CD a FLAC z dysku USB

zabiak

New member
Witam!
Na początek przyznam że nie za bardzo wiedziałem gdzie zamieścić swoje pytanie. Jeśli źle wybrałem to z góry przepraszam. Ale do rzeczy......

Sprzęt jaki posiadam to Onkyo TX-NR609 + BD-SP309 + MonitorAudio BX-6

Moje pytanie brzmi... Czy to możliwe że pliki FLAC z dysku USB podłączonego to Amplitunera brzmią dużo lepiej niż oryginalne CD z odtwarzacza???

Czy to tylko złudzenie albo coś w tym stylu?? Przesłuchałem już kilkanaście płyt w celu sprawdzenia tej teorii oraz kilkadziesiąt utworów zapisanych w formacie FLAC. Cały czas odnoszę wrażenie że FLAC z USB podłączone do Ampli brzmią lepiej.

Z góry dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam.
 

alexrac

New member
W momencie kiedy dokonujesz odczytu pliku flac z usb amplitunera pomijasz tor audio odtwarzacza która ingreuje w brzmienie utworu albo inaczej dokłada swoje trzy groszę. Porównywałeś brzmienie z inym odtwarzaczem np cd? Co bądz BD-SP309 jak by nie było jest budżetowym odtwarzaczem Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

zabiak

New member
Zgoda. Kupowałem go bardziej pod kątem Filmów a nie muzyki. Z Innych odtwarzaczy nie miałem okazji posłuchać.
Ale nie spodziewałem się że to będzie aż tak znacząca różnica.
Byłem przekonany że nic nie da takiej jakości jak oryginalna płyta CD
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jasne, że płyta da najlepszą jakość, tylko nie na tym odtwarzaczu, bo on z nagrań audio robi mp3 :) Gra to przeciętnie, ale do filmów jest spoko i jak ktoś nie ma dużych wymagań co do toru audio też się sprawdzi. W porównaniu do odtwarzacza CD przepaść.
 

bluray

Banned
Doszlo po drodze do konwersji wav (CD) do FLAC.
Być może na tym etapie soft zrobił smart-upsampling.

Skutek to inne brzmienie, być może przyjemnejsze.
Podobnie jak przy przejściu z LPCM do dts/dd.

Zbadaj flaka mediainfo i nam napisz.
 

zabiak

New member
Sprawdziłem dwa pliki. Nie jestem pewien czy dobrze. Czy może trzeba wykona jakieś działania w tym programie z konkretnym plikiem?? Wygląda to tak:

2zqu7f4.jpg


352g4yo.jpg
 
Do góry