Canton Chrono 507 lub cos podobnego do KD

d11

New member
Witam serdecznie Szanowne Grono Forumowiczów!
Stoję przed wyborem kina domowego. Pokój na razie ok. 20 m2 może juz niedługo znacznie większy. Co słucham? – Sting, Dire Straits, rock(Metallica, Extrime itp.) muzyka poważna. Kwota jaką chcę przeznaczyć to ok. 5000 zł. Po przeczytaniu wielu postów z tego Forum miałem zamiar kupić Onkyo 608 + Jamo 606. Wybrałem się na odsłuch. Porównałem Jamo606 z Dali Concept 6 (jak dla mnie to przepaść, Jamo nie oddaje szczegółów w paśmie średnim i wysokim za to ma więcej basu, w Dali usłyszałem wiele nowych dźwięków), Tannoy Mercury V4, Kef C7 – podobne do Dali, Monitor Audio BX5 – też podobne do Dali (średie i wysokie ok. Gorzej z dołem i przestrzenią). Później były kolejne odsłuchy w innym miejscu. Słuchałem Yamaha NS 555, Klipsch F1 ( basowy, przyjemny dla ucha ale środek i wysokie nie szczegółowe) no i w końcu Cantony Chrono 509. Rewelacja!!! Piękna głębia, dźwięk przestrzenny, fajny basik, bardzo szczegółowy środek i góra. I muszę dodać, że przed odsłuchem Cantonów byłem zdecydowany na zestaw z Dali Concept 6. Ale po kilkakrotnym odsłuchaniu coś mi w nich brakuje. Dźwięk jest szczegółowy w paśmie środkowym i wysokim ale taki ostry mało przestrzenny, meczący. Cantony Chrono 509 są super tylko bardzo drogie. Dlatego mierzę trochę niżej na Cantony Chrono 507. Nie mam możliwości ich odsłuchu i porównania do 509.
Dlatego zwracam się z prośbą do Was o pomoc i poradę. Może ktoś z Was słuchał Cantonów Chrono 507? I czy są jeszcze jakieś głośniki o podobnym brzmieniu do 509? W przestępnej cenie.
Elektronika jaką biorę pod uwagę to Denon 1911 lub Onkyo 608.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam d11.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale przesłuchiwałeś działanie w muzyce czy w kinie domowym też ?
Bo nic nie napisałeś ile % do KD . A przecież wybierasz AMpli czyli rozumiem że głównie do kina . Bo jeśli głównie do muzyki to raczej wzmak.
 

d11

New member
Wszystkie kolumny słuchałem na sprzęcie Onkyo 608 i Denon 1911. Rzeczywiście nie napisałem podstawowej informacji: zestawu planuję używać w proporcji ok. 70%-muzyka, 30%-kino i PS3.

Rozważam jeszcze Magnaty 655 lub 657. Może ktoś z Was je słyszał? Ja będę miał możliwość odsłuchania ich dopiero w przyszłym tygodniu :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

d11

New member
Dzięki Blackninja za odpowiedź. Być może 657 Magnata byłyby dobre jednak ich jeszcze nie słyszałem. Z tego co znalazłem tu na Forum to są brzmieniowo podobne do Monitor Audio BX6 (te słyszałem i jak dla mnie mają za mało basu, mniej głębi). Zafascynowany jestem tymi Cantonami 509. Czy Magnaty zagrają podobnie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli podoba Ci się brzmienie 657 to w podobnym kanonie będą jeszcze:
Paradigm
JBL Studio 180, 190
Magnat
Heco
 

d11

New member
Jeżeli podoba Ci się brzmienie 657

Właśnie nie miałem okazji słuchać Magnatów 657. Słuchałem i bardzo mi przypadły do gustu Cantony Chrono 509 i to one są u mnie punktem odniesienia. Czy kolumny które wymieniłeś będą miały podobne brzmienie do Cantonów Chrono 509?
 

quzio

New member
Co do Cantonów Chrono posiadam zestaw KD 5.1 na tych głośnikach i jestem bardzo zadowolony z wyboru.Wygląda na to że nie tylko ja doceniłem te kolumny.
 

d11

New member
quzio widzę w Twoim podpisie, że masz Cantony Chrono 509. Napisz proszę czy słuchałeś 507? Czy brzmienie 507 różni się od 509? Czy testowałeś kolumny Cantona z innymi ampi oprócz Yamahy jaśli tak to napisz z jakimi i podziel się wrażeniami.
 

d11

New member
Mam jeszcze jedno pytanie: czym różnią się kolumny Canton Chrono 509 DC od Canton CHrono 509.2 DC ? Bo te z końcówką .2 są droższe.
 

quzio

New member
quzio widzę w Twoim podpisie, że masz Cantony Chrono 509. Napisz proszę czy słuchałeś 507? Czy brzmienie 507 różni się od 509? Czy testowałeś kolumny Cantona z innymi ampi oprócz Yamahy jaśli tak to napisz z jakimi i podziel się wrażeniami.
Niestety nie słuchałem mogę tylko podpowiedzieć że 507.2 były testowane w lutowym Audio http://ulubionykiosk.pl/pobierz/369
Brzmieniem nie powinny się zasadniczo różnić.
 

raczeknet

New member
Mam jeszcze jedno pytanie: czym różnią się kolumny Canton Chrono 509 DC od Canton CHrono 509.2 DC ? Bo te z końcówką .2 są droższe.

Różnica "2" to bassreflex.
starsza wersja - 509dc - bassreflex jest z przodu - troszkę tańsza opcja.
nowsza wersja tej serii - 509.2dc bassreflex skierowany ku dołowi podobno bass lepiej sie rozprzestrzenia

Osobiście byłem na dosłuch: dali icon6, monitor audio rx8 i własnie canton chrono 508.2dc.
dali odpadło.
rx8 vs 508.2 sam nie wiem... chyba jeszcze raz na odsłuch muszę iść! Kolumny rx8 bardziej nastawione na górę mniej na dół, dzwięk chyba miał więcej szczegółów! W Cantonach odwrotnie.
wszystko podpięte było pod Denona.
Tak naprawdę manipulując wzmacniaczami i przewodami, każda kolumna zagra inaczej.
Każdy też ma inny gust, więc powodzenie w poszukiwaniu swojego dzwięku!
Więc jeśli ktoś idzie na odsłuch polecam posłuchać tych dwóch kolumn.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Osobiście byłem na dosłuch: dali icon6, monitor audio rx8 i własnie canton chrono 508.2dc.

Ja tez wybieram miedzy tymi trzema zestawami, tyle ze Dali Ikon MK2, MA Rx6, Canto Chrono SL 280.2 DC. Wszystkich sluchalem z osobna, jak na razie zachwycily mnie wlasnie Dali, ale I MA nie są daleko w tyle. Canton jakos bez rewelacji. Musze tez wybrac sie na odsluch wszystkich trzech, najlepiej w domu.
 
Do góry