budżetowe KD + garść technikaliów

marcinem

New member
Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post, chociaż forum czytuję od długiego czasu. W zwiazku z planowanym zakupem prosze o garść rad.

Planuję zakup budżetowego KD. Moje preferencje: muzyka/film 30/70. Głównie metal, rock, prog, elektronika (tangerine dream, chillout), jazz, jazz elektroniczny. Pokój ok. 5x4 (20m2); skromnie umeblowany. Mój budżet zamyka się w okolicach 1800 zł. Po lekturze forum i przeszukaniu odpowiednich stron wymyśliłem, że najodpowiedniejszy będzie zestaw 5.0 - kolumny + amplituner.

Opcje wyglądają tak:

Ampli:
Denon AVR-1311
Pioneer VSX-520V-S
Yamaha RX-V367

kolumny:
Jamo S 426 HCS 3
Prism Audio Odyssey X 100

Do zestawu podepnę dvd pioneer (nie pamiętam modelu) - które nie ma hdmi (jest komponent i koaksjal; nie ma optycznego). Tutaj pojawia się dylemat - czy to mądry pomysł, żeby podpinać taki zestaw po takich interfejsach? Jak wiele tracę? Podepnę stary odtwarzacz, bo na dzień dzisiejszy BR nie jest mi potrzebne, a z czasem ceny osiąną dzisiejszy pułap dvd. Pytanie (pewnie głupie) - czy w konfiguracji dvd - dekoder n - tv lcd obraz ze źródła wędruje do amplitunera i dalej do tv?

Wiem doskonale, że wybieram z najniższej półki; ale lata spędzone na "kontemplowaniu" thrash metalu pod sceną zrobiły swoje i mój słuch nie jest już taki jak nietoperza ;) Na tzw. basie mi nie zależy (nie preferuję tego rodzaju muzyki, który wymaga jego uwypuklenia) i ewentualny subwoofer jest zbędny.

P.s. czy marki takie jak M-audio, Jamo, JBL, Prism, Koda to podobna półka, czy niektórych wystrzegać się bez względu na wszystko?

W chwili obecnej gra u mnie zestaw kolumn Diora z przedostatniej serii 500 (tej na bebechach Philipsa, wielokrotnie nagradzanej) + micro Sony - czuję ogromny niedosyt.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

MM
 

Krzych_c

New member
Taga Harmony TAV-606 v.2, bardzo przyjemnie brzmiące kolumny w swojej cenie. Do tego Onkyo TX SR 578. A jak za mocno naciągamy budżet to Pioneer VSX 520. I będzie całkiem dobrze i tanio :) Prism sobie odpuść. Nie myślałeś może o lepszym ampli i dwóch kolumnach na początek, a później w miarę środków o rozbudowie ?
 

marcinem

New member
Dzięki. Nie brałem pod uwagę Taga. O samych przodach - owszem, myślałem. Sęk w tym, że nie będę miał już $, które będę mógł przeznaczyć na KD w późniejszym czasie. Stąd plan zakupienia wszystkiego, mimo skromnego budżetu.
 

Krzych_c

New member
W takim razie będziesz zadowolony z tej Tagi. Jedyne co, to u Pioneera słabo z basem, i najprawdopodobniej będziesz potrzebował suba. Ale kolumienki naprawdę przyzwoite, zaskoczyły mnie dźwiękowo za taką cenę, wykonanie też niczego sobie.
 

marcinem

New member
Mam swój typ już. Taga Carmine, Denon 1311. Jak Carmine wypadnie przy 606? Nie dotarłem do żadnych testów w sieci a szukam dość intensywnie. Suba z zasady odpuszczam.
 
Do góry