Cała prawda o 3d Cinema od LG, prosze o komentarze

kini0

New member
Bez reklam
Ja też jestem mocno ciekawy jak to wygląda w praktyce... W przyszłym roku planuję wymienić swojego Kuraka na jakies pasywne 3D- pewnie od LG, chyba że np. Samsung coś wyprodukuje ciekawego. Teksty o tym że jedno oko widzi linie parzyste a drugie nieparzyste są (nie)trafione, dlatego że w sumie dwoje oczu widzi całość i dzięki temu mamy efekt 3D. W aktywnym 3D za to widzimy pełna ramkę obrazu, ale tylko jednym okiem a drugie w tym momencie jest "ślepe"... co lepsze?
 

JackS.

New member
Bez reklam
W aktywnym 3D za to widzimy pełna ramkę obrazu, ale tylko jednym okiem a drugie w tym momencie jest "ślepe"... co lepsze?
Czarna ramka pomiędzy poszczególnymi obrazami nie powinna w żaden sposób zaburzać widzenia. Oko ludzkie robi sobie automatycznie powidok tego co ułamek sekundy wcześniej zostało zastąpione czarnym obrazem. Były nawet takie metody walki ze smużeniem w LCD jak wstawianie czarnych ramek pomiędzy ramki z treścią - to raczej pomaga niż szkodzi.
 

kini0

New member
Bez reklam
Nie twierdzę że zaburza widzenie, tylko że oszukuje mózg- w inny sposób niż pasyw ale też oszukuje.
I jeszcze jedno- nikt jeszcze mnie w 100% nie przekonał że Cinema 3D nie jest 1080 w trybie 3D
 

slawo1711

New member
Witam.mam lw570s już ponad miesiąc wybrałem go po prawie rocznych oględzinach aktywnych tv różnych producentów,a więc świadomie.Powiem dodatkowo że żaden pasywny nie umywa się do tego tv ,kolega z pracy który kupił sobie samsunga po porównaniu obrazów szybko zamienił go na lg ,Dla przeciętnego użytkownika liczy się efekt a nie liczby.Aha przy dobrym obrazie hd konwersja również działa znakomicie po prostu jest głębia obrazu,co do efektów wychodzenia z tv zależy to od nakręconego materiału ,gdzieś wyczytałem że są filmy nakręcone "do środka" np. AVATAR i filmy "na zewnątrz" 1920 BITWA WARSZAWSKA.Pozdrawiam.
 
Do góry