli i jechac na glosnikach z TV plus sesje ogladania/grania dluzsze niz 2h na raz, bez zmiany zrodla sygnalu ?
Jesli po takim tescie nadal nie natrafisz na problem, to podaj prosze nr serii bo widac czesc TV moze byc wolna od tej wady.

Nie umiesz czytac czy po polsku nie rozumiesz?
Bo ja umiem i po przeczytaniu powyzszych postow zrobilem tak jak w/w
Przez kilka dni przez co najmniej 5h.
Przykro mi ze sfalsyfikowalem Twoja teorie...
 

iksik2

New member
Nie umiesz czytac czy po polsku nie rozumiesz?
Bo ja umiem i po przeczytaniu powyzszych postow zrobilem tak jak w/w
Przez kilka dni przez co najmniej 5h.
Przykro mi ze sfalsyfikowalem Twoja teorie...

Są dwie opcje, albo faktycznie Twój TV nie ma tego buga albo po prostu szczęśliwym zbiegiem okoliczności Ci się to akuratnie w czasie testu nie przytrafiło. Ja TV mam ~2tygodnie. Sesja polega na: włączam ps'a i gram albo komputer i oglądam filmy. Średnio sesja (gdy w tym czasie nie tykam pilota) to około 3 godziny. Jak na chwilę obecną zdarzyło mi się 2 razy że takie zjawisko zaobserwowałem. Na razie pozmieniałem ustawienia dźwięku w TV na wszystko OFF (polepszacze itd. i nadal testuje).
 

milosz.k

New member
u mnie tez charczy, tv tez z RTV euro Agd 37 cali xv635, do tego buczy dość głośno, w nocy przy ściszonym tv bardziej słyszalne buczenie niż dźwięk z głośników. Polski serwis twierdzi ze żaden tv z takimi usterkami jeszcze do nich nie trafił i ogólnie nic nie wiedzą o takich usterkach tych tv.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Tak, tylko ja odnosze sie do ZV - zaznaczam.
Moze mam szczescie, choc nic mi po nim bo i tak podlaczam do ampa.
 

iksik2

New member
u mnie tez charczy, tv tez z RTV euro Agd 37 cali xv635, do tego buczy dość głośno, w nocy przy ściszonym tv bardziej słyszalne buczenie niż dźwięk z głośników. Polski serwis twierdzi ze żaden tv z takimi usterkami jeszcze do nich nie trafił i ogólnie nic nie wiedzą o takich usterkach tych tv.

tylko my tutaj odnosimy się do zniekształcenia dźwięku pojawiającego się sporadycznie a nie "buczenia/piszczenia" elektroniki o którym Ty piszesz. To zupełnie oddzielne dwie kwestie. Buczenie o jakim Ty piszesz u mnie jest niezauważalne. Na pewno głośniejszy jest u mnie wiatraczek laptopa/ps3 (czy pracujący dysk twardy) niż dźwięk całkowicie wyciszonego TV.
 

milosz.k

New member
tak jak zaznaczyłem na początku postu, u mnie tez charczy, sygnał z dekodera Polsatu po hdmi, charczenie pojawia sie po około 1h oglądania, zauważyłem że wciśniecie mute a następnie włączenie dźwięku na pilocie od dekodera przywraca normalny dźwięk.
 

Ceer

New member
Witam. Mam od 2 tygodni Toshibe 47 ZV 635 DG. Problem charczenia występuje również u mnie. Sygnał z HDMI z odtwarzacza BR i po około 2h dźwięk siada. Dotad, samemu sprawdzając jakie jest rozwiązanie, zmieniałem żródło na Tv, wracałem i było ok.

Tv mam cyfrowe, ale z kabla antenowego, więc nie wiem czy problem przy HDMI powtórzył by się i tutaj, ale zapewne tak :(

Da się z tym zyć, zwłaszcza, że jako całość Tv jest baaaardzo zadowalający.
Czekam na ewentualne rozwiązanie problemu.
 

iksik2

New member
Ceer, spróbuj powyłączać wszelkie "ulepszacze" dźwięku z menu telewizora (dolby i inne takie) - u mnie pomogło i od dłuższego czasu charczenia nie zaobserwowałem.
 
Do góry