Canon HF100 opinie

viValdi

New member
Bez reklam
@scooby

telewizor nic nie wymusza. TV jest projektowany do odtwarzania sygnału z przeplotem i tyle. Monitor komputera projektowany jest do prezentowania obrazu progresywnego - i już.

@marciniozo

ale ja nie namawiam do korzystania z 25p, wprost przeciwnie. Żeby korzystać z 25p i mieć dobre efekty trzeba najpierw mieć nerwy ze stali i nadnaturalne zdolności tonizowania każdego ruchu w kadrze.
Ja tak nie potrafię
 

scoobydoo19911

New member
vivaldi chodziło o przeznzczenie sygnału progresywnego jak tak to sorki ale
trochę inacej to zrozumiałem w twoim poście
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grizzly29

New member
@marciniozo

oczywiście praktycznie wszystko nagrywam w 50i - ale martwi mnie klatkowanie/stroboskop dla trybu 25p i kinowego

zresztą chciałbym zrozumieć czemu tak się dzieje i na pewno mądre osoby na tym forum sa w stanie mi to wytłumaczyć, ciekawi mnie tez obecnosc trybu kinowego i jego cechy - ile klatek i w jakim trybie - moze to jest to slynne 24p ? :)

@viValdi

MPC odgrywa H.264 - wg mojej wiedzy początkującego AVCHD to tylko kontener - jest reprezentowany przez rozszerzenie mts - zasadniczo wiele się to nie rozni od mkv w ktorym tez moze siedziec video zakodowane w H.264 - reasumując - mój MPC odtwarza pliki mts zgrane z HF100 via usb. I nie wyczuwam tutaj pułapki :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
viValdi ja niestety też nie :( mam takiego daru....:D:D:D

Ale panowie my tu o parametrach technicznych a ja właśnie "zmontowałem" krótki filmik z pobytu u rodziców. Wypaliłem jako DVD AVCHD i wrzuciłem do odtwarzacza Blu-Ray.

Sam filmik nic specjalnego, ale jakość.... rzecz by można palce lizać. :D:D:D:D
Przynajmniej żona widzi teraz po co kupiliśmy plazmę i odtwarzacz BD.
Wiosna idzie trawa pięknie się zieleni, kwiatki kwitną i to chodzi, ogród mamy pięknie się prezentuje. A, że moja lepsza połowa jest miłośniczką kwiatów...
resztę sami sobie dopiszcie.

Pozdrawiam miłośników HD !!!

Edit

Co do trybu kinowego, jak kupiłem kamerę to trochę w nim filmowałem i stwierdziłem, że kiepsko to wychodzi. Dlatego sobie to odpuściłem raz na zawsze.
Filmik o, którym piszę wyżej filmowałem w trybie 50i i jestem z jego jakości bardzo, ale to bardzo zadowolony!!!

Co do stroboskopu przy 25p. Tak niestety jest. Czytałem o tym przed zakupem kamery i oglądałem filmy w sieci. Ale zasięgnąłem opinii osób doświadczonych i ... właśnie używam trybu 50i. Jest OK" i to najważniejsze.
Oczywiście wiem, że nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej, ale ja jestem z tej kamery zadowolony a to najważniejsze.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak pisałem żadne tam arcydzieło, po prostu wreszcie jest wiosna i można przetestować kamerkę!!!

Zmontowałem w programie Corel VideoStudio Pro X2 i wypaliłem jako DVD AVCHD przy 17000kbps.
 

grizzly29

New member
tryb kinowy

wygooglałem w końcu :)

"W połączeniu z filmowaniem 25P dostępny jest specjalny tryb filmowania CINE. Opracowano go w oparciu o najlepsze kamery serii XH. Użytkownik ma wpływ na zmianę parametrów kontrastu i rozpiętości tonalnej, co pozwala podczas oglądania na ekranie TV uzyskać efekt przypominający tradycyjny film kinowy"

czyli jest to tryb 25 klatek/sek progresywnie z jakimis konkretnymi ustawieniami - jutro sprawdzę sobie czy widzę różnice i sens robienia w tym trybie


A co do tego stroboskopu to może mój TV myśli że dostanie 24p od kamery i skoro dostaje 25p to mu jednej klatki brakuje co sekundę? Na TV nie zbadam tego w jakim trybie jest dany film bo HF100 i tak wszystko konwertuje do 50i na wyjściu (za instrukcją)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
grizzly29 czysty marketing ten opis. Ja tak trochę po filmowałem i mi to nie pasowało. Pokazałem te filmiki koledze, który filmuje zarobkowo już ładne parę lat.

Stwierdził krótko żeby odpuścić sobie ten tryb kinowy, filmowy czy jak tam zwał!!! Nie ta klasa kamer.
Ja się z nim zgadzam bo co by producent nie napisał to wychodzi to mizernie.
 

Aquadavilius

New member
Także potestowałem trochę tryb filmowy 25 P.
Lipa, nie wiem po co to dodali bo w żadnym kinie nie widziałem w tak skokowy sposób odtwarzanego filmu.
No chyba ,że chodzi o filmy przedwojenne ;)
Szkoda sobie nim zawracać głowę.
 

grizzly29

New member
Na czym polega owa skokowość ? Moze napotkałeś po prostu juddering ? U mnie wygląda to jak stroboskop na TV-LCD. Obstawiam ze to jest wlaśnie to. Z drugiej strony jesli nasze TV pracują natywnie w 25Hz to skoro kamera zapodaje 25p to powinno być ok - tego troche nie rozumiem.
 

grizzly29

New member
Uproszczenie - sorry - pracują w 50Hz więc judderu nie powinno być przy 25p
Oczywiście nasze TV nie pracują w 25Hz :)

Stąd jest chyba problem z filmami 24p ze stroboskop się robi - proszę kogoś mądrzejszego o korektę jesli się mylę
 

Aquadavilius

New member
Mój TV przyjmuje po component 50i a HDMI ma wg. instrukcji możliwość wyświetlenia 50 lub 60 Hz. Także absolutnie nie przyjmuje 25p.
Ten tryb filmowy w kamerze ma 25 klatek/s nie 24 ale na wyjściu jest konwertowany na 50i by kazdy TV mogł wyświetlić obraz.
 

Aquadavilius

New member
Zakupiłem zamiennik BP-819 z ładowarką , akumulatorek firmy Formax.
Dziwne ,że ma z tyłu tak jakby wskaźnik ( 4 małe diody + dolna podłużna) który nic nie wyświetla. Nie wiem czy to jakaś imitacja czy coś mam niesprawne. Może ktoś zakupił taki sam i coś w tym temacie podpowie?
 

T_G

New member
czy moze ktos uzywa juz z tym Canonem karty sandisc 32GB ? Czy kamaera ja widzi, czy na calej karcie transfer sie utrzymuje i nie ma klopotu z rejestracja ?
 
Do góry