Cambridge Audio CXN100 - Dźwięk, który daje radość

M.

hdtv.com.pl
Cambridge Audio przedstawia CXN100 - nowy odtwarzacz sieciowy.

CambridgeAudio-CXN100.jpg
cambridgeaudio.com

Choć obudowa CXN100 może wyglądać znajomo, jego konstrukcja przeszła prawdziwą rewolucję. Inżynierowie Cambridge Audio spędzili setki godzin słuchając muzyki, wymieniając kluczowe komponenty audio, takie jak kondensatory i wzmacniacze operacyjne, strojąc w ten sposób stopień analogowy. Następnie mierzono zmiany, aby potwierdzić wyniki testów odsłuchowych. W rezultacie otrzymano m.in. poprawiony stosunek sygnału do szumu i zmniejszone zniekształcenia. Oprócz nowych komponentów wewnątrz urządzenia nowy odtwarzacz oferuje również większy wyświetlacz TFT, o wyższym kontraście i rozdzielczości 1280 x 569.

CXN100 został zmodernizowany przy użyciu nowych technologii. Odtwarzacz korzysta z układu DAC ESS 9028Q2M, który wg producenta brzmi i mierzy lepiej niż jakikolwiek inny DAC, który wcześniej umieszczony był wewnątrz. Dodatkowo filtry w ESS 9028Q2M są tak dobre, że nie jest potrzebny dodatkowy filtr po sekcji przetwornika, co znacząco upraszcza ścieżkę sygnału i oznacza mniej technologii przeszkadzających muzyce.

CambridgeAudio-CXN100-1.jpg
cambridgeaudio.com

Od ponad 10 lat, Cambridge Audio pracuje nad platformą StreamMagic, która regularnie jest udoskonalana w siedzibie firmy, w Londynie. Układ ten jest przemyślanym połączeniem sprzętu i oprogramowania i jest sercem wszystkich odtwarzaczy sieciowych Cambridge Audio. W CXN100 znajdzie się 4. generacja modułu StreamMagic. Najnowsza wersja pozwala cieszyć się plikami w rozdzielczości do 32-bitów/768 kHz oraz DSD512. Odtwarzacz posiada także zintegrowany moduł Bluetooth ułatwiający połączenie ze smartfonami tabletami itp. Odtwarzacz w pełni dekoduje również pliki MQA. Partnerująca aplikacja StreamMagic jest intuicyjna w użyciu i doskonała dźwiękowo, co pozwala na płynną kontrolę nad muzyką, niezależnie od tego, czy korzystamy z radia internetowego, serwisów Spotify, TIDAL, Qobuz, Deezer, czy z zapisanych na dysku plików. Dzięki aktualizacjom OTA (Over the Air) CXN100 ma szansę stawać się coraz lepszy.

CambridgeAudio-CXN100-2.jpg
cambridgeaudio.com

Cambridge Audio CXN100 wykorzystuje dwa ważne rozwiązania: mpeg-DASH (DynamicAdaptive Streaming over HTTP) i HLS (HTTP Live Streaming), co pozwala uzyskać większą spójność streamowanego na żywo sygnału, oddając pełnię muzyki z radia internetowego. Jest to technologia, która nadaje priorytet ciągłości strumienia i decyduje o jakości zgodnie z dostępną przepustowością sieci. Tego typu rozwiązania stosowane są np do zapewnienia płynnego korzystania np. z serwisu Netflix. Użytkownikom radia internetowego, zapewni to odbiór w wyższej jakości, jeśli tylko będą w takiej formie dostępne.

CambridgeAudio-CXN100-3.jpg
cambridgeaudio.com

Z tyłu CXN100 znajdują się m.in. dwa wejścia cyfrowe (1 x optyczny TOSLINK i 1 x koncentryczny S/PDIF), przeznaczone do podłączenia źródeł cyfrowych. Dostępne jest również asynchroniczne wejście USB, idealne do połączenia komputerów PC i Mac. Do wejścia USB Mass Media można podłączyć napęd USB, a łącze Bluetooth umożliwia łatwe odtwarzanie z telefonu komórkowego lub innych urządzeń przenośnych. Podłączony do odpowiedniego wzmacniacza (np takiego jak wielokrotnie nagradzany Cambridge CXA81), Cambridge Audio CXN100 pozwala na skorzystanie ze zbalansowanych wyjść XLR.
CXN100 może także pracować jako cyfrowy przedwzmacniacz.

CambridgeAudio-CXN100-rear.jpg
cambridgeaudio.com

Specyfikacja techniczna:
 • DAC: ESS ES9028Q2M
 • WEJŚCIE USB: USB typu B jest zgodny z profilem USB Audio 1.0 lub 2.0 (do wyboru przez użytkownika)
 • WEJŚCIA CYFROWE: koncentryczne S/PDIF i optyczne TOSLINK
 • WYJŚCIA ANALOGOWE: zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA
 • WYJŚCIA CYFROWE: koncentryczne S/PDIF i optyczne TOSLINK
 • ODTWARZANIE: UPnP, lokalne nośniki USB, Airplay 2, Bluetooth, wbudowany Chromecast, Radio internetowe, Spotify Connect, TIDAL, Qobuz, Deezer, RoonReady
 • ODTWARZANE TYPY PLIKÓW: AAC, AAC+, AIFF, ALAC, DSD (x512), FLAC, HE AAC, MP3, OGG Vorbis,WAV, WMA
 • ETHERNET: 10/100 Mbit
 • WI-FI: IEEE 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz)
 • POBÓR MOCY: 0,5 W
 • WYMIARY (szer. x wys. x gł.): 430 x 80 x 325 mm
 • WAGA: 3,5 kg
Rekomendowana cena detaliczna została ustalona na poziomie 4990pln.
 
Do góry