Budżetowy zestaw Audio

rib

New member
Witam,
Szukam czegoś budżetowego co będzie przyjemnie grało mi moją kolekcję CD (głównie rock jak i trochę kobiecych spokojnych głosów) pozwoli na podłączenie AppleTV (puszczam przez niego mp3) oraz jeszcze TV. W gre wchodzi wzmacniacz + kolumny + CD lub BR jeśli pozwoli na puszczanie przyjemnie muzyki.
Sprzęt będzie stał w pokoju 24m, nie zależy mi na mega sprzęcie ale czymś co za nie duże pieniądze pozwoli cieszyć się dźwiękiem (zakładając że nie jestem audiofilem :)
Najchętniej tak do 3-4tyś całość. Ale jak znajdzie się coś tańszego to nie będę oponował :)
Na poważny sprzęt mam jeszcze czas ...

Pozdrawiam
r.
 

rib

New member
Idąc tym tropem mam Yamahe MC 750 z Kolumnami B&W w zestawie za podobna cenę.
A jakieś inne propozycje ? :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bardziej ambitną propozycją może być zestaw złożony z oddzielnych klocków
Spokojny, miły wręcz eteryczny dźwięk zapewnia Cambridge Audio do tego kolumny Monitor Audio BX2 ,ewentualnie można trochę iść na skróty i nowe Monitor Audio zastąpić kolumnami używanymi Tannoy Merkury M1/M2 - to znakomite kolumny o bardzo dużej muzykalności ,jeżeli cenisz efekty przestrzenne zastąp Tannoy kolumnami AE (Acostic Energy) np.Agnesis One
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie będziesz miał kilka bardzo fajnych zestawów.
Masz miejsce na kolumny duże stojące, podstawkowe czy wiszące?
Czy kolor a znaczenie?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
do 4 koła to spory wybór,do 24m2 elekrtonika do 2000 pln lub odrobinę więcej i kolumienki w granicach 2000pln,jak by ci np hk pasował (napisałem ci na pw) to można do niego JBL STUDIO 190 na ten metraż do rockowej muzy ok.CA jak kolega pisał to nie wiem czy w energetycznej muzyce czyli rock się sprawdzi ,jak tego ma być więcej,co do kolumn to jeszcze może gdzieś oli roth 40 dostaniesz.Wczoraj koleś mi mówił że były wystawione na tablica.pl za 1800 pln to poszukaj.
 

rib

New member
Jest miejsce na wysokie, stojące kolumny, preferowany kolor czarny (jeśli już mogę wybierać :)
Przyznam się że rozważałem jakieś proste modele CA albo Rotela, lub używki z drugiej ręki tych firm. Muzyka przeważa u mnie albo rock/hard albo spokojniej, sporadycznie coś bardziej z czarnych dźwięków. Problem miał bym pewnie z kolumnami. Wiem że to nie mała ale i nie za duża suma na takie zestawy ale nie chcę się rujnować na sprzęt kiedy wiem że moje ucho nie jest super :)
 

rib

New member
Pierwsze o czym pomyślałem to CA Sonata AR30 i CD30. Ale to chyba z wyglądu raczej mini audio.
Ale jeśli miał bym brać serie Topaz to co polecacie jako SR10 czy AM10, CD5 czy CD10 ?
Jako kolumny rozważałem MA albo B&W
 
Do góry