Budżetowy system kina domowego - Pomoc z pierwszymi kolumnami

dellos

New member
Witam serdecznie, szukam pomocy dotyczącej wyboru głośników używanych lub budżetowych pod mój budżetowy system HiFi dla pomieszczenia 30-35m2.

Niestety pomieszczenie odrobinę nie dopasowane bo jest w formacie prostokąta i niestety TV ustawione jest po dłuższym boku i tak też system muszę rozstawić. A wszystko aktualnie będzie kompletowane pod mój lo-budget system, więc też mega wzmacniaczy nie ma i procesor też nic chyba ciekawego.

A więc mam monitory bliskiego odsłuchu jakieś stare i grają jak mogą grać w tym pomieszczeniu... nic ciekawego. Będzie jakiś budżetowy TV pewno z 42-50" ale nie sądzę by to było 4K tylko FullHD bo filmów na 4K jest mniej niż kot napłakał :)

Sprzęt do którego szukam głośników to staruszki:

Rotel RSX-1056
+
Rotel RSP-1098

Czy da się na tym coś sensownego złożyć pod Stereo i pod kino domowe? Przyznam się, że używam aktualnie zbyt mocnego wzmacniacza jak dla mnie też staruszka Revox A78 pod dużymi kolumnami na powierzchni pomieszczenia 70m2. Ale te duże głośniki nie wejdą mi pod wspomniany pokój bez jego zagracenia, więc muszę zmienić komponenty na system Rotel.

Chciałbym podpiąć pod to CD + DVD albo BlueRay no i domyślnie przywieźć mojego dualna gramofon. Jak sami widzicie, systemem nie ma się co chwalić ale chętnie bym się dowiedział czy pod stereo to pogra i jaki system kupić pod kino i stereo. Słucham blues, jazz, czasem house ale nie mam tu manii basu etc.

Od razu chodzi o low budget rozwiązanie :) niestety nie mam dużych budżetów na audio a jeszcze muszę dobrać TV... a nie korzystać jak teraz z pożyczonego.
 
Do góry