Budżetowy Ampli Onkyo 505 vs DENON 1508

adasok

New member
Cześć

Planuję dla siebie zakup amplitunera. Muzyka 50% i 50% KD. Mam zestaw głośników HECO VITAS 5.0 - 500/300. Ponieważ niestety finansowo jestem ograniczony szukam czegoś z HDMI za około 1200zł. Do tej pory za tą kasę na półkach był dostępne tylko ONKYO 505, teraz pojawił się DENON 1508. Słuchałem jednego i drugiego, chodź wydaje się że ONKYO gra lepiej to jednak dzwięk z DENONA wydał mi się cieplejszy, bardziej smooth. Muzyka głównie Sooth Jazz, Instrumentalna, Folk, Blues trochę ROCKA.

Będę wdzieczny za pomoc.

Kastor.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Skoro jesteś już po odsłuchu, nikt nie poadzi Ci lepiej niż Twoje własne uszy. To porównywalna klasa, kup ten, którego dźwięk bardziej Ci odpowiada.
 

adasok

New member
:hmm: no niby tak, tylko co i jak słychać to jedno a technikalia drugie. Gdzieś tutaj na forum przeczytałem że w ONKYO 505 coś jest nie tak z tymi HDMI - dzwięku nie przenoszą:confused:. I właśnie o ten aspekt mi chodzi
 

konwicki

New member
Jak to dźwięku nie przenoszą? Ja jestem z Onkyo 505 bardzo zadowolony. Ten amplituner posiada 2 wejścia i 1 wyjście HDMI. Jest to HDMI starego typu, co oznacza, że tylko przekazuje dalej sygnał z wejścia in do wyjścia - out. Aby więc mieć dźwięk w głośnikach, a nie tylko w telewizorze, należy odtwarzacz lub nagrywarkę DVD połączyć z amplitunerem np. kablem optycznym. Bo tak kabel HDMI da tylko dźwięk w telewizorze.
 
Do góry