Canon HF11

seeb

New member
Jest jeszcze jedna alternatywa widziałem kolesia na allegro z UK, który sprzedaje 11stkę.

Swoją drogą to fajny sklep ten cyfrowe.pl nie ma towaru, który jest teoretycznie i tylko teoretycznie...

Dodano:
W chwili kiedy pisałem nie bylo jeszcze info o telefonie zatem zwracam honor sklepowi. Czy cena jest aktualna?


Czas realizacji: w magazynie (wysyłamy w 24h)
 
Ostatnia edycja:

seeb

New member
Skończyły się... czekam na dostawę jutro będę wiedział co mam robić ... napaliłem się na tą kamerkę...

Co do lipy to rozumiem, że niektórzy żyją jeszcze w czasach komuny gdzie górowało przekonanie, że lepiej żeby mu krowa zdechła niż mielibyśmy zapracować na własną...

Tak to bywa w niemczech:

O Hans kupił krowa!
Mleko bedzie ...
- Ja też se taka kupie...

W polsce:

Cholera Kowalski kupił sobie krowę
- żeby mu szybko zdechła...

Wiecej komentarza zbędne.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
seeb

Na moje oko i czutke to 90% lipa ze ktos te kamery sprzedawal w europie !!!
no chyab ze ktos zapodal Import z drogiej Japoni gdzie przecietnie kamery Canona sa 25-30 $ drozsze niz w USA .

Se zaloz kolejne konto i napisz ze juz masz HF11
albo ze ci z przed nosa wykupili
 

sharan1

Member
Witam.Ja kupilem w Gdansku w cyfrowe.pl w piatek HF11 za 3529 zl.Jako zw w sobote ,niedziele bylem na weselu nie mialem czasu sie pobawic.Nakrecilem tylko krotki filmik w 17mbps i 24 mbps.Na moim Kuro 508XD nie widze zadnej roznicy.Ogolnie kamerka bardzo mi sie podoba.Pod konic tygodnia bede mial czas to sie pobawie i podziele sie uwagami
 

Annihitek

New member
Niestety, ale serwis camcorders.info ostudził mi chyba skutecznie zapał na tę kamerę - powód prosty: wciąż HDV ma lepszą jakość (recenzja HF11 właśnie o tym wspomina), pomimo rozdzielczości 1440x1080. Do tego dochodzi cena 2200 zł, za którą można dostać HV30... za oszczędzone pieniądze można jakies konwertery nakupić, dodatkowe aku... także wybór wiadomy (jak dla mnie)

Jeszcze na placu boju jest Canon A1 XH, ale na to musiałbym parę miesięcy zbierac...
 

viValdi

New member
Bez reklam
Do właścicieli HF11

Jak jest rozwiązane audio?

Czy jest wejście na mikrofon jack i wyjście na słuchawkę?
Czy można wyłączyć automatykę wzmocnienia dzwięku i regulować poziom ręcznie?
Czy daje się rozsądnie ręcznie regulować poziom nagrywania dzwięku w czasie nagrywania video?
 

prekto

New member
viValdi:
1. jest
2. tak
3. nie, ponieważ tym dżojstikiem trochę źle się manipuluje jak się nagrywa i można poruszyć kamerką a tym samym nagrywanym obrazem.

pozdrawiam,
Prekto
 

bemx2k

New member
Annihitek

Zgadza sie ze Canon HV30 to jedna z najlepszych jesli nie najlepsza posrod kamer w cenie ponizej 1000$

Tylko jesli mowa o jakosci wzgledem HF11 , to zebys sie nie zdziwil jak w dobrych warunakch oswietleniowych
powiedzmy wyciaczka w gorach , las jodlowy ,skaly mnostwo detali sloneczna pogoda
i HF11 z 24Mbit/s moze okazac sie lepszy :)
zreszta jest w necie troche sampl i z obu kamer
i jesli ktos posiada TV Full HD spoko zauwazy roznice .
1440x1080 +/- 1,55ml pixeli
1920x1080 +/- 2 ml pixeli
to jest +/- 30% wiecej pixeli w ramce obrazu
mozna nie zauwazyc roznicy 10% ale 30% ............?

b.t.w
pewniakiem zaraz bedzie attack maniakow tasmy
 

Annihitek

New member
bemx2k napisał:
Annihitek

Zgadza sie ze Canon HV30 to jedna z najlepszych jesli nie najlepsza posrod kamer w cenie ponizej 1000$

Tylko jesli mowa o jakosci wzgledem HF11 , to zebys sie nie zdziwil jak w dobrych warunakch oswietleniowych
powiedzmy wyciaczka w gorach , las jodlowy ,skaly mnostwo detali sloneczna pogoda
i HF11 z 24Mbit/s moze okazac sie lepszy :)
zreszta jest w necie troche sampl i z obu kamer
i jesli ktos posiada TV Full HD spoko zauwazy roznice .
1440x1080 +/- 1,55ml pixeli
1920x1080 +/- 2 ml pixeli
to jest +/- 30% wiecej pixeli w ramce obrazu
mozna nie zauwazyc roznicy 10% ale 30% ............?

b.t.w
pewniakiem zaraz bedzie attack maniakow tasmy
Na camcorders.info nie podzielają Twojego entuzjazmu, a popatrz na takie Canon A1 XH, sugerujesz, że ten potwór na HDV zrobi gorszej jakości film, aniżeli mieszczące się w dłoni HF11 w podobnych warunkach? Dlaczego w takim razie w testach na camcorders.info widać wyraźnie różnicę między HF11 a HV30, na korzyść tej drugiej? Nie mam nic do kart pamięci i dysków, jak i do HF11 - sam miałem alergię na miniDV, ale takie podejście lubi wypaczać fakty.

Zresztą - sam się nauczyłem i zauważyłem, że można nakręcić fatalnej jakości film w 1440x1080 w HV30, a bardzo dobry w SD w gorszej kamerze i w niższej rozdzielczości, więc rozdzielczości nie traktuj jako wiążacy element, bo ztcw obecnie niewiele to znaczy. Sam dostałem od jednego profesjonalisty reprymendę, że rodzielczość często nic w ogóle nie znaczy.

//edit dopowiem jeszcze, że oczywiście widziałem sample z HF11, są fajnie, nie powiem, ale często robione w warunkach pełnego światła, czesto bez super ruchliwych obiektów na filmie. Takiej samej jakości nakręciłem już wiele na HV30, nic szczególnego uważam. Moim zdaniem o potencjale kamery świadczy to, jakie ona robi filmy w niestandardowych warunkach - np: bardzo słabe oświetlenie + dużo ruchu. W tym właśnie warunkach HV30 spisuje się ok (na mój gust). Ponoć najlepiej z camcorderów w swoim segmencie, a najlepiej chyba A1 XH, której segment jest trochę inny... Także co mi z rodzielczości 1920x1080, gdy na takim filmie będzie pełno szumów? To ja już wolę nawet coś w SD, byleby było wszystko z jak najlepszą jakością.
 
Ostatnia edycja:

sharan1

Member
Pierwsze szybkie spostrzezenie po nagraniu filmu HF11.Nagrywajac w automacie (latwe nagrywanie) wszystko jest ok,kolory ostrosc.Natomiast jak nagralem material w Trybie Filmowym 25p,to przy przesuwaniu kamery(nawet wolnym) obraz jest troche rozmazany,widac drgania kamery.Co w w automacie (latwe nagrywanie) nie wystepuja.Kolory w Trybie filmowym tez sa jakies takie szare.nie ma tego nasycenia jak przy nagrywaniu w automacie
 

bemx2k

New member
sharan1

Trzeba sie bedzie duzo poduczyc co do czego sluzy
Ja mam HG20 ( w 90% to samo co HF11 )
i po wielu experymentach widze ze mozna Manualnie
wycisnac z tej kamery wiecej niz na Easy ,szczegolnie w domu przy 20watowej (+/-100W) energooszczednej zarowce :)
umiejetne uzywanie : Aperture- Exposure-
moze czasami duzo pomoc .
 

bemx2k

New member
Niejako na skroty moze ktos ma jakies info na temat ustawien manualnych w HF11/HG20 , jakos nie ciekawie mi wychodza pierwsze nagrania , szczegolnie w slabym swietle :/ widzialem pare sampli
z HF11 z imprez w minimalnym oswietleniu i wyglada jak by ludziska potrafili nagrywac z 2x mniejszym szumem niz w moim wypadku ??
co jest , .. jakies sztuczki , czy usowanie szumu w postprodukcji ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry