Canon hf11 czy canon hv30

huragan75

New member
bankrootghost napisał:
dużo się nie pomyliłem, a nawet wcale.
Trzy i pół giga (?) bita przez 2 godziny to dość wolno, nie uważasz ?
Hmm szybko nie bylo ale moj komputer to zaden demon predkosci wysluzony staruszek ;-) ale plytka DVD plus menu i dzwiek w 5.1 :) (ok mialo byc GB :p) Z xxx na AVCHD pewnie nigdy nie doswiadcze
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
To lipa z tymi plikami AVCHD, chyba jednak kupię Canona HV30. Obecnie przeliczenie materiału DV / dodając oczywiście efekty / nie trwa zbyt długo, zakładając, że edycja materiału HDV wydłuży się nawet 4x to i tak będzie krócej niż całą noc i pół dnia.;)

A komputera nie opłaca się zmieniać w między czasie rozmawiałem ze znajomym / gość wie co mówi / musiałbym wydać ładnych kilka tysięcy na nowy żeby faktycznie przeliczanie plików AVCHD szło szybko....

to musi byc naprawd fatalny film jak caly musisz przerabiac
lepsza metoda co do avchd, to tylko edycja tych kawalkow filmu ktore musisz, po co caly film przerabiac i tracic na jakosc, bezsensu.
 

Knob

New member
Witam ponownie, juz jestem o mały kroczek od zakupu hv30, ale jeszcze mnie nutruje jedno, mianowicie, jak to jest z tymi klatkami na sekunde?

Nagrywam sobie coś np wyscigi motocross w pełnym słoncu, czas jest jakies 1/2000 przyslona max zamknieta a zapis jest w 30katkach na sekunde bez przeplotu, czyli ze w tedy uzyskuje fure mega ekstra plyny obraz o duzej szegolowosci i z takie matarialu moge sobie zrobic slowmotion?
 

Knob

New member
bankrootghost napisał:
z tym mega płynnym obrazem przy nagrwaniu bez przeplotu bym raczej nie przesadzał ....


no ale czy dobrze rozumuje, czy lepsze efkety bym uzyskal przy 60i?

i jak to sie maja do siebie klatki/sec w przeplocie i nie? bo ze obraz z przeplotem to rozumiem ale klatki na sekunde????:roll:
 

WiruSSS

New member
Przy 30p uzuskasz bardziej szczegółowy obraz kosztem płynności.

Jesli chcesz zrobić płynny film bez 50i czy 60i się nie obejdzie.

przeplot ma tę wadę że tracisz połowę rozdzielczości ...zaletą jest to że dostajesz 50 lub 60 klatek (w zależności od systemu), czyli dwukrotnie więcej co za tym idzie obraz jest dwukrotnie bardziej płynny.

nie wiem jak rozdzielić poszczególne klatki w róznego rodzaju programach. ja to robię za pomocą skryptów avs ..w wątkach przykeljonych jest mini howto jak to zrobić :)
 
Do góry