Budżet 6500zł i ciągle za mało

Witajcie.
W skrócie im więcej rozpoznaje temat tym bardziej jestem zniechęcony.
Myślałem ze kwota 6500 tysiąca złoty jest wystarczającą kwotą aby znaleźć porządnie grający sprzęt. A tu się okazuje ze to jest wystarczające na przewody głośnikowe. Generalnie to jakaś masakra.

Mam pokój 22m2 i chciałem zabudować system (celowo nie użyłem słowa KD) 5.1 który dobrze mi się spisze jako kino domowe i również odtwarzanie muzyki czyli Stereo.
I wychodzi na to ze nie ma takiego sprzętu. Ze trzeba mieć i Stereo i KD. Mój budżet tego nie pociągnie. Same kolumny co patrzyłem „16Hz” to kosztują 4000zł para a co z resztą. W desperacji już myślałem żeby zacząć robić wzmacniacz lampowy ale jak pomyślałem o traconej energii (ciepło) i o odpowiedniej ilości kanałów 5+1 to poległem.
Tym bardziej ze bym się uczył to robić dopiero, wiec ten pomysł już odpadł.

Więc proszę o poradę za jakim sprzętem się rozglądać co zagra dobrze zarówno Stereo i 5.1 oraz jakie kolumny do tego. Mark HK odpada (255,360) z powodów wady fabrycznej.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Znalazłem Pioneer-a VSA Ax-10 w stanie wydaję się perfekcyjnym za 2900zł plus przesyłka. Sprzęt sprzed paru lat ale masz kino domowe naprawdę z wysokiej półki i bardzo dobre stereo. Stereo porównywane z nowymi wzmakami w cenie około 5000zł. Niestety brak nowych formatów HD. Jeśli bym był na zakupie to bym sie raczej nie zastanawiał.
 

cezar1972

New member
Jeśli sprzęt nowy to ampli Marantza spiszą się dobrze zarówno w KD i stereo. W Hi-Fi i Muzyka był ostatnio test amplitunera 1601 - idż do Empiku i poczytaj. Jezeli mogą być używki, to w cenie ok. 2500 PLN można wyrwać naprawdę wysokie modele sprzed kilku lat, które co prawda nie mają najnowszych dekoderów, ale dźwiękowo nie dają żadnych szans nowym maszynkom z podobnego przedziału cenowego.
Zostanie więc ok. 4000 PLN na kolumny i źródło - powiedzmy ok. 1000 na źródło - 3000 na kolumny. W tych kwotach spokojnie znajdziesz coś, co spełni Twoje wymagania.
 
Witajcie.
Przeglądam cały czas dość intensywnie aukcje i forum i pomału dojrzewam do myśli że, muszę mieć w miarę dobre kino takie do 3000 -tys zł oraz super wzmacniacz do stereo (używany) z dobrymi dwiema kolumnami. Ale powiedzcie.. Jak to się spina w tedy. Bo rozumem ze KD jeśli ma wyjście pre-out to podłączamy dalej na wzmacniacz. Ale jak w tedy z głośnością KD. Pozostałych kolumn?
Bo tak sobie myślę. Ze jak będę dźwięk zmieniać w KD to będę zawsze musiał wstać i skorygować wzmacniacz stereo?

I jeszcze jedno chcę zrobić sobie eksperyment. Mam Decybelomierz i niebawem dojdzie płyta wzorcowa z dźwiękami na poszczególnym paśmie. Chcę sprawdzić przenoszenie poszczególnych dźwięków (w moim starym sprzęcie) i narysować sobie wykres w dB. Czy taki pomiar ma racje bytu? Myślę sobie że odda charakterystykę przenoszenia dźwięków, i określi gdzie są większe tłumienia. Oczywiście to nie odda całego wrażenia. Ale określi czy basy czy wysokie czy średnie tony są przenoszone w sposób zrównoważony. Potem mogę tak mierzyć sprzęt na odsłuchu u znajomych a finalnie sprzęt kupowany. Co myślicie o tym ?

 
Ostatnia edycja:
Do góry