Budżetowy amplituner

Floper

New member
Hej,
potrzebuje pomocy w kupnie budżetowego amplitunera do kina domowego. Mianowicie mam budżet w wysokości maks 800zł. Domyślam się, że raczej nic nowego w tej cenie nie kupie, ale chciałbym zbudować coś posiadając taki, a nie inny budżet. Największym problemem przy wyborze sprzętu jest dla mnie zupełna nieznajomość rynku. Przeglądając sieć nie jestem w stanie się połapać które modele są nowsze (i lepsze?), które starsze co znacznie utrudnia i wydłuża poszukiwania. Jeśli ktoś mógłby mi coś polecić do podanej kwoty to byłbym bardzo wdzięczny. Do naglosnienia mam salon 15m2 i wymaganiem jest posiadanie funkcji bluetooth do puszczania muzyki z telefonu lub opcja internetu z możliwością korzystania ze spotify. Jeśli chodzi o filmy to odtwarzacz blue-ray posiadam, ale filmy głównie oglądam za pośrednictwem aplikacji streamingowych typu Netflix. Telewizor smart tv samsung 40cali, bez obsługi 4K. Podłączona będzie dodatkowo konsola. Póki co znalazłem takie modele mieszczące się w cenie:

YAMAHA RX-V379
PIONEER VSX-430-K
Onkyo TX-NR414

Ktoś mógłby się wypowiedzieć na ich temat? Ew. zaproponować coś innego?

Z góry dziękuję za pomoc.;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z wymienionych pod względem brzmienia Onkyo wydaje się najlepszą propozycją .Ewentualnie może Ci się uda znaleźć lepszy model tego producenta ,alternatywą może być Denon
 

Floper

New member
Hmm czyli generalnie raczej onkyo tak? A w czym tkwi jego przewaga? I dodatkowo co oznaczają które cyferki w nazwie modelu (generację, przeznaczenie, kolejność)?
 

mors111

Active member
Bez reklam
4.. to najniższa półka , potem 5.. ( mało popularne ) i najwięcej jest 6.. ( od 609-616-626-636-646-656 już całkiem fajne modele są z internetem ) potem 8.. , 10.. i najnowsze RZ z wyższej półki
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Hmm czyli generalnie raczej onkyo tak? A w czym tkwi jego przewaga?

Onkyo ma dobry dźwięk i solidną konstrukcję ,stosunkowo łatwo wybrać do niego kolumny aby to potem sensownie grało .Oczywiście nie jest tak ,że tylko Onkyo i więcej już nic , bo inni producenci np.Denon ,Yamaha,Marantz też produkują świetne amplitunery
Jakieś 20 lat temu jak bawiłem się w kio domowe mailem amplituner Onkyo ,nigdy nie miałem z nim problemu ,z dźwięku też byłem zadowolony .Gdybym znowu składał kino też prawdopodobnie wybrałbym Onkyo
 

Floper

New member
Spytam się jeszcze bo nie mogę się doszukać lub jestem już po prostu ślepy :). Widzę że od modeli 414; 515; 616 itd. jest opcja sterowania za pomocą smartfona. Czy w modelach x09 też jest ta możliwość? Plus czy uda mi się w ten sposób puścić muzykę ze spotify?
 

mors111

Active member
Bez reklam
ja swoim 609 ( od tego modelu jest taka możliwość ) czasami steruję przez smartfona , Spotify nie używam , ale coś chyba Onkyo przestało to wspierać , przynajmniej sam amplituner już tego nie obsługuje

sterowanie smartfonem bardzo fajna rzecz jak chcesz stację wpisać , nie męczysz się strzałeczkami od pilota
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
nie ładuj sie w stare Onkyo typu 509 ,515 609,616,626...te modele moga miec wadliwe plyty hdmi...kupno nowej i wymiana= cena kosmos...
 

Floper

New member
A np. jak by się miało Onkyo tx-nr 555 do tej 609-tki bo znalazłem też w podobnej cenie.
Znalazłem jeszcze denona avr-x1000 i x520bt i tutaj również pytanie czy starszy o te dwa lata, a kategorie wyżej x1000 będzie grał lepiej od x520?
 

mors111

Active member
Bez reklam
A np. jak by się miało Onkyo tx-nr 555 do tej 609-tki bo znalazłem też w podobnej cenie.
Znalazłem jeszcze denona avr-x1000 i x520bt i tutaj również pytanie czy starszy o te dwa lata, a kategorie wyżej x1000 będzie grał lepiej od x520?

555 to na pewno nowszy model ale :
-ma słabszy zasilacz niż 609 - 450W , w 609-610W
-nie ma USB na froncie , a przydaje się do muzyki
-ma WI-FI czyli mocny + w stosunku do 609 , chociaż ja mam swojego po kabli podłączonego
-ma Atmosa , pytanie czy wykorzystasz
-ma BT - też fajna rzecz ( 609 tego nie ma )

jak cena podobna i nie będziesz potrzebował mega mocy , śmiało bierz 555

X1000 to powiedzmy odpowiednik Onkyo najniższego modelu , 520 nawet nie brał bym pod uwagę , to najprostszy , najtańszy amplituner tej marki

X1000 ma bardzo ubogą tylną ściankę z wejściami , też bym go omijał

https://www.google.pl/search?q=deno...iywKHVHwDqUQ_AUICigB&biw=1366&bih=637#imgrc=_


onkyo 555 :
Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-NR555

z Denona to min X2...
 

Floper

New member
Jeśli chodzi o tylne wejścia to akurat dużo mi do szczęścia nie trzeba, jedyne co to konsola i tv. Jeszcze przeglądam teraz HK, Yamaha i Pioneera ale tutaj jakoś ciężej mi się połapać w tych modelach. Wstępnie pewnie zdecyduje się na onkyo chyba że właśnie coś jeszcze od tych trzech marek uda mi sie wynalezc. Jak to się ma tutaj z modelami, jakieś odpowiedniki do wspomnianych już wcześniej w wątku?

PS. Dzięki wielkie za dość wyczerpujące odpowiedzi które rozjasniają mi drogę w tym labiryncie ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak Koledzy piszą, nie pakowałbym się w używane Onkyo z poprzednich modeli. Problem z hdmi jest wszystkim znany.
Dozbieraj/pożycz i poszukaj 656, to na prawdę świetny ampli (cena/jakość).
Widzę, że wisi na aukcji za 1400zł, w Twoim przypadku nawet bym się nie zastanawiał.
 

Floper

New member
Jeszcze szybkie jedno pytanko. Jak by się miał Pioneer VSX-529 do modeli Onkyo 5xx? Warte zachodu? Dodam, że Pioneer współpracuje z systemem HTC Connect której to firmy posiadam telefon więc zawsze na plus
 
Ostatnia edycja:

Floper

New member
Jeszcze dodatkowo może wziąć pod uwagę coś od Sony? Widzę, że w podobnej cenie wisi Sony str-dh 750. Co o tym myślicie?
 
Do góry