cambridge audio 551r

T75

New member
Czesc.Jestem tu nowy wiec Wszystkich witam serdecznie.Szukam zestawu do kina domowego zeby bylo jak najlepiej w samym kinie ale i stereo_Opcji jest kilka,wiec moze zaczne od pytania czy ktos mial do czynienia z CA511R.Amplituner jest chyba calkiem nowy i niewiele moglem znalesc opini(oprucz reklam producenta)biorac pod uwage ze maja calkiem sporo zwolennikow swoich wzmacniaczy, amplituner jest godny uwagi.ponadto ma preout i w razie slabego stereo bede mogl dokupic wzmaka.docelowo mialo by to grac z tannoy revolution dc6t na frontach.W kinie najbardziej zalezy mi na szczegolach,w stereo rowniez ale zeby nie bylo zbyt ostro na gorze,analitycznie i w miare szybkim basem(nie za twardo i muzykalnie)o ewentualne wzmacniacze zapytam pozniej a z amplitunerow biore pod uwage jeszcze yamahe 771 lub onkyo 709.pozdr.
 
Ostatnia edycja:

T75

New member
Czesc.Czyli moj cel jest jak najbardziej prawidlowy.A powiedz mi Black Ninja czy roznica tego zestawu bedzie adekwatna do ceny pomiedzy tannoyami v4,vc,vr i denonem 1912.Mialem ten zestaw jeszcze kilka dni temu.Moim zdaniem gral lepiej muzyke niz kino.Nawiasem mowiac to te tanoyki za ta cene to rewelka. Denon troche za lagodnie w kinie.Myslisz ze bedzie dozo lepiej czy tylko lepiej?pozdr.
 

Mars

New member
Witam!

Cambridge Audio to bardzo dobry wybór, jeśli oprócz kina zależy nam na dobrym stereo. Japońszczyzna odpada. Nie cała oczywiście, ale znakomita część. Tam główny wysiłek idzie w kierunku 100 tys., gadżetów, poprawiaczy i opcji, bo ten sprzęt "je się oczami a potem dopiero uszami". CA, NAD, Arcam i kilku innych audiofilskich producentów postawiło na jakość (solidne zasilanie, starannie wybrane elementy dyskretne w końcówkach mocy itd.). W przypadku CA dostajemy dodatkowo całkowicie metalową, solidną obudowę. 551R nie jest tani i porównując tylko ilość gadżetów pewnie przegra z typowym Japończykiem. Podłączony dobrym okablowaniem (sieciówka, sygnałowy analog, cyfrowy koncentryczny, ew. HDMI) z dobrym odtwarzaczem (duet z blu-ray CA np. 650BD albo 651BD idealny) i kolumnami (KEF, Monitor Audio i inne) stworzy doskonałą parkę. W przypadku wątpliwości odsyłam do moich uwag nt. droższego modelu, okablowanie itd.; wątek tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/61502-opinie-cambridge-audio-azur-650-r.html).

Pozdrawiam i owocnych odsłuchów (przed zakupem)
 

T75

New member
Czesc.Mars po Twoich rekomendacjach jestem coraz bardziej nastawiony na jego kupno wraz z blurayem.Najwiekszy problem jest jednak z odsluchem a raczej jego brakiem.Wlanie wrocilem ze sklepu ktory sprzedaje cambridge i tannoye ale niestety maja gdzies w magazynach i nie maja showroomu(cala anglia)nie zdziwilo mnie to zbytnio bo wiekszosc sklepow audio w tym kraju to kompletna klapa(jedynie ceny ok)Mam jedna obawe co do tego zestawienia otoz jak wiadomo wszystkie azury maja opinie jasno i ostro grajacej elektroniki.O ile w kinie tego szukam o tyle w stereo boje sie troche o bol uszu zbyt ostro sypiacej gory.Czy uwazasz ze zle mysle(nie slyszalem nigdy zadnego cambr..)i czy wrazie czego da rade cos z tym zrobic odpowiednim okablowaniem?Na kabelkach nie mam zamiaru oszczedzac.pozdr.
 

Mars

New member
Stara generacja Azurów faktycznie grała dość jasno, nowe modele jednak łagodniej. Potwierdzają to recenzje z prasy i brytyjskiej i polskiej. Pozostała czystość i detaliczność przekazu, natomiast dźwięk stał się cieplejszy (tak właśnie u mnie gra 650R). Bardziej w tym zestawieniu bałbym się Tannoy`a, zwłaszcza jeśli to ma być jakiś tańszy model. Kablami można to i owo skorygować, ale oczywiście cudów nie będzie, jeśli wzmacniacz i źródło będą niedopasowane. Tu akurat problemu niedopasowania nie będzie. CA dobrze zagra z okablowaniem szwedzkiej Supry - ciepło i bez agresji. Potem można zawsze zrobić kolejny krok i dobrać droższe okablowanie. Mimo trudności gorąco polecam samodzielny odsłuch. Nie ma się co opierać wyłącznie na tym co ludzie piszą na forach. Trzeba wybrać trochę muzycznych próbek z dobrze nagranych płyt, ścieżek dźwiękowych filmów, wyłączyć korekcję dźwięku we wzmacniaczu (opcja "Direct In", albo "Analog stereo direct") i posłuchać. Konstruktorzy CA bardzo poważnie podeszli właśnie do trybu stereo, nie ma tu konwersji c/a, zabawy w podbijanie góry i dołu o 10db, korektora graficznego i innych zabawek degradujących brzmienie.
 

T75

New member
No to mnie troche uspokoiles.Co do tannoy to jedne z najtanszych wlasnie sprzedalem v4,vc,vr(goraco polecam)dlatego chodza mi po glowie tak chwalone ich drozsi koledzy revolution signature.No coz dam sobie jeszcze troche czasu moze gdzies je dopadne i poslucham.dzieki bardzo za rady.pozdr.
 

kalafi

New member
Dość dobrze wyposażony z tego co da się przeczytać z danych technicznych jeżeli chodzi o kino. Rozumiem, że w stereo słabiej ??
 

Leszczu

New member
Szukam nastepcy Denona dla kolumn Canton Vento R9 dc i rozpatruje taki sprzet

ANTHEM MRX-700


CAMBRIDGE AUDIO AZUR 650R


Arcam AVR400 AVR 400


ktory lepiez zagra głownie chodzi mi o Koncerty na BR ,stereo nie slucham nie mam na to czasu :)

a moze ?
Denon AVR-4311
 

ipawka

New member
Witam wszystkich,
kompletuję sprzęt do kina domowego i stereo.
Czy mogli byście polecić jakie DVD wybrać do tego CA551r oraz zestaw kolumn ?
Mam niewielki pokój 16m2 - kanapa od TV oddalona 3m.
Pozdrawiam.
P.
 

ipawka

New member
masz rację ! tylko które ? :)
oraz ze względu na ograniczoną powierzchnię chciałbym aby te kolumny były dobrane rozsądnie.
Tzn. będą stały w dość bliskiej odległości od ściany (fronty) no i fajnie by było gdyby równie dobrze grały w kinie jak i w stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

realmadryt23

New member
witam,az sie zastanawiam po jakich sklepach chodziles ze nie maja gdzie odsluchac sprzetu??richer sounds,sevenoaks czy unilet,wszystkie te sklepy posiadaja demo room.przynajmniej u nas w londynie
 
Do góry