Canon HF11 vs Sony HDR-SR12

inn

New member
Witam was,
Przymierzam się do zakupu kamery. Po przeczytaniu recenzji i opinii oraz uściśleniu tego czego będę oczekiwał po ty urządzeniu, na polu boju zostały 2 egzemplarze: Canon HF11 vs Sony HDR-SR12. Zależy mi na tym by pamięć wystarczała na długie godziny (będę jej używał podczas długich wakacji, kiedy nie będę mógł zrzucić materiału nagranego na inny nośnik - za wyjątkiem ewentualnych kart pamięci). Jednym słowem chciałem się zapytać co sadzicie o tych modelach, i który uważacie za lepszy? Drugie pytanie dotyczy HDR-SR11, a mianowicie czy ta kamera różni się od SR12 tylko pojemnością dysku??
Z góry dzieki za pomoc,
inn
 

bemx2k

New member
Stawiam na Sony SR12 ktora posiada dysk twardy wiec
zmiescic na nim mozna znacznie wicej niz na kilku kartach.

Jak juz porownywac Sony SR12 to do Canona HG20
i wtedy Canon wygrywa :)
Canon zapisuje na najtanszych kartach SDHC i na dysku
ogolnie ujmujac w rankingach stoi ciut wyzej niz Sony .
 

huling

New member
bemx2k napisał:
Canon zapisuje na najtanszych kartach SDHC i na dysku
Sony SR12 też nagrywa na kartach i na dysku. Niestety są to karty Memory stick, które są droższe niż SDHC. Jednak 120 GB w zupełności mi wystarcza. Ja mam włożoną kartę 2 GB i ustawiłem kamerę tak, że filmy zapisują się na HDD, a zdjęcia na karcie.
 

bemx2k

New member
huling

Zgadza sie ze zapisuje rowniez na kartach ,lecz owe karty sa
kuzwa 2,5 x drozsze od SDHC ,Sony chce sie nachlapac
jak spadna ceny owych kart to od razu Sony SR12E
dostanie extra pare punktow w wszystkich servisach :)

bo jak narazie gniazdo pamieci MemoryStickDuo to wada
a nie zaleta ;)
 

huling

New member
bemx2k napisał:
Zgadza sie ze zapisuje rowniez na kartach ,lecz owe karty sa kuzwa 2,5 x drozsze od SDHC
No niby tak, ale przy 120 GB HDD nie trzeba wogóle kupować karty.
A różnica w cenie kart to tylko 100 zł, co przy kamerze za kilka tysięcy wcale nie jest aż tak dużo.

bemx2k napisał:
Jak juz porownywac Sony SR12 to do Canona HG20
i wtedy Canon wygrywa
Moim zdaniem, to bardzo błędne porównanie. Te dwie kamery znacznie się różnią. SR12 ma 2x większy dysk, ma wizjer i nagrywa dźwięk w formacie 5.1
 

inn

New member
A jak Ci się spisuje ta Sonka?? Zastanawia mnie jak dużo szumów występuje przy kręceniu filmu w pomieszczeniu zamkniętym i z małą ilością luxów.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bemx2k napisał:
Stawiam na Sony SR12 ktora posiada dysk twardy wiec
zmiescic na nim mozna znacznie wicej niz na kilku kartach.

Jak juz porownywac Sony SR12 to do Canona HG20
i wtedy Canon wygrywa :)
Canon zapisuje na najtanszych kartach SDHC i na dysku
ogolnie ujmujac w rankingach stoi ciut wyzej niz Sony .

bzdura, ja mam kamere na karte i na photobanku zmieszcze wiecej niz Ty na dysku. Jak dysk poleci masz problem ja nie.

nie tylko sony robi te karty sandysk tez, ale nie sa tanie, wiec nie warto duzo kupowac kart, wystarczy jedna gora dwie.
 

inn

New member
Niestety za bardzo mi nie pomogliście więc zaryzykowałem i kupiłem Canona HF11. Trochę już staniał bo za 3.000 PLN można go dostać. Od jutra zaczynają się testy sprzętu więc dam znać co i jak.
 

sylcho

New member
Kolego Inn, a gdzie udalo Ci się znaleźć HF11 za 3k PLN ?
Jestem mocno zainteresowany tą kamerką ale ceny widze wyższe.
 
Do góry