Canon Hf10

BeNNyrafal

New member
witam
jestem szczęśliwym posiadaczem kamery canon model hf10
mam prośbę, potrzebuje instrukcji po polsku, oraz podpowiedzi jak zgrywać filmy na dysk twardy, mam karte ale jak wkładam ją do czytnika, to na komputerze nie widzę na niej żadnych nagrań, tylko zdjęcia.

kamere kupiłem w usa i mam wszystkie programy które dają razem z kamerą !
z góry dziekuje
 

Bartek21

New member
BeNNyrafal napisał:
na komputerze nie widzę na niej żadnych nagrań, tylko zdjęcia.

widocznie masz ustawione zapisywanie zdjęć na kartę a filmów już nie, podepnij kamerę (w trybie oglądania wideo, z podłączonym zasilaniem) przez usb do kompa; wykryje ci to urządzenie jako dwa urządzenia dysk i czytnik kart SD i będziesz miał jak zgrać zdjęcia

jeżeli chodzi o instrukcję to mogę podesłać i jakieś skany/zdjęcia tylko napisz co dokładnie bo nie chce mi się całej
 

emigrant

Member
Ja też mam HF10 ntsc i nawet nie zaglądałem do manuala bo po co? Te menu jest tak proste i logiczne, że nie trzeba żadnych książek. W kamerce nie ma żadnej wielkiej filozofii. Poza tym kamerka z usa ma polskie menu do wybrania. Co śmieszne musiałem wrócić do wersji po angielsku bo gubiłem się w polskim tłumaczeniu. Jakoś dla mnie to dziwnie przetłumaczone, ale oczywiście jak kto woli.
 

BeNNyrafal

New member
Bartek21 napisał:
widocznie masz ustawione zapisywanie zdjęć na kartę a filmów już nie, podepnij kamerę (w trybie oglądania wideo, z podłączonym zasilaniem) przez usb do kompa; wykryje ci to urządzenie jako dwa urządzenia dysk i czytnik kart SD i będziesz miał jak zgrać zdjęcia

jeżeli chodzi o instrukcję to mogę podesłać i jakieś skany/zdjęcia tylko napisz co dokładnie bo nie chce mi się całej

super ze was znalazłem, przepraszam ale bede mial trochę pytań.
mi chodzi głownie o zgranie filmu, nie o zdjęcia, zdjęcia mam ustawione ze zapisują sie na karcie i bez żadnych problemów je widze i zgrywam.
Mam trudność, a raczej nie potrafie, włąśnie zgrać filmu na dysk twardy, nawet jak przekopiowałem z flash-a na karte pamieci to jak ją podłaczam do czytnika kart nie widze tam żadnych filmów, a widać że miejsce zajmuje.
nie zainstalowałem programeu imagemixer 3 bo nie moge znalesc klucza, nie wiem gdzie go podali, a możliwe że właśnie ten program jest niezbędny do zgrania filmu?
dzieki za odpowiedz
 

BeNNyrafal

New member
Avid Liquid 7
zna ktoś ten program, dowiedziałem sie (przeczytałem) ze pinnacle nie zgrywa filmów z kamery w formacie ntsc, wiec bede próbował tym programem, jak już pisałem standardowo do tego (chyba) służy program imagemixer3, który dostałem z kamerą, ale nigdzie nie mogę znaleść seriala, pisze ze powinien być w instrukci, ale ....... NIE MA.
wiecie jak zgrać może film z canona, jak zgrałem film na karte i wkładam ją do czytnika kart? bo miejsce jest zajęte ale komuter nie widzi żadnych formatów by oglądać ! dzieki
 

bankrootghost

New member
BeNNyrafal napisał:
.
nie zainstalowałem programeu imagemixer 3 bo nie moge znalesc klucza, nie wiem gdzie go podali, a możliwe że właśnie ten program jest niezbędny do zgrania filmu?

kluczem do odpalenia ImageMixer3 jest numer seryjny kamery (przecież w czasie instalacji jest to WYRAŹNIE napisane przez program)
 

Bartek21

New member
Może i wyraźnie napisane, ale z własnego doświadczenia wiem, że jak się pokaże jakieś okienko i trzeba coś wpisać to się szuka licencji itp. a nie sprawdza numeru kamery. :D
Swoją drogą BeNNyrafal mam nadzieję, że wiesz iż filmy będą z plikach formatu .mts (na kamerze) i .m2ts (po zaimportowaniu na kompa)?
 

BeNNyrafal

New member
bankrootghost napisał:
kluczem do odpalenia ImageMixer3 jest numer seryjny kamery (przecież w czasie instalacji jest to WYRAŹNIE napisane przez program)
Może wyraźnie, ale dokładnie tego szukałem, i jakoś nie wpadłem że zerialem może być numer kamery. (ciekawe jak instalacja tego programu na innym kompie? czy może być jeden serial na różne kompy)

Dzieki wielkie, udało mi sie zgrać nagrania na dysk twardy, teraz bede próbował jakąś obróbkę, podobno do pinnacle (wersja 12) trzeba wgrać jakieś "codeki" by obsługiwał NTSC, wiecie może coś na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
program WYRAŹNIE pyta się o numer seryjny KAMERY a nie o jakiś numer seryjny (camcorder S/N).

Instalacja softu na drugim komputerze (różnych komputerach) nie stanowi żadnego problemu
 

mikiko

New member
hf 10

mam hf 100 to prawie to samo co hf10 instrukcja jest jedna dla obu.
kamera formatuje kartę i tylko z poziomu kamery jest do niej dostęp przez oprogramowanie dostarczone z kamerka.
 

Bartek21

New member
dziwne u mnie hf10 widzi jako dysk twardy i czytnik kart, zobaczył tak bez instalowania czegokolwiek, ale tylko jak w kamerze ustawiłem tryb "oglądaj wideo"
 

mazby

New member
hf 10

jeszcze jedno pytanie odnośnie canona hf10. Nigdzie nie mogę się doczytać czy można filmować z zamknięta klapką? Pytam bo w opisie jest podane, że zamkniecie klapki (ekranu) powoduje przejście kamery w stan "stand-by"
Mazby
 

fr0g

New member
Mam pytanie a jednocześnie prośbę.

Chciałem użyć opcji "Nagraj DVD", tej kiedy podłączy się kamerę do kompa przez USB. Ale wtedy chce instalować sterowniki do kamery.

Płytkę ze sterownikami zostawiłem w Pracy (jest długi weekend i nie mogę tam wejść).

Czy może ktoś wrzucić na rapidshare.com potrzebne pliki.

Dziękuję za pomoc.
 

balcerz7

New member
Canon HF-100

Nie mam pojęcia czy w dobrym miejscu to co pisze wyskoczy...?Jestem tu po raz pierwszy i chcę zadać pytań kilka.
1.Mam tą kamerkę od wakacji i wciąż nagrywa mi dodając różowy kolor.Kombinowałem na różnych ustawieniach ( ręczny balans też) i nic.To naprawdę przeszkadza, kiedy się ogląda ukochane twarze o "świńskim" kolorze.Co z tym można zrobić?Dodam że zdjęcia z Canona S2 mają dobre kolory.
2.Mam zbyt wolny komp do edycji, więc zrzucam AVCHD jako dane na DVD do czasu aż zmienię kompa.Czasem jednak potrzebuję nagrać materiał w jakimś bardziej popularnym formacie np. MPEG2.W dołaczonym sofcie jest coś takiego jak "DVD list" gdzie jak rozumiem konwertuje mi materiał do ww formatu.Niestety kiedy już ma wypalać płyte (DVD) pojawia się komunikat:"This disc format is not supported" .Cokolwiek miałoby to znaczyć nie wiem co z tym zrobić...?:confused:
 

bankrootghost

New member
balcerz7 napisał:
Niestety kiedy już ma wypalać płyte (DVD) pojawia się komunikat:"This disc format is not supported" .Cokolwiek miałoby to znaczyć nie wiem co z tym zrobić...?:confused:

Pixela Image Mixer toleruje jedynie płyty minus (zapewne wkładasz do napędu plusa)
 
Do góry