c630/c6000 MSX6DEUC hack do przetestowania

adamuadamu

New member
witam
koledzy z samygo przygotowali pierwszą wersję hacka umożliwiającego dostęp przez telnet do tv z ww. softem. w sumie to ja byłem inicjatorem, ale chwilowo jestem na wyjeździe (bez tv ze sobą...) i wracam za tydzień - jeśli są chętni do zostania mięskiem armatnim przede mną, to wszystko jest tu: SamyGO View topic - need help with C630 fw MSX6DEUC

ja najwcześniej za tydzień, po urlopie :)
pozdrawiam
 

adamuadamu

New member
up
szkoda, że nie wiem, jak zmienić tytuł wątku, bo hack jest przetestowany i działa bez zarzutu. pojawiła się wersja 2, rozszerzona, która zawiera:
- telnet
- ftp
- samba (bez konieczności tworzenia skryptów, wystarczy przez www podać adres i nazwę udziału)
- crond (scheduler, pilnujący np. czy pojawił się udział w sieci-montowany bez konieczności restartu tv
- upnp (działają serwery uPnP, np. FUPPES; działa też "odtwórz do" w wmp12 - tv pyta, czy otworzyć film, czyli DNLA zaczyna być zbędne)
- edytor kanałów
- webgui z dodaną edycją kanałów oraz możliwością włączania/wyłączania poszczególnych modułów (telnet,ftp,smb,nfs, crond, autostart skryptów z pena).

samo przygotowanie hacka jest banalne, jeśli ktoś ma problem z angielskim, to służę pomocą w języku ojczystym. potrzebny pendrive, system operacyjny: dowolny (tzn. linux niekonieczny, można przygotować pod windows)
 

seaman

New member
witam
koledzy z samygo przygotowali pierwszą wersję hacka umożliwiającego dostęp przez telnet do tv z ww. softem. w sumie to ja byłem inicjatorem, ale chwilowo jestem na wyjeździe (bez tv ze sobą...) i wracam za tydzień - jeśli są chętni do zostania mięskiem armatnim przede mną, to wszystko jest tu: SamyGO View topic - need help with C630 fw MSX6DEUC

ja najwcześniej za tydzień, po urlopie :)
pozdrawiam
Hejka,
Byłbym wdzięczny za małe howto po polsku ;)
 

tomekkoko

New member
Też był bym chętny na howto w polskim języku co prawda mam UEc6500 ale myślę że analogicznie będzie się to robić. Stawiałem kiedyś też samy go na samsungu (już nie pamiętam dokładnie) b460 chyba. Dostęp do telneta się udał nawet media player filmów. Ale to chyba jeszcze stara wersja samygo
 

adamuadamu

New member
ok. witam
sytuacja się nieco zmieniła i pliki oraz opis wiki zdążyły się zmienić nieco od czasu, gdy ja hackowałem TV. przetłumaczę więc Wam aktualny stan "Hack over Hotel Mode" wg wiki/samygo
1. potrzebujemy usb większego niż 1GB, formatujemy na FAT32
2. TV w normalnym trybie (żadnym service mode itp) - eksportujemy ustawienia kanałów TV na czysty pendrive.
3. Aktywuj Hotel Mode ([Mute]-[1]-[1]-[9]-[OK]) - uruchom wciskając "w lewo")
4. Eksportuj ustawienia trybu hotelowego ("Clone to USB") na ten sam pendrive
5. Wyciągnij pendrive i zapisz powyższe pliki gdziekolwiek na PC
6. Ściągnij plik Download SamyGO from SourceForge.net , rozpakuj archiwum; otrzymasz plik o nazwie network_opt_18.02.2011_sda2.img
7. Przygotuj pendrive przy pomocy załączonego do ww. archiwum Win32diskimager - uruchom win32diskimager, wybierz plik .img, wskaż urządzenie docelowe (uwaga! nie nadpisz zawartości swojego dysku twardego!), naciśnij "write". Otrzymasz pendrive z dwoma partycjami: FAT32 oraz ext3 - ta druga nie będzie dostępna pod windows. wszystkie operacje wykonujemy na partycji FAT32, nie potrzebujesz linuxa
8. Podłącz przygotowany USB do PC. Skopiuj plik z ustawieniami kanałów tv do głównego katalogu USB.
9. Zmień nazwę pliku *.scm na *.zip, np
z pliku
Kod:
channel_list_LE32C550_1001.scm.zip
masz otrzymać:
Kod:
channel_list_LE32C550_1001.scm.zip
10. Do archiwum dodaj folder usb_mount, a wewnątrz niego pusty plik (np. 1.txt - bardzo ważne)
11. Zmień nazwę całego archiwum z powrotem na *.scm
12. Skopiuj pliki otrzymane przez eksport w trybie Hotel Mode (tylko pliki, bez folderów) do folderu /HotelMode na USB
13. Wyjdź z trybu Hotelowego:
przy wyłączym telewizorze wybierz z pilota [info]-[menu]-[mute]-[power]
Hotel Mode -> off
14. Podłącz USB do TV i zaimportuj ustawienia kanałów do TV. Wszystko musi pójść bez błędów
15. Uruchom Hotel Mode ponownie (opis w pkt. 3)
16. Zaimportuj ustawienia trybu hotelowego ("Clone USB to TV")
17. Naciśnij OK
18. Telewizor zrestartuje się kilkukrotnie i włączy się z pustym (ciemnym) ekranem. NIE WYŁĄCZAJ TV, NIE WYCIĄGAJ USB!
- poczekaj 3 minuty, po 3 min. możesz wyłączyć TV
- włącz TV ponownie
- spróbuj połączyć się z TV przez telnet (port 23)
- jeśli dostałeś się do konsoli - gratulacje
- TV włącza się po całej operacji w trybie hotelowym. jeśli masz swoje ustawienia kanałów, możesz wyłączyć Hotel Mode z menu serwisowego
19. Jeśli nie masz działających kanałów TV i nie możesz połączyć się przez telnet, to znaczy, że coś poszło nie tak
Poszukaj pliku first_run.pl i zawartości folderu /result na USB
(* u mnie było tak, że telnet zadziałał i wszystko było OK, ale musiałem ponownie zaimportować ustawienia kanałów TV - adamuadamu)
20. Jeśli masz telnet, wykonaj komendę:
Kod:
cp $OPT_DIR/usr/restore/start.sh /mtd_rwarea/start.sh
21. zrobione

powyższy opis pochodzi ze strony: SourceForge.net: Hacking TV over Hotel mode (most C series models - samygo) - nie jestem jego autorem; dołożyłem jednak wszelkich starań, aby tłumaczenie wiernie oddawało oryginalną treść artykułu;
wszystkich modyfikacji dokonujesz na własną odpowiedzialność!! jeśli nie rozumiesz czegoś - to lepiej odpuść
 
Ostatnia edycja:

seaman

New member
dzięki za szybką odpowiedź :)

dziś jestem poza domem, ale jutro spróbuję...
co można osiągnąć dzięki otwartemu telnetowi? softu na serię B jest sporo, ale czy zadziała na C?
 

tomekkoko

New member
Wielki dzięki adamuadamu.
Próbowałeś pod montować przez smb jako dysk wirtualny?
Jeśli tak do mógł byś proszę opisać krok po kroku jak to robisz.
Z stron samygo nie jestem tego w stanie doczytać. Translator tłumaczy to strasznie:|
Zastanawia mnie też to, jak samygo wyglądać będzie na C6500 bo z tego co zauważyłem C650 mają całkiem inne menu. Jak tam uruchamiać te aplikacje, ciekaw jestem.
 

adamuadamu

New member
tak, montowałem dysk samby. bardzo proste, bo hack zawiera w sobie i instaluje na TV webgui - więc wstukujesz w przeglądarkę adres TV i jedna z zakładek to udziały samby/nfs do ustawienia. są gotowe przykłady, więc nie powinno być problemu z odpowiednim wpisaniem ścieżki sieciowej. apply, restart TV i masz dostęp do samby/nfs (warunek: na pendrive podłączonym do TV musi być folder o nazwie "!network" i przez niego wchodzimy na udziały sieciowe
działa - można przewijać jak z pendrive, zależnie od szybkości sieci start filmu trwa nawet do 10 sekund, ale można przewijać i takie tam
oczywiście, jeśli cokolwiek źle wpiszemy w ścieżkach sieciowych, to udział nie zostanie zamontowany. można sprawdzić, czy tv rzeczywiście zamontował nasz udział przez webgui w zakładce "system info" - gdzieś tam są podane punkty montowania

co jeszcze daje hack - odp. powyżej :) wygodne jest też sterowanie zainstalowanymi modułami - w sumie przy zmianie udziałów samby/nfs można obyć się bez restartu, wystarczy wejść w moduły - stop/start i o ile ścieżka jest poprawna, to mamy podmontowany nowy udział

ps. NIE WYKONYWAĆ komend "shutdown" oraz "reboot" z telnetu! - Rosjanie na forach donosili, że kilka tv padło po którejś z nich
 

tomekkoko

New member
Działa u mnie prawie ok. Musiałem również zaimportować jeszcze raz listę programów.
Mam jednak problem z zamontowaniem udziałów samby.
Ze strony PC wszystko jest ok ale nie wiem co robię nie tak w webgui.
Wchodząc w network config nie mam nic w Samba (CIFS) mount config ani NFS. Ramki są zielone, a nie szare. Próbuję wpisać jakąś ścieżkę ale wciąż nic.
 

tomekkoko

New member
Jak zrobić eksport ustawień kanałów TV na UE40C6500?
tam gdzie się programuje kanały, ostatnia opcja bodajże "zarządzanie listą kanałów" i tam jest import i export kanałów.

ps.Jak telewizor ci się po wszystkim zresetuje ale nie będziesz miał kanałów, to możliwe ze hack działa, tylko nie wczytały się kanały.
Daj również znać czy u ciebie występuje podobne objawy.
 

wardziu

New member
witam! chciałbym przetestować ten hack lecz nie mogę utworzyć tego USB. Wyskakuje error 8: An error occurred when attempting to get a handle on the file. Co może być tego powodem?
 

wardziu

New member
komunikat wyskakuje jak chce zrobic PENA na kompie
w "win32diskimager"
cała reszta jest OK.
-eksport listy
-klon TV
 
Ostatnia edycja:

wardziu

New member
nic nie daje. Dziwię sie jednak że po pobraniu
network_opt_18.02.2011_1.zip powinienem miec 1GB
a mam jedynie 143MB
 

adamuadamu

New member
niekoniecznie musi mieć 1GB - on tworzy partycję o rozmiarze 1gb, wcale niekoniecznie od razu pełną.

proponuję jeszcze raz zrobić download pliku, może jakieś błędy przy pobieraniu
 

vitosto

New member
Prośba do Adamuadamu: mógłbyś zrobić zrzut ekranu swoich ustawień w WebGui? Myślę że wielu osobom by to pomogło. i jeszcze jedno pytanko: odpalałeś przez Telnet SamyGo? Ja nie mogę się zalogować przez SSH.
 

adamuadamu

New member
witam
screeny z webgui - no problem, ale czego potrzebujesz? z edytowalnych rzeczy to są tam tylko ustawienia samby/nfs oraz lista kanałów. ogólnie tak to powinno wyglądać:

Uploaded with ImageShack.us
co do bardziej zaawansowanych rzeczy - telnet (port 21), ssh (22) działają - właśnie sprawdziłem - połączyłem się, ale shellem się nie bawiłem, bo jestem za cienki w linuksach
 
Do góry