Budżetowe stereo - mikrus ;]

Brattley

New member
Czołem!

Zwracam się do was drodzy forumowicze z kilkoma pytaniami i prośbą o pomoc w dobrze sprzętu audio. Otóż poszukuję zestawu stereo do pokoju ok 20m2, który spełnia funkcję sypialni i salonu jednocześnie więc jest dosyć solidnie zagracony meblami.

Miejsce, które jestem w stanie dla tego sprzętu wygospodarować na komodzie to przestrzeń o wymiarach ok 80cmx50cm :(

Budżet który chciałbym przeznaczyć na ten sprzęt to ok 1200 zł. Słucham głównie rocka(deep purple, red hot chilli peppers, sum41, itp)/bluesa i trochę popu (jammie cullum, john mayer, etc). Muzyki słuchał będę głownie z posiadanych w domu płyt CD, TV (Philips 42 pfl 6007 do którego podłączony jest dekoder netia player, który co prawda ma wyjście SPDIF tylko nie wiem czy w moim skromnym budżecie coś się z wejściem cyfrowym znajdzie). Nie mam zamiaru słuchać bardzo głośno, bo mam w domu dwójkę maluchów, ale chciałbym, żeby dźwięk był czysty i możliwie szczegółowy.

I tutaj pojawia się cała masa wątpliwości. Czy kupić zestaw zintegrowany w stylu Denon DM-38, Yamaha Pianocraft czy może lepiej coś "poskładać" (amplituner, cd + jakieś głośniki - niestety nie mam w salonie za wiele miejsca żeby ustawić głośniki podłogowe więc zostają tylko jakieś monitory). Czy jeżeli monitory postawię na komodzie to zagrają dobrze?? Jeżeli miałby to być zestaw składany to jaki?? Szperając w sieci wyczytałem, że do muzyki rockowej dobrze pasują NADy, ROTELE czy Denony. Pytanie czy uda mi się w tym budżecie zestawić jakiś używany, dobrze brzmiący zestaw? Jeśli idzie o używki to czy kupować używane głośniki bez możliwości odsłuchu??

Generalnie jestem w kropce i właśnie dlatego prosiłbym was, bardziej doświadczonych forumowiczów o radę i ewentualne wskazanie jakichś typów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady.
Darek.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Polecam w budżecie 1,3k SONY CMT-G1iP lub jeśli dozbierasz do Sony CMT-G2NiP (wtedy dostaniesz funkcje sieciowe: radio internetowe, mp3 po sieci także przez WIFI). Piszę o tym bo takowy sprzęt posiadam (G2NIP) i mogę coś o nim powiedzieć.

Jeśli masz w pobliżu salony Sony to wystarczy podejść i posłuchać. Głośniki (co jest jednym z najsłabszych ogniw w takich zestawach) są naprawdę doskonałe.
 

bluray

Banned
john mayer,
Przy takim niezłym budżecie polecam:
LogiTech 5500.
Na Allegro.
Bo jest już poza produkcją.
To system 5.1 z potężnym subem.
Do 2.1 SUPER i na przyszłe sorround "widzi-misie" jak znalazł..
 

Brattley

New member
Dzięki za szybkie odpowiedzi-podpowiedzi. Czyli rozumiem, że przy tak skromnym budżecie/ilości dostępnego miejsca nie ma co "składać" zestawu i zostają w opcji tylko gotowce. W takim razie spróbuję gdzieś odszukać jakieś sklepy, w których będę mógł odsłuchać proponowane przez was opcje. Jeśli ktoś miałby jakieś jeszcze typy to bardzo proszę.


Piękne dzięki!
Pozdrawiam!
 

starx

New member
Ja też z czystym sumieniem polecam denona dm-39 (kupiłem 2 tygodnie temu) za 1350 zł. Moim zadaniem gra bardzo dobrze szczególnie z płyt cd, poza tym ma wejście optyczne. Jedyne do czego można się przyczepić to trochę za mało basu ale zawsze można dołożyć do zestawu subwoofer. No i ma 3 lata gwarancji po zarejestrowaniu produktu.
 
Ostatnia edycja:

Brattley

New member
Co prawda mam rodzinę w Bydgoszczy, ale sam mieszkam na południu Polski więc sporo kilometrów musiałbym zrobić :p

Co do braku basów to nie jest to dla mnie jakiś szczególny minus. Nie zależy mi na tym, żeby dudniło aż szkło będzie drżało :]

No nic, spróbuję gdzieś w okolicy poszukać sklepu, w którym można odsłuchać Denona lub ten zestaw Sony :]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Brattley

New member
Czołem!

Nabyłem Denona D-M39. W moim 20m salonie gra super. Mocy moim zdaniem mocy ma dosyć, a z basem też jest w porządku. jeśli ktoś zastanawiałby się co małego kupić to zdecydowanie mogę polecić ten zestaw ;]

Jeszcze raz dziękuje za pomoc i rady ;]
Pozdrawiam,
Darek.
 
Do góry