CD-Audio na Onkyo DV-SP506

bierhoff

New member
Kolejny update :)

Zanabyłem drogą kupna taki tam sobie interkonekcik (Sommer Spirit XXL) do BD-SP807 i również takie sobie kable HDMI (IDEAcoś tam) do BD-SP807 oraz DV-SP506. Kolumny jak wiecie - Celestiony, a przewody RealCable (F/2*2.5 + SB/2*1.5) oraz ProfiGold (C/2*2.5 + S/2*1.5). Innymi słowy - nic szczególnego.

No więc w stereo różnica pomiędzy połączeniem analogowym, a cyfrowym BD-SP807 jest mocno zauważalna, ale w bezpośrednim porównaniu. Dźwięk cyfrowy sam z siebie nadaje się do słuchania, tylko bezpośrednio porównując go z analogiem wydaje się być bardziej metaliczny oraz jakby słuchany w niewytłumionej przestrzeni, podczas gdy dźwięk analogowy jest ciut cichszy, ale za to bardziej 'matowy', taki jakby słuchany w wytłumionym pomieszczeniu, echo się nie odbija - dla mnie przyjemniejszy.

Różnica w DTSie pomiędzy 807, a 506 - powiedziałbym idzie w stronę 807 i związana jest właśnie z tą 'metalicznością' dźwięku. Podkreślę jednak, iż na prawdę jest to niewielka różnica. Pomimo, że przy zamkniętych oczach 'wyłapywalna', to dużo mniejsza niż przy połączeniu analogowym/cyfrowym 807 i nieprzeszkadzająca.

Za to w SACD - różnica w 807 i 506 jest ogromna - w sensie, że 506 SACD w ogóle odtwarza, ale o tym, że Onkyo dało ciała z SACD w 807 już wspominałem w innym miejscy :?
 

pkomp

New member
zamiast w kable trzeba było inwestować w adaptacje akustyczną to raz
dwa różnica polega w przypadku różnych połączeń na przetwornikach CA i torze analogowym za nimi
 

bierhoff

New member
Chyba się nie zrozumieliśmy, no albo ja zbyt zawile piszę ;)

Dobrze, że kable są i że są takie, a nie inne, bo gra na nich dobrze. Po prostu kolejny mit tutaj propagowany (kilka postów wcześniej), że różnicy nie usłyszę - został obalony...
 

pkomp

New member
nie zrozumiałeś na czym polega różnica połączenia napędu cyfrowo a analogowo i to tyle

żaden mit nie został obalony - łącząc cyfrowo nie odczujesz żadnej różnicy między cd, dvd a BD(odtwarzając CD oczywiście) na sprzecie który robi to prawidłowo czyli nie ingeruje w żaden sposób w strumień
 

bierhoff

New member
Jednak zbyt zawile piszę :)

Różnica pomiędzy podpięciem analogowym i cyfrowym jest dosyć oczywista. Napisałem, że 807 i 506 (spięte takim samym nota bene kablem z aplitunerem) grają trochę inaczej, ponieważ tak właśnie jest - słychać lekką różnicę.
 

pkomp

New member
dalej nic nie rozumiesz

przy połączeniu analogowym działa przetwornik w CD/DVD/BD
przy połączeniu cyfrowym działa przetwornik w amplitunerze(tu nie ma znaczenia jaki napęd podłączysz - jeśli żaden z nich nie będzie ingerował w sygnał to każdy zagra identycznie)

różnica wynika z różnych przetworników i ich torów analogowych

zmiana kabla cyfrowego nic nie wniesie - analogowego zależnie od jakości - jak dasz chłam będzie gorzej - ale dobra miedź ofc wystarczy potem już tylko mity
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W cyfrówce jest jeszcze nierównomierność przesyłu danych, przy takiej jednak odległości ciężko to spartolić :)
 

bierhoff

New member
dalej nic nie rozumiesz

przy połączeniu analogowym działa przetwornik w CD/DVD/BD
przy połączeniu cyfrowym działa przetwornik w amplitunerze(tu nie ma znaczenia jaki napęd podłączysz - jeśli żaden z nich nie będzie ingerował w sygnał to każdy zagra identycznie)

różnica wynika z różnych przetworników i ich torów analogowych

zmiana kabla cyfrowego nic nie wniesie - analogowego zależnie od jakości - jak dasz chłam będzie gorzej - ale dobra miedź ofc wystarczy potem już tylko mity
Nie rozumiem po co brniesz w zaparte, ale w/g uznania - nie przeszkadzaj sobie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry