CA 650R vs Yamaha 2067, MA BX6 vs AELITE 3

mr-butcher

New member
Witam
Wyznaczyłem sobie miesiąc marzec na zakup pierwszego w życiu zestawu kina domowego (do tej pory używam miniwieży samsung). Jako że mam jeszcze czas do zakupu, ale brakuje mi czasu na jeżdżenie na odsłuchy to zawężam swoje typy do odsłuchu przed zakupem. Po przewertowaniu wielu forów i recenzji wybór zawęził mi się do podanych w temacie amplitunerów i głośników:
-Cambridge audio 650R,
-Yamaha RX-V2067
-Monitor Audio BX6
-AELITE 3.
Na początek chcę kupić jedynie kolumny frontowe - resztę systemu 5.1 będę kompletował w miarę możliwości finansowych.
Pokój ma wymiary 4,2x4,5 (więc prawie kwadrat ok 19m2)
Muzyka jaką preferuję to stary rock- pink floyd, meat loaf, scorpions itp.

Źródłem muzyki będą pliki FLAC z jakiegoś media box-a, lub w przypadku Yamahy prosto z dysku USB, lub przez sieć. Pytanie brzmi - co będzie ładniej grało? Czy takie media boxy dają sobie radę z plikami FLAC i wypluwają je w dobrej jakości ? Które z tych kolumn lepiej pasują do Rock-a? Dodam że nie lubię Basu w nadmiarze - nawet wolę jak jest go mało.

Żeby nie było wątpliwości - inne propozycje też mile widziane - kwota ampli+fronty ok 6 tys

Prosiłbym też Blackninje czy mógł by mi podać ceny. Wiem że do marca może ulec to zmianie, niemniej jednak chciałbym się już psychicznie nastawić :)
 

poke82

New member
Witam! Właśnie zakupiłem rel r328 i muszę powiedzieć że na 20m2 gra wyśmienicie. Mój amplituner to CA 650r z zestawem Acoustic energy radiance 3! Najfajniejszą rzeczą w rel jest to że można połączyć prosto z wyjścia na kolumny stereo przez specjalny dostarczony kabelek, wtedy dźwięk w trybie stereo analog direct jest niesamowity. Ponadto gdy oglądamy film z BD to sygnał idzie drugim kabelkiem po LFE. Zastanawiałem się nad velodyne spl 1000 ultra ale tam nie ma takiej jakości basu oraz jest dużo niepotrzebnej elektroniki pilot mikrofon i wszystkie układy filtrujące co jak wiadomo wpływa na jakość/szumy. Rel r328 jest prostą konstrukcją.
Jeśli chodzi o kolumny to aby dopasować odpowiednie do ca 650r poswięciłem 5 miesięcy! Od JBL po Monitor audio GS 20 . Przypadkowo odkryłem kolumny Acoustic energy radiance 3 i moim ampli grają wysmienicie. Dobry czysty bas oraz nie kujaca po uszach tak jak w MA góra. Polecam
 

Zbirro

New member
Z zestawienia jakie podales to zdedydowanie 650R (lub 640R jezeli dostaniesz) i do tego AE Aelite lub jeszcze lepiej Radiance. Mialem wczesniej MA RX6 i wypadly strasznie blado przy AE. Wiec skoro RX6 polegly w walce to co dopiero seria BX :cry: Generalnie posluchaj albo najlepiej umow sie na odsluch w domu. Swoja droga aby dostac to za 6k to juz tylko chyba z allegro.
 

yareku

New member
To ciekawe, że w MA BX6 miałeś kującą górę. Jestem świeżym nabywcą i są znacznie łagodniejsze od moich poprzednich głośników. Dla mnie w MA góra jest złagodzona właśnie do takiej granicy przyzwoitości, dalej byłoby już zamulenie. Oj daleki jestem aby nazwać te kolumny ostrymi. Ale to i tak wszystko kwestia preferencji i elektroniki, źródła pod którą się podłączy kolumny.
 
Do góry