Cambridge Audio AR30

D

Deleted member 141725

Guest
HEj,
Czy ktoś słyszał tego mikrusa AR30? podobno brzmi jak pełnowymiarowe klocki Cambridge Audio. Myślicie, że taki maluch (ma transformator toroidalny i pobór max 300W) o mocy 40W na kanał potrafi zagrać czasami mocniej. To znaczy zazwyczaj słucham spokojnie i cicho, ale czasami jakiś głośniejszy utwór nawet typu RAP czy Rock zostanie napędzony. Mam głośniki Concept 2 + ew. subwoofer?
Czy raczej jest to coś co nie zagra dobrze i lepiej jakiś pełnowymiarowy klocek stereo (amplituner nie wzmacniacz)? fajnie wygląda i mam chrapkę na niego :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak Ci powiem że sprzedaje się najlepiej w klasie to i tak nie uwierzysz. To dla melomanów znakomity zestaw . I nie tylko sporo ośrodków kupiło do specjalnych pomieszczeń dla VIPów. Tylko dobrze zestaw kolumny.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Kiki - ale czy taki maluch będzie miał moc żeby napędzić DALI Concept 2? narazie mam te kolumny i jakoś nie chce ich zmieniać - może kiedyś. w speecyfikacji wymagają wzmacniacza od 40 do 100W i czy ten AR30 pozwoli w 20m2 posłuchać głośniej np. rocka? często słucham bardzo spokojnej muzyki i się nie boje ale chodzi o bardziej agresywną muzykę :) Może lepiej wypadnie pianocraft E-640 z moimi głośnikami?
 
D

Deleted member 141725

Guest
TAK :) to znaczy, że lepiej Pianocraft, czy
TAK to znaczy, że Cambridge poradzi sobie z tymi kolumnami w takim pomieszczeniu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie mam pojęcia .
Ale napisz do steeze na priw - on będzie wiedział bo ma u siebie.
 
D

Deleted member 141725

Guest
hmmm, dużo opinii pozytywnych. Najgorsze, że nie mam go gdzie odsłuchać i jeszcze myślę, ale może kupię w ciemno...
 
D

Deleted member 141725

Guest
A myślisz, że taki zestaw pozwoli posłuchać każdej muzyki? tzn jak puszczę coś dyskotekowego to także zagra?
czy taki mały sprzęt zagra porównywalnie z jakimś pełnogabarytowym słabszym wzmacniaczem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
słuchałem muzyki klubowej - nie z wysiłkiem dyskoteki ale muzyki w odsłuchu i np z kolumnami Paradigma czy NHT3 znakomita czystość i wyrazistość dźwięku. Bardzo subtelna jakość dźwięku i przyjemność w dźwięku stereo. Duża dynamika.
Ale spróbuj napisać do steeze on ma to wszystko na półce.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Skąd ten maluch ma taką moc :) ? już podłączony gra. Skala głośności jest do 40, a ciężko dojechać do 25. Dzięki za pomoc Kiki, Blackninja, Steeze. Udało mi się posłuchać kilka wzmacniaczy i wybrałem ten. Muszę się przyzwyczaić, że zamiast dużych klocków stoi teraz ten maluszek :)
 
D

Deleted member 141725

Guest
Teraz Dali Concept 2. Myślę powoli o zmianie. Narazie zamówiłem kable jak nie pomoże to raczej głośniki. Generalnie moc super, jakość dźwięku (ciepło, średnica) nie do opisania w porównaniu z poprzednikiem (RX-V459), tylko bass chociaż dokładniejszy i jest go dużo to jakby nie schodził tak nisko jak przy Yamaha. Nie chcę narazie suba do stereo. Jak kable nie pomogą to raczej głośniki tylko jakie?
 

pire

New member
Witam,

A mnie ciekawi, czy ten maluszek (AR30) poradzi sobie z MA BR6 lub Cabasse Tobago.
Za chwilę na rynku będzie Sonata NP30 (streamer sieciowy i tuner radia internet. z DAC), pięknie by się prezentowały i spełniały funkcjonalnie moje poszukiwania.
Tylko czy to wystarczy do takich kolumn i 20m2 pomieszczenia ?
 
D

Deleted member 141725

Guest
Witam,

A mnie ciekawi, czy ten maluszek (AR30) poradzi sobie z MA BR6 lub Cabasse Tobago.
Za chwilę na rynku będzie Sonata NP30 (streamer sieciowy i tuner radia internet. z DAC), pięknie by się prezentowały i spełniały funkcjonalnie moje poszukiwania.
Tylko czy to wystarczy do takich kolumn i 20m2 pomieszczenia ?


Powiem Ci, że z BR6 nie słyszałem, ale z Dali Concept 6 czyli podłogówkami radzi sobie doskonale. Ja obecnie mam Concept 2. Ma moc 40W na kanał przy 8Ohm i sporo zapasu (zasilacz 300W!!). Z tego co wiem BR6 są 4Ohm i wymagają zasilacza od 40W więc ten jak najbardziej i jeszcze pewnie mierzonej więcej będzie. Ja mam pokój dokładnie 21,5m2 i nie daję na potencjometrze więcej niż 22-23 (skala do 40) :)
Też czekam na NP30 - może być fajny zestawik.
 

pire

New member
Witam,
Dzięki z odpowiedź,

Ładniutkie to to jest, tak popatrzyłem na prognozowane ceny NP30 to razem z AR30 byłoby coś koło 3300 pln, a to więcej niż za ONKYO 807, który oferuje trochę więcej przy nie gorszym pewnie brzmieniu w stereo ????? i mnogości wejść i wyjść.

Pozdrawiam
 
D

Deleted member 141725

Guest
Wybór należy do Ciebie. Długo słuchałem zanim kupiłem. Sam miałem amp KD. Co więcej słuchałem nowego Onkyo 808 (807 niestety nie) Funkcje, moc, rodzaje podłączeń, Kino domowe przemawiają zdecydowanie za Onkyo. Ale moje wrażenia ze stereo daleko zostawiają amplituner za typowym dwukanałowcem. Myślałem wcześniej o Onkyo AV-5L wzmacniacz stereo za 1600zł (ma wejścia optyczne :) -dlatego mnie skusił) i także grał lepiej niż 808. Tak więc do Kina ok, ale do stereo tylko stereo. Taka moja opinia.
 
Do góry