canon hg 10 - premiere

klikmii

New member
Witam wszystkich,
Jestem laikiem jeszcze więc proszę wszytskich o wyrozumiałość. Posiadam kamerę Canon HG10 i chciałbym montować materiał w Premiere Pro, ale nie chce on zaimportować plików. Jakim programem można przekonwertować pliki AVCHD do jakiegoś czytelnego dla premiere formatu? Chodzi mi o takie rozwiązanie, które pozwala uzyskać jak najlepszą jakość obrazu. Jaki kodek będzie najlepszy, generalnei jakie należy ustawienia wybrać.
Dziekuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam
Radek
 

slawekp444

New member
Nowy plugin

Witam.Do montażu AVCHD w adobe premiere pro cs3 ,ptrzebujesz
Plug-in for Adobe Premiere Pro MainConcept MPEG Pro HD wersia 3.1 lub 3.2.U mnie dziala ok.
 

sethh

New member
klikmii - zastanawiam sie nad ta kamerka, powiedz czy jestes zadowolony. na jak dlugo starcza bateria (jest tylko jedna w zestawie tak?) i czy jest tam ladowarka?
 

klikmii

New member
witam all i dziękuję za odp. czy jestem zadowolony, hmm poki co nie. denerwuje mnie ten format AVCHD, bo cały ambaras z nim. 3ba się naszukać softu, ale ja jestem niecierpliwy więc może stąd taka opinia. bateria jest jedna plus łądowarka. trzyma stosunkowo długo.
co do jakości nagrań, wszystko zależy od światła, przy dobrym oświetleniu i poprawnych ustawieniach jest bardzo dobra. nie mam jeszcze na tyle wprawy by coś doradzać szczegółowo. poznaję dopiero jej możliwości. mankamentem jak dla mnie jest słaby mikrofon - zbiera niezbyt dobrze.
generalnie jak szukałem info o tej kamerze to w swojej klasie dostawała dobre noty i pozytywne komentarze dominowały, dlatego ją wybrałem.
 

darro5

New member
Dolacze do tematu, rowniez posiadam nanonka hg10 z 40gb hdd i jestem zadowolony , swietna kamera, tylko jakpoprzednika denerwuje mnie tryb w jakim jest nagrywany film, pozniej mam problem z jego odbiorem na laptopie, kombinuje programem nero show time, dorzuconym do oprogramownia, i obraz jest swietny ale nie moge np. przesunac fimu do momentu kiedy ja chce tylko w tym momecie siezawiesza obraz liczik idzie i koniec, ma ktos inny progrm ktorym moge otworzyc plik MTS
to jest moj pierwszy post, wiec podrawiam wszystkich :)
 

mocomus

New member
darro5 napisał:
Dolacze do tematu, rowniez posiadam nanonka hg10 z 40gb hdd i jestem zadowolony , swietna kamera, tylko jakpoprzednika denerwuje mnie tryb w jakim jest nagrywany film, pozniej mam problem z jego odbiorem na laptopie, kombinuje programem nero show time, dorzuconym do oprogramownia, i obraz jest swietny ale nie moge np. przesunac fimu do momentu kiedy ja chce tylko w tym momecie siezawiesza obraz liczik idzie i koniec, ma ktos inny progrm ktorym moge otworzyc plik MTS
to jest moj pierwszy post, wiec podrawiam wszystkich :)

Jest taki program poniewierany przez zawodowych reżyserów filmów weselnych. nazywa Pinnacle najlepiej w wersji 12.1.
Czyta pliki .mts. Pozwala je montować ze wszystkimi szykanami oraz wytwarzać np. dyski AVCHD lub DVD, flv, mp4 i wiele innych.
Do płynnego montażu filmów w AVCHD potrzebujesz mocnego kompa. Mam blaszaka na i7 + 6 GB RAM i Vistę 64 bity. Działa płynnie. Renderuje szybko. Polecam.
Tylko nie montuj tym programem filmów z wesel, bo jest za słaby.
 
Do góry