Budżetowy amplituner do 1500zł i wysokość do 14 cm

specpl

New member
Potrzebuje zakupić amplituner do kina domowego. Wymogiem jest wysokość max 14 cm.
Wybrałem model HK AVR 161 jednak dość ciężko jest z jego dostępnością.
Ciekawy jest również Marantz 1504 jednak brakuje mu Bluetooth'a a dedykowany moduł kosztuje 1/3 ceny amplitunera. Wiem, że można dokupić adaptery innych firm ale wolałbym wszystko w jednym pudełku.
Czy jest na rynku jeszcze coś w tym rozmiarze i funkcjami jakie ma Harman?
 

mors111

Active member
Bez reklam
masz tylko 14cm miejsca w półce , czy tylko 4cm na amplituner + 10cm na jego naturalne chłodzenie

nie zapomnij że amplituner potrzebuje trochę przestrzeni wokół siebie , bo trochę ciepła oddaje

mój Onkyo 609 mimo że ma trochę miejsca obok ( nad nim ok. 10cm , tylko ) to podczas głośnego słuchania , mimo że ma wbudowany wiatraczek potrafi zagrzać się do 55'C ( kilka razy mierzyłem miernikiem przy samych kratkach nad amplitunerem )

nie pchał bym amplitunera w ciasną szafkę

te amplitunery co wymieniłeś są slim i będą OK
 

mors111

Active member
Bez reklam
ostatniego od razu odrzuć , to najniższy model

resztę posłuchaj, Marantz ma wyjście na wzmacniacz , może kiedyś się przyda , ale ma mniejszy zasilacz i jak będziesz potrzebował mocy to będzie za mało , w obu będzie za mało , dobre amplitunery mają zasilacze 600-700W , a nie 200W jak to co pytasz , ale do kina też się spoko nadadzą jak masz suba w komplecie
 

specpl

New member
Subwoofer aktywny mam. Brakuje jedynie amplitunera. Chciałem kupić HK AVR161 ale nie znalazłem go wczoraj w żadnym sklepie w Rzeszowie.
Yamaha nie robi niskim amplitunerów?
 

specpl

New member
Tak ale cena to już 2000zł. Różnica to chyba tylko hdmi 2.0 i dostęp do spofity z czego akurat i tak nie będę korzystał.
A gdyby zwiększyć budżet?
Znalazłem jeszcze Yamahe RX-S600 ale też bez Bluetooth. Dodatkowy moduł to znowu wydatek + dodatkowe zajęte gniazdko w listwie.
Już sam nie wiem co wybrać a chciałbym zamówić amplituner na tym weekendzie.
 

samfisher74

New member
Kupuj smiało HK avr 161, jak zamierzasz go używać w domu do muzyki, filmów i gier to nie słuchaj takich opinii że 200 W to mało, świetny sprzęt napędzi solidne kolumny . Ja sobie nie wyobrażam , jak może komus zabraknąć mocy, ja korzystam z niego w pokoju 20 m2 i nic mu nie brakuje. Jak bys miał jakieś pytania to wal
 
Ostatnia edycja:

specpl

New member
Przepraszam, że tak późno ale trochę dużo pracy uzbierało się ostatnio.
Amplituner bardzo fajnie gra, w kinie i muzyce zupełnie mi wystarcza. Bez problemów działa CEC i ARC z Philipsem 7509. Po konfiguracji wszystko obsługuję z pilota do TV.
Jedyny minus to zapach... teraz już trochę mniej ale nadal czuć. Na początku strasznie śmierdział (zapach ostry coś ala kalafonia). Specjalnie stoi na meblach żeby miał przewiew z każdej strony (w sumie to okazało się, że nie potrzebowałem slim).
 
Do góry