Canon HV30 czy Sony HDR-SR12E

fortis

New member
Witam serdecznie. To jest moj pierwszy ost wiec wszystkich serdecznie pocdrawiam. Mam problem co wybrac i zdjae sie na ekspertow. Canon HV30 czy Sony HDR-SR12E?

Do tego w necie na ebay.co.uk znalazlem dwa rodzaje HV30

CANON-IVIS-HV30-FULL-HD-HDTV

NEW-Canon-VIXIA-HV30-HV-30-HDV-MiniDV

Ktory z nich jest ciekawszy?

Pozdrawiam i z gory dzieki za wszelkie opinie
Damian
 

bemx2k

New member
Ja niestety expertem nie jestem ,ale wybrales dwie rozniace sie calkowicie kamery , obie sa bardzo dobre
ale Ja stawiam na ''kasetowego'' Canona
i jego jakosc video
z drugiej strony SR12E nagrywa na bardziej nowoczesnym medium jakim jest dysk twardy .

Wedle wiekszosci servisow internetowych Canon HV30 zapewnia lepsza jakosc video ,wybor nalezy do ciebie .

no i roznica w cenie ,bo SR12E jest pare stowek drozszy od HV30
 

slawek1972

New member
Mam kamerę Canon HV30. Gdy kupowałem ją w marcu tego roku to był całkiem dobry wybór - potrzebowałem kamery na trzy dni filmowania po 8 - 10 godzin dziennie, więc brałem pod uwagę cenę nośnika, kasety wychodziły najkorzystniej. Brałem też pod uwagę kamerę z dyskiem twardym, ale razem z kamerą musiałbym zabrać notebooka. Obraz z kamery Canon HV30 jak dla mnie jest wystarczający. Wadą - w moim przypadku - jest to, że trzeba zmieniać kasetki, a to jednak chwilę trwa. Może się też zdarzyć, że nawet na nowej kasecie coś się źle nagra (w instrukcji kamery Sony HDR-HC7E (na kasetki) piszą o tym wyraźnie), w moim przypadku zdarzyło się to sześć razy na 22 kasety, więc tyle co nic, ale jednak. Jeszcze jedna wada - zgrywanie kasetek na komputer, to jednak trochę trwa. Kamery z dyskiem twardym nie kupiłem, bo obawiałem się, że jest zbyt delikatna. Gdybym miał kupować kamerę dzisiaj, to wybrałbym jednak kamerę z dyskiem twardym, a gdybym wybierał za pół roku, może za rok, to już tylko na karty pamięci, np. Canon HF11 Full HD - karty pamięci bardzo szybko tanieją. Zanim kupiłem kamerę używałem do filmowania aparatu - Konica Minolta A200, jakość obrazu oczywiście słabsza, nawet w porównaniu do kamer SD, ale jaka wygoda używania! Szeroki kąt (28 mm), ręczny zoom, żadnych problemów z zapisem.

Pozdrawiam
Sławek
 

bemx2k

New member
slawek1972

Bardzo ladnie opisales swoje doswiadczenia
zgadzam sie z tym w 99%
Co do jakosci ... umm wedle wielu servisow HV30
stoi na samym szczycie posrod kamer w cenie ponizej 1500$

Co do ''delikatnosci'' najnowszych kamer z HDD
to zeby takowy dysk uszkodzic musialbys upuscic kamere
z wysokosci okolo 1 - 1,5m na twarde podloze
tyle ze wtedy padnie dysk i pare innych rzeczy np. obudowa ,wiec reasumujac jak juz kamera nam z lapy wyleci na beton to nie ma wiekszego znaczenia czy bedzie to HDV czy HDD :)
dodac nalezy ze 90% informacji o wrazliwosci kamer HDD rozpisuja posiadacze kamer HDV
tak twierdzi wieszkosc servisow i to mozna wyczytac na wiekszosci Forum .

Idealem dla mnie mogla by byc kamera z mozliwoscia
odpiecia dysku twardego , np. taki Canon HG20 moglby to posiadac taka opcje tylk o widac komus to nie pasi :/
potrzebuje zapinam dysk 60-120-180GB
nie potrzebuje wkladam karte 16GB
 
Ostatnia edycja:
Do góry