Cambridge Audio Azur 651 BD

adas2412

New member
Witam czy ktoś już testował ten Player lub może któryś z forumowiczów posiada taki. Mogę go mieć w atrakcyjnej cenie :D i się zastanawiam nad nim lub Denon 1611:?:
 

JanuszKołeck

New member
Tak tak. Forumowicze testowali. Jeden taki był, co włączył i on grał. Test wypadł pozytywnie, bo mu się obraz podobał jak oglądał DiviXa z Wojnami klonów zripowanymi z jedynki...

A tak na poważnie, to jest to bez dwóch zdań świetny odtwarzacz z fantastycznym obrazem i dźwiękiem. Stereoplay dał mu mu w teście bardzo wysokie oceny. Jak w dobrej cenie, to bierz i się nie zastanawiaj, bo kupi kto inny.
 

Mars

New member
Witam czy ktoś już testował ten Player lub może któryś z forumowiczów posiada taki. Mogę go mieć w atrakcyjnej cenie :D i się zastanawiam nad nim lub Denon 1611:?:

Witam!

Tu nie ma się na czym zastanawiać. Cambridge Audio to audiofilski produkt. O ile Denon może próbować nawiązać walkę z CA w zakresie obrazu z płyty blu-ray i DVD (3D to dodatek) to już dźwięk z brytyjskiego odtwarzacza będzie lepszy. Zarówno surround, choć tu przewaga nie jest duża, jak i stereo, gdzie różnice są już spore. Dźwięk stereo CA jest po prostu lepszy od Denona. Bardziej neutralny, dojrzalszy. Użytkuję poprzednika AZUR 651 DB, bardzo udany model 650 BD, więc wiem, co potrafi. Polecam dobry kabel zasilający (to co jest w pudełku to żart, tylko, żeby podłączyć i sprawdzić) oraz dobrej klasy kable do podłączenia analogowego.

Udanych odsłuchów
 

adas2412

New member
dobrze dzięki a info z tym kablem zasilającym że w takiej klasie sprzęt posiada kiepski kabelek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adas2412

New member
już zamówiony teraz tylko czekać na towar
Witam ponownie no i przyszedł odtwarzacz. pierwsze wrażenie takie że to kawał odtwarzacza ciężki, wielki i bardzo ładnie wykonany. na pierwszy rzut poszły filmy m2ts i chodzą rewelacyjnie z dźwiękiem DD trueHD oraz dts HD i co najważniejsze czyta polskie napisy obojętnie w jakim formacie. Obraz rewelacja i dzwiek także super wysoko gra. MkV nie było żadnego problemu i z dysku i przez dlna. Jeszcze zostało mi obejrzeć Film BD, także polecam ten odtwarzacz naprawdę jestem zaskoczony taką multi funkcjonalnością.
 

Mars

New member
No cóż. Entuzjazm mnie nie dziwi. 651BD to audiofilski sprzęt. Mam 650BR i po 2 latach jestem nadal bardzo zadowolony. 651BD ma jeszcze lepszy przetwornik obrazu i czyta 3D. Obudowa w całości z metalu, w środku dobrej klasy elektronika - przetworniki C/A, znakomity skaler firmy Marvell oraz tor analogowy na elementach dyskretnych. Do słuchania stereo najlepiej włączyć opcję "pure audio", której uruchomienie nie tylko wyłącza wyświetlacz, ale odłącza niepotrzebne tor wideo. Pięknie brzmią też płyty SACD. Jeśli chce się mieć znakomity obraz i dźwięk tak surround, jak i stereo to w zasadzie trzeba zapłacić za to mniej więcej tyle, ile za CA. Pozostaje ewentualnie NAD albo droższy Arcam, względnie japońska konkurencja (np. Marantz albo Denon, ale modele droższe od CA). Polecam teraz zabawy z okablowaniem. CA bezbłędnie pokazuje różnice między kablami zasilającymi oraz HDMI i kablami analogowymi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

megon

New member
Witam - od weekenedu stałem się też posiadaczem tego sprzętu. Pytanie jakie kabelki używacie do podłączenia z AV oraz jaki hdmi do TV.

Amplituner na razie 5.1 ( sony da 50 ES ) ale niedługo wymiana na 7.1
 
Do góry