CD-ek czy DAC???

pkomp

New member
ale przecież strumieniowo(nie wiem poc o tu czarują że jakiś strumieniowy skoro to zwykły player plików a nie kazdy plik da się odtwarzać strumieniowo)) KAŻDY nmt odtwarza często nawet 24/192kHz...robi to też każdy komputer - wystarczy porządny DAC do kompletu bo jak wiadomo analogowe wyjścia w tych sprzętach to syf

zostaje kwestia ceny - jeśli taki odtwarzacz ma porządne menu i kosztuje niewiele więcej niż powiedzmy xtreamer z dobrym DAC to można inwestować - jeśli kosztuje 3 razy tyle to szkoda kasy
 

damian820927

New member
Bez reklam
Nie no to prawda nie każdy może pozwolić sobie na takiego Linna on kosztował około 12 000zł sporo kasy... ale dźwęk mów co chcesz dla mnie rewelacja inna jakość niż z CD, wnioskuje ze słuchałeś plików z odtwarzacza strumieniowego ???
Tak samo jestem zachwycony tym Arcamem rDAC za 1400zł masz jakość dużo droższych odtwarzaczy CD.
 

pkomp

New member
kolego a o czym piszę?codziennie słucham plików z komputera bo wszystkie płyty mam zgrabowane do flac - za przetwornik robi karta emu1212m - może to nie mytek czy choćby RME ale za te pieniądze oferuje bardzo wysoką jakość

mam jeszcze arivę 210 - ona odtwarza flac ale nie chce mi się tego cyfrowo podłączać pod nic innego bo analog w tej arivie nie dorównuje nawet średniej klasy integrom w komputerach

szaleć nie ma co - cudów się w pewnym momencie nie uzyska - bez odpowiedniej adaptacji akustycznej oraz kolumn ze wzmacniaczem to i najlepszy DAC niewiele zdziała

a że sprzet kosztuje 12000 pln? co z tego?to o niczym nie świadczy a już napewno że gra najlepiej czy coś
 

damian820927

New member
Bez reklam
Wcale nie twierdze że cena = jakość, ale ja słyszałem jak gra ten Linn i byłem zachwycony dźwiękiem na pewno najlepszym jaki słyszałem gra to u niego z wzmacniaczem Luxmana i głośnikami MA PL200
ma do tego również CD Luxmana nie wiem jak z jakością tego sprzętu ale lepszy dźwięk był z tego właśnie Linna.
 

pkomp

New member
technika idzie do przodu to normalne - przetworniki przez te parę lat też wskoczyły na inny poziom tylko czy to warte tej ceny?nie sądzę - fakt otrzymujemy kompletne pudełko z porządnym przetwornikiem a nie składamy sobie system z kilku gratów które nijak się będą prezentować hehehe

chociaż wolałbym złożyć jakiś porządny HTPC z jeszcze lepszą kartą i dyskiem bo o ile się nie mylę ten linn to odtwarzacz sieciowy a to duuuży minus chyba że ktoś ma w domu NAS - wyszłoby taniej i to sporo i napewno nie gorzej (a nawet mogłoby wyjść lepiej)
 

pkomp

New member
no niestety trzeba mieć - ma to oczywiście swój plus bo wystarczy jeden na całe mieszkanie a nie dysk z tym samym w kazdym pomieszczeniu
szkoda ze liczą sobie za to jak za diamenty bo nie warte tej ceny(nie warte nawet połowy)
 

edyp2003

New member
ale coś namieszałeś - oczywiście obydwa systemy do CA740 połączone analogowo?
jeśli tak to różnica będzie bo przecież w jednym wypadku masz dedykowany DAC a w drugim zwykłe CD (no nie takie zwykłe bo ten CD robi kompletnie bezsensowny resampling do 384kHz/24 bit - po jaką cholerę nie wiem ale wmawianie że poprawia to jakość dźwięku jest ze strony CA zwykłym kłamstwem - tym bardziej że na cd mamy 44.1kHz a nie 48 )

Tak do CA70 zawsze RCA. Zastanawiam się po prostu czy kupić CD czy do odtwarzacza strumieniowego WDTVLive dokupić DAC'a. Wygodniej oczyścicie słuchać plików flac tylko jak z jakością dźwięku w moim konkretnym przypadku.
 

damian820927

New member
Bez reklam
blackninja chyba rozwiał już twoje wątpliwości wcześniej rDAC jest odpowiednikiem jakościowym Arcama CD 37 który kosztuje około 6000zł a rDAC 1400zł i jakość jest rewelacyjna do ceny wiem słuchałem.
Podepniesz sobie swój dysk USB do rDAC i RCA lub optykiem do wzmacniacza/amplitunera i dźwięk
będzie super.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ktoś pytał o przetwornik z USB i wyjściami słuchawkowymi:

m1hpablackfrontpanelhir.jpg
 

damian820927

New member
Bez reklam
Dla mnie również Arcam może jestem przyzwyczajony do tego brzmienia, ale powiem wam że różnica jest bardzo nie wielka w jakości tu już decydują detale na które człowiek zwraca uwagę podczas odsłuchu.
DACmagic jest obdarzony większą ilością złączy no ale niestety jest większy od rDACa, Acama można gdzieś z boku położyć jest kompaktowy ;) Mi osobiście barwa rDACa bardziej pasuje.
 

darkojad

New member
Warto sie zainteresowac. Bardzo dobre recenzje i opinie uzytkownikow (google Twoim przyjacielem). Ma wszystko co potrzeba lacznie ze wzmacniaczem sluchawkowym. U mnie np. gra podlaczony do koncowki RotelRB-06 z Samsungiem PD-1400 i z Pioneerem PD8700. Cieszy ucho:)....oko rowniez...
 

Attachments

  • mav1.jpg
    mav1.jpg
    37 KB · Wyś: 470
  • mav2.jpg
    mav2.jpg
    70,3 KB · Wyś: 465
Do góry