c630/c6000 MSX6DEUC hack do przetestowania

vitosto

New member
Ok. Chodzi mi oto jak masz skonfigurowany serwer samby itp. Pytanko: odpalałeś SamyGo poprzez Telnet?. Ja mogę uruchomić Telnet,ale nie mogę się zalogować do konta roota w SSH. Wpisuję root, a nie mogę wpisać hasła. I jeszcze jedno - po hacku telewizor nie chce mi odpalać skryptu run.sh po włożeniu pendriva.
 

adamuadamu

New member
testowałem 3 udziały samby, wszystkie montują się bez problemu:
1. router na ddwrt, dysk (FAT32) podpięty przez usb, login na użytkownika i hasło
2. dysk (NTFS) podpięty do odtwarzacza Patriot Box Office - dostęp bez anonimowy
3. udział z kompa z win7 - dostęp na użytkownika i hasło

mam nadzieję, że pamiętacie, że do TV musi być wpięty pendrive z założonym folderem "!network" - inaczej nie da się dostać do zawartości podmontowanego udziału sieciowego
jeśli będzie taka potrzeba, to podeślę całą zawartość okienka z setupem do samby

dostęp do sieci lokalnej dla TV zapewniam przez AP Clienta, IP wszystkich powyższych urządzeń statyczne, wszystkie urządzenia w tej samej podsieci
------
dostęp przez SSH oraz telnet mam bez żadnego hasła - użyłem putty/win7
-----
run.sh -sprawdziłem dawno temu, na sofcie 1002.1 i nie działało; nie wnikałem dalej w problem bo potrzebuję tylko samby
 

yaco13

New member
witam,
mam firmware T-VALDEUC_3005.1, zrobiłem "Hack over Hotel Mode" wg instrukcji. zakończył się >teoretycznie< bez błedów, kanałów nie musiałem wgrywać, folder "!network" utworzyłem, mogę logować się przez telnet, uruchomił się WebGui, ale...
w webgui nie ma nic w "Channel Lists", w zakładce "system info" wyświetlają się tylko informacje w: 'cpu info', 'network', 'dmesq', pozostałe pola są puste mimo iż jest. np. podłączony pendrive. W "netowrk config" w konfiguracji samby po wpisaniu kilku ustawień i kliknięciu "save" wszystko zniknęło. sprawdziłem przez telnet konfigurację CIFS i o dziwo konfiguracja jest zapisana, jednak zasób się nie montuje, pewnie coś źle wpisałem. poniżej moja konfiguracja, proszę o rzucenie okiem i wskazówkę:"
CIFS_SERVER_LIST='
192.168.1.101
'

CIFS_DEFAULT_USER="nobody"
CIFS_DEFAULT_PASSWORD='""'
CIFS_DEFAULT_OPTIONS=""


CIFS_MODULE_NAME="cifs"
CIFS_MODULES="$OPT/lib/modules/cifs.ko"
CIFS_MOUNT_DIR="$OPT/network"
NETWORK_TEST="$OPT/network_scan_ok"
CIFS_AUTORUN="true"
"

dodam, że w katalogu "!network" przy wejściu przez media playera pojawił się nowy katalog "by_ip"
 

adamuadamu

New member
witam,
mam firmware T-VALDEUC_3005.1, zrobiłem "Hack over Hotel Mode" wg instrukcji. zakończył się >teoretycznie< bez błedów, kanałów nie musiałem wgrywać, folder "!network" utworzyłem, mogę logować się przez telnet, uruchomił się WebGui, ale...
w webgui nie ma nic w "Channel Lists", w zakładce "system info" wyświetlają się tylko informacje w: 'cpu info', 'network', 'dmesq', pozostałe pola są puste mimo iż jest. np. podłączony pendrive. W "netowrk config" w konfiguracji samby po wpisaniu kilku ustawień i kliknięciu "save" wszystko zniknęło. sprawdziłem przez telnet konfigurację CIFS i o dziwo konfiguracja jest zapisana, jednak zasób się nie montuje, pewnie coś źle wpisałem. poniżej moja konfiguracja, proszę o rzucenie okiem i wskazówkę:"
CIFS_SERVER_LIST='
192.168.1.101
'

CIFS_DEFAULT_USER="nobody"
CIFS_DEFAULT_PASSWORD='""'
CIFS_DEFAULT_OPTIONS=""


CIFS_MODULE_NAME="cifs"
CIFS_MODULES="$OPT/lib/modules/cifs.ko"
CIFS_MOUNT_DIR="$OPT/network"
NETWORK_TEST="$OPT/network_scan_ok"
CIFS_AUTORUN="true"
"

dodam, że w katalogu "!network" przy wejściu przez media playera pojawił się nowy katalog "by_ip"

wydaje mi się, że powinno to wyglądać mniej więcej tak:
Kod:
CIFS_SERVER_LIST='
192.168.1.101[COLOR="Red"]/nazwa_udzialu[/COLOR]
'
- przepraszam, że tylko "wydaje mi się", ale jestem kilkaset km od mojego tv i nie mam szans sprawdzić na 100%
a na szybko można sprawdzić montowanie poprzez zakładkę z modułami->samba->stop->start i wejście w 'system info' i 'mounts' (niby proste, ale skoro piszesz, że nie działa...)
lista kanałów ładuje się czasem dłuższą chwilę, ponadto sprawdź jeszcze działanie całego webgui w innej przeglądarce dla pewności
 

yaco13

New member
ruszyło, masz racje, błąd był w składni. trzeba było jeszcze usunąc apaostrofy przy haśle. poprawnie ma być:
CIFS_SERVER_LIST='
//192.168.1.101/filmy
'

CIFS_DEFAULT_USER="tv"
CIFS_DEFAULT_PASSWORD="test"
CIFS_DEFAULT_OPTIONS=""


CIFS_MODULE_NAME="cifs"
CIFS_MODULES="$OPT/lib/modules/cifs.ko"
CIFS_MOUNT_DIR="$OPT/network"
NETWORK_TEST="$OPT/network_scan_ok"
CIFS_AUTORUN="true"

niestety przez WebGui w "mounts" nic się nie pojawia. co do przeglądarki to działam na Firefoxie 3.5. próbowałem też na IE8, niestety tam jest jeszcze gorzej. nie wiem o co chodzi z tą stroną.... teraz kolej podmontować NFS-a by móc nagrywać przez sieć...

dzięki.
 

tomekkoko

New member
yaco13
mógł byś zrobić screny z tego jak wygląda twoje webui. Ja miałem podobne problemy jak ty. Jak konkretnie montujesz udziały w telewizorze? Przez webgui ?? Czy przez telnet? Jak się sprawa ma z tym folderem? Musi być??
 

yaco13

New member
1. koniecznie musi być utworzony folder "!network" na wpiętym pendrivie do telewizora, partycja fat32. bez niego nic się nie podmontuje. przez ten folder wchodzisz na udostępniony i podmontowany zasób sieciowy.

2. udział montuje przez webgui. a dokładniej raz wpisałem tam konfigurację i teraz sam się montuje po włączeniu TV. moja konfiguracja jest 3 posty wyżej.
to co ważne: po adresie ip musi być określony folder np. //192.168.1.100/filmy Zwróć uwagę na ukośniki, bo są w inną stronę niż w windowsie i łatwo się pomylić.
Kolejna rzecz użytkownik, u mnie na "nobody" czy też "anonymous" nie chciał się podmontować dysk, mimo, iż z windowsa wchodziłem bez podawania jakichkolwiek loginów/haseł. więc stworzyłem nowego użytkownika na dysku sieciowym, dałem mu uprawnienia i wpisałem w konfiguracje w TV.
W linijce CIFS_DEFAULT_PASSWORD='"hasło"' należy usunąć apostrofy, ma zostać cudzysłów.
w ostatniej linijce konfiguracji zmieniłem opcje z "false" na "true"

3. screeny zrobię jutro, bo dziś już późno i prześlę na mejla.
 
Do góry