Canon HV30

hamkam

New member
Mam kilka pytań apropo kamery CANON HV30

1. Czy posiada tryb nocny i jak wygląda sprawa ze światłem
2. Czy posiada możliwość nagrywania w trybie SLOW-MOTION
3. Czy posiada format CINE
4. W jakich formatach nagrywa filmy.
5. Jak długo działa bateria.

Z góry dzięki za pomoc :)
 

WiruSSS

New member
...echm ...trudno odświeżę wątek ..już bez przesady na takie pytania to chyba nie proble modpowiedzieć ...wolę zresztą takie niż np .."jaka kamerę kupić?" ;)

więc tak:

1. tak, biała dioda jednak słabo świecąca (uzyteczna w odległości max 1 metr od obiektu)
2. nie
3. nie nie posiada formatu CINE ..nawet o takim nigdy nie słyszałem, posiada natomiast tryb tematyczny CINE który trochę upodabnia film do materiału zarejestrowanego na taśmie filmowej (zmniejszenie kontrastu oraz nasycenia)
4. mpeg2 ...po zrzuceniu kablem firewire za pomocą np hdvsplita otrzymujesz pliki z rozszerzeniem m2t
5. u mnie ta dołączona do kamery (jakiś chiński bubel) ok godziny
 

rombak

New member
Witam! Jestem zainteresowany kupnem tej kamery .Posiadam nagrywarkę DVD podłączoną do plazmy i mam pytanie .Czy po podłączeniu po DV można bezpośrednio wypalić płytę DVD nie tracąc nic na jakości obrazu i odtwarzać na innym odtwarzaczu
 

Annihitek

New member
rombak napisał:
Witam! Jestem zainteresowany kupnem tej kamery .Posiadam nagrywarkę DVD podłączoną do plazmy i mam pytanie .Czy po podłączeniu po DV można bezpośrednio wypalić płytę DVD nie tracąc nic na jakości obrazu i odtwarzać na innym odtwarzaczu
Aby nie stracić nic na jakości, to musiałbyś sporo tych płytek nagrać. Surowy materiał 60 minut taśmy, to OIDP 20-30 GB
 

WiruSSS

New member
hv30 zapisuje w zależności od systemu (24p z telecine, 30p, 60i) lub (25p, 50i) ...żadna znich nie zapisuje 30i i szcerze powiem nie spotkałem kamery która by posiadała taki tryb :p

HV30 nagrywa na tasiemkach miniDV w HDV ..co za tym idzie dziedziczy tę sama przepływność co DV czyli ok 3,5-3,6 MB/s więc chyba łatwo policzyć że slimak ma rację, czysty materiał z kasetki godzinnej zrzucony bez rekompresji będzie zajmował ok 12,7 GB ...znów łatwo przeliczyć ze na płycie DVD jednowarstwowej 4,7 GB zmieści się ~23 minutki filmu :D
 

Annihitek

New member
Rzeczywiście, źle spojrzałem - do katalogu z materiałem miałem nawrzucane inne filmy i stąd to. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 

carax

New member
Info nt. Canon HV30

Witam serdecznie,
Przeglądnąłem wiele tematów, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie do końca odpowiedzi. Pewnie wynika to z faktu, ze jestem bardzo początkującym forumowiczem i przyszłym użytkownikiem kamery HD.

Po spędzeniu kilku godzin na tym i innych forach zdecydowałem się na zakup kamery HV30. Mam jednak kilka pytań:

1. czy jest to dobra kamera dla osoby, która nigdy nie bawiła się w obrabianie filmów i nigdy wcześniej nie miała do czynienia z kamerą.:confused:

2. w jaki sposób najlepiej przesłać film na dysk komp. (firewire?):confused:

3. Jaki program potrzebuję do prostej obróbki i ewentualnego konwertowanie nagrań?:confused:

4. w jaki sposób przesłać komuś 60min film zrobiony HV30 tak żeby mógł go zobaczyć w możliwie najlepszej jakości (czy można go np. po zgraniu na komp, zgrać na płytę DVD?, chyba nie skoro skoro płyta ma tylko 4,7 a film 13 GB)? czy można go jakoś zmniejszyć, czy lepiej wypalić na kilku płytach - mam nadzieję, że nie piszę tu jakiś herezji?:confused:

Będę bardzo wdzięczny za w miarę prostą odpowiedź i przepraszam jeżeli w jakiś sposób się powtarzam czego pewnie nie uniknąłem.

Pozdrawiam,
P.
 

fotokrak

New member
no mikolaj byl dla mnie laskawy i w tym roku sprezentowal mi wlasnie ta kamerke z dodatkowymi obektywami spora metalwa skrzynczka i duza torba gdzie zmieszzcze nie tylko kamerke ale i zestaw obiektywow do paratu i lustrzanke z zestawem kabli i zasilaczy, pozytywna strona kryzysu ze za cene kamery spory zestaw akcesorii byl dolozony.

co do twoich pytan to ci powiem tak.
Jezeli nie miales do czynienia nigdy z kamera, albo miales kiedykolwiek to ta kamera zawsze cie poytywnie zaskoczy, po prostu obraz jest wspanialy.
np wczoraj, robiac w niemal w ciemnosci, 2 male lampy sufitowe sciemnione lamka w rogu pokoju i mocne swiatlo w przedpokoju, robiac nijako zdjecia pod swiatlo, przedpokuj pieknie doswietlony i wyrazny, w pokoju twaze owszem ciemne, ale mniej wiecej tak jak sie je widzi w takim swietle!

nic sie nie rozmazuje bajera i to wtrybie auto!

robiac film mozesz cykac zdjecia by je potem fajnie np wmontowac w film.
w dobrym swietle sa na prawde przyjemne np cyknelem kilka w galerii centrum w krakowie. bylem zaskoczony gdy zobaczylem je na TV HD a przeciez to tylko opcja !

niezly stabilizator, niemal bieglem za moja kobietka i robilem film, owszem jest bujanie, ale nie ma skoku, generalnie mi sie rece trzesa a na filmie tego nie widac!
jestem pod niesamowitym wrazeniem tej kamerki, jak ktos jest na kupnie to szczerze polecam dozbierac kasiorke, tym bardziej ze cena strasznie leci w dol.

na kompa prześlesz kablem firewire, (trzeba dokupic) zdjecia z karty usb.
ja używam Imovie na mac i Elements na PC
 
Ostatnia edycja:

avzi

New member
carax napisał:
Witam serdecznie,
Przeglądnąłem wiele tematów, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie do końca odpowiedzi. Pewnie wynika to z faktu, ze jestem bardzo początkującym forumowiczem i przyszłym użytkownikiem kamery HD.

Po spędzeniu kilku godzin na tym i innych forach zdecydowałem się na zakup kamery HV30. Mam jednak kilka pytań:

1. czy jest to dobra kamera dla osoby, która nigdy nie bawiła się w obrabianie filmów i nigdy wcześniej nie miała do czynienia z kamerą.:confused:

2. w jaki sposób najlepiej przesłać film na dysk komp. (firewire?):confused:

3. Jaki program potrzebuję do prostej obróbki i ewentualnego konwertowanie nagrań?:confused:

4. w jaki sposób przesłać komuś 60min film zrobiony HV30 tak żeby mógł go zobaczyć w możliwie najlepszej jakości (czy można go np. po zgraniu na komp, zgrać na płytę DVD?, chyba nie skoro skoro płyta ma tylko 4,7 a film 13 GB)? czy można go jakoś zmniejszyć, czy lepiej wypalić na kilku płytach - mam nadzieję, że nie piszę tu jakiś herezji?:confused:

Będę bardzo wdzięczny za w miarę prostą odpowiedź i przepraszam jeżeli w jakiś sposób się powtarzam czego pewnie nie uniknąłem.

Pozdrawiam,
P.

Jako również poczatkujący użytkownik i posiadacz Canona HV30 od blisko roku mogę Cie uspokoić, że z całą pewnościa dasz sobie z tym radę (to odnośnie Twojego pierwszego pytania). Radze Ci tylko, abyś zakupił jakieś oprogramowanie do edycji materiału HD, bo te darmowe nie są zwykle "user friendly". Ja używam Pinnacle Studio 12 Ultimate i jestem bardzo zadowolony z pracy z tym edytorem. Jest prosty w obsłudze i bardzo szybko można nauczyc się edycji materiału przy jego pomocy (to odnośnie Twojego trzeciego pytania).
Odpowiedzi na pyt. 2 i 4 już wcześniej uzyskaleś.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!;)
 
Do góry