Canon HF100 opinie

marcin07x

New member
Witam. Od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem kamerki Canon HF10. Kupilem ja w B&H (mieszkam w Nowym Jorku). Kamera prezentuje sie rewelacyjnie a jakosc obrazu nagranego nia jest wysmienita!!! Do kompletu musialem tez kupic nowego lapka, bo na starym porazka (za slaby), ale na nowym, AVCHD smiga az milo.

Pozdrawiam.
 

emigrant

Member
Przez neta zamawiałeś czy byłeś tam u nich na Manhattanie? i ile dałeś razem z taxem?

Nie cytujemy poprzednika
 

marcin07x

New member
Bylem u nich na Manhattanie. Za kamere zaplacilem 896$ z taxem. Do tego wzialem jeszcze torbe 23$ i filtr UV 10$.
Polecam ta kamerke. Przefajna.
 

emigrant

Member
marcin07x napisał:
Bylem u nich na Manhattanie. Za kamere zaplacilem 896$ z taxem. Do tego wzialem jeszcze torbe 23$ i filtr UV 10$.
Polecam ta kamerke. Przefajna.

hmm trochę cenią się żydki, na amazonie jest taniej i być*może będzie bez taxu bo poza stanem, ale też do nich na manhattan się przejadę zobaczyć a może i kupić. Dobrze, że kupiłeś filtr. Też mam zamiar kupić.
 

emigrant

Member
bankrootghost napisał:
czy promienie UV szkodzą obiektywowi ?
Jak go zasłonisz (ten filtr) ?

Z tego co czytałem i się dowiedziałem to bardzo szkodzą, szczególne jak z kamerką chodzisz po plaży i inne bardzo nasłonecznione miejsca, poza tym druga zaleta taka, że taki filtr jest ochroną dla obiektywu/przysłony, więc nie dostaną się żadne paprocie. Filtr jest idealnie przezroczysty, więc nie wpływa na jakość*obrazu a może i wpływa poprawiając jego walory.
http://www.fotoplanet.pl/bw-filtr-uv-010-mrc-37-mm-p-2871.html
 

marcin07x

New member
bankrootghost napisał:
po co Wam filtr w tej kamerze ?
Czym go zasłaniacie ?[/quote



Ja stosuje filtr jako zabezpieczenie obiektywu (to chyba jasne) przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Zawsze wygodniej jest wyczyscic filtr niz obiektyw tak samo z ewentualnym uszkodzeniem (mechanicznym) taniej jest wymienic filtr 10$ niz obiektyw ???$.
Ja go nie zaslaniam bo nie mam czym, ale to zaden problem.
Nie wiem, moze mozna kupic taka zaslonke?
 

bankrootghost

New member
marcin07x napisał:
Ja stosuje filtr jako zabezpieczenie obiektywu (to chyba jasne) przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Zawsze wygodniej jest wyczyscic filtr niz obiektyw tak samo z ewentualnym uszkodzeniem (mechanicznym) taniej jest wymienic filtr 10$ niz obiektyw ???$.
HF100 ma takie zabezpieczenie fabrycznie (plastikowa kurtyna)



marcin07x napisał:
Ja go nie zaslaniam bo nie mam czym, ale to zaden problem.
nie widzisz problemu ?
Taki filtr nie powinien wprowadzać żadnych "zakłóceń" dla obiektywu.
Wiem, że szkło jest twarde, ale ciągłe wachlowanie kamerą z/do torby/futerału na 100% to szkło porysuje.
 

marcin07x

New member
Ale w trakcie filmowania owa kurtynka jest odslonieta i tylko o to mi przeciez chodzi.

A jak filtr sie porysuje to zaden problem, kupuje nowy i sprawa zalatwiona.
 

T_G

New member
odwiedzilem dzisiaj mediamarkt, nagralem material przy dobrym oswietleniu i zaciemnione polki, jakosc obrazu rewelacyjna, na komputerze nie ma zadnego problemu z odtwarzaniem, kazdy palyer to lapie , gorzej z montowaniem, premiere cs3 niby plik akceptuje ale robi audio conforming i sie wiesza, vegas tego u mnie nie lyka, kiepsko to wyglada
 

lala33

New member
jaka karta pamieci?

kupilam tez kamerke canon hf100 i zastanawiam sie nad zakupem odpowiedniej karty a mam na oku karte pamieci PQI 16GB i jestem ciekaw czy poradzi sobie predkoscia zapisu i odczytu a moze sa lepsze karty pamieci nie przesadzajac z cena?
 

amon75

New member
bankrootghost napisał:
szczerze mówiąc nie powinno mieć to dla Ciebie znaczenia, jaki jest system plików.
Jest to FAT32
Ma zasadnicze znaczenie. Jesli wykonujsz dlugie ujecia i nie masz zamiaru edytowac materialu, w przypadku FAT32 pliki wynikowe beda podzielone co 4 GB. Przy uzywaniu odtwarzaczy hardware'owych typu Popcorn czy Dvico Tvix jest to problem. Ale to tylko, jesli nagrywa sie dlugie, powyzej 30 minut ujecia. W innym wypadku pliki i tak beda krotsze, wiec nie bedzie raczej problemu.
 

amon75

New member
pchola napisał:
No właśnie chodzi mi o zgranie tego na krążek i odtwarzaniu w DVD :(
Domyślam sie że moje pudełko do tego nie wystarczy.
Co ewentualnie musiałbym wynmienić aby można było stworzyć taki krążek czytany przez DVD?
(przypominam mam: Athlona 64 3200+, Radeon X800GT 256MB, 2GB RAM)

Przeciez to nonsens. Kup sobie kamere SD jest trzy razy tansza, nie bedziesz mial problemow z obrobka i odtwarzaniem. jesli kupujje sie kamere HD to chyba raczej po to, zeby odtwarzac HD. Wiec albo kup odtwarzacz sprzetowy H.264 (Popcorn, Dvico Tvix itp.) albo mocny komputer z karta graficzna z wyjsciem HDMI, albo Component. Mozesz tez odtwarzac wprost z kamery. Ale przeskalowywanie do SD to nieporozumienie.
 

bankrootghost

New member
amon75 napisał:
Ma zasadnicze znaczenie. Jesli wykonujsz dlugie ujecia i nie masz zamiaru edytowac materialu, w przypadku FAT32 pliki wynikowe beda podzielone co 4 GB. Przy uzywaniu odtwarzaczy hardware'owych typu Popcorn czy Dvico Tvix jest to problem. Ale to tylko, jesli nagrywa sie dlugie, powyzej 30 minut ujecia. W innym wypadku pliki i tak beda krotsze, wiec nie bedzie raczej problemu.

chyba (raczej na pewno) źle zrozumiałeś moją odpowiedź.
Różnica pomiędzy FAT32 a NTFS jest ogólnie znana.
Nie ma ona jednak ŻADNEGO znaczenia, jeśłi rozmawiamy o kamerze HF100 (a tego dotyczy wątek).
Kamera ta (sądzę, że nie tylko ta) nie ma możliwości inicjalizowania karty w NTFS, robi to tylko w FAT32.
O tym myślałem pisząc, że nie ma to dla użytkownika znaczenia.

To tak jakbyś zwrócił mi uwagę, że silniki czterocylindrowe są lepsze od dwu cylindrowych przy rozmowie o Fiacie 126P. Miałbyś rację, ale co z tego.
Kierowca malucha miał taki sam wpływ na to ilucylindrowy silnik napędzał jego pojazd, jak użytkownik HF100 na system plików karty SDHC.
 

arok

New member
Witam ponownie:) Bankrootghost dobrze gada... dac mu piwa:)
Od jakichs 2 dni ma kamerke HF100 i zrzucalem filmy na kompa i... porazka:( Widac jakosc, piekna poprostu idealna ale co z tego jak mi sie to tnie... Chyba zostalem zmuszony do zakupu nowego kompa.
A ogolnie kamerka bardzo mala, estetyczna i jak mowil Bankrootghost kolor jest bardzo przyjemny ( a ja mu nie wierzylem do konca) jest grafitowa, a nie srebrna i bardzo dobrze sie prezentuje (czarna jest czarna ale nierozsadne byloby kupowanie HF10 tylko dla koloru).Canon nie ma specjalnie zdolnosci do robienia rzeczy ergonomicznych, poniewaz gdy trzymasz kamere prawej dloni i chcesz kciukiem zmienic tryb to musisz sie mocno nagimnastykowac (to samo tyczy sie Canona EOS400d, jest molo ergonomiczny i trzeba miec male dlonie).Do tego bateria... naprade krotko trzyma i trzeba sie zabezpieczyc w dodatkowe karty. Mimo to nie ma co marudzic bo sprzet jest bardzo dobry i ja go osobiscie polecam.
Mam jeszcze pytanie... Chyba raczej do bankrootghost'a. Czy da sie ominac jakos wymiane kompa, zebym mogl odtwarzac normalnie filmy. Nie chcialbym nagrywac w gorszej jakosci. Co moglbys mi poradzic? Z gory dziekuje za odpowiedz:) I dzieki odrazu za wczesniejsze doradzenie, bardzo sie przyadalo...

Nie cytujemy poprzednika
 

T_G

New member
ja mam p4 D 3ghz, 2gb ram i radeona 1800 gto, nic sie nie tnie, specjalnie nagralem material tym canonem zeby to posprawdzac

i mam prosbe bo mnie to interesuje najbardziej:

czy ten model obsluguje karty 16 bg sdhc
czy soft canona dolaczony do kamery konwertuje material do jakiegos zjadliwego formatu dla systemow montazowych i czy dziala na win xp x64
 

arok

New member
obsluguje 16 sdhc... ImageMixer niby konwertuje na DVD ale jeszcze tego nie robilem...

Nie cytujemy poprzednika
 

T_G

New member
dzieki, generalnie bardzo udany model, tylko martwi mnie krecenie w terenie na przyklad albo w tlumie bez wizjera z uzyciem wyswietlacza
 
Do góry